Netflix

Netflix’te En İyi 5 Korku Filmi

Netflix korku filmleri öneri serimizden bugün sizler için en iyi 5 filmi sunuyoruz. Netflix’te en iyi 5 korku filmi listesinde yer alan filmler IMDB puanına göre sıralanıyor.

Netflix'te En İyi 5 Korku Filmi
Netflix’te En İyi 5 Korku Filmi

Korku filmlerini izlemeyi her insan seviyor, korkacağını bile bile izlemeyi bırakmıyor. Ülkemiz korku filmleri konusunda başarılı bir çizgi de ilerliyor. Ülkemiz de korku filmlerinde işlenen konu diğer ülkelerin filmlerine göre farklı oluyor.

Her insanın izlemek istediği konu farklı oluyor. Her film herkese hitap etmeyebiliyor. Ayrıca Netflix’in yapay zekası film önerme konusunda yetersiz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya da Netflix’in film veya dizi önerme konusunda yetersiz kaldığı tartışılıyordu. Ne izlerseniz izleyin öneriler de Kolpaçino serisi öneriliyordu. Bu olay sosyal medya da alay konusu oldu. Netflix korku filmleri imdb puanları ile birlikte listemizde görebliyorsunuz.

Netflix'te En İyi 5 Korku Filmi İzlemeye Hazır Mısınız?
Netflix’te En İyi 5 Korku Filmi İzlemeye Hazır Mısınız?

Netflix En iyi 5 Korku Filmi Listesi

5- HUSH- Sus (Imdb 6.6)

Netflix’te yer alan korku filmleri sayı olarak az görünse de kaliteli içerikler yer alıyor. Listemizin beşinci filmi Hush (sus) yeni tarzda korku filmi. Maddie, 13 yaşında bir kaza geçiriyor ve duyma, konuşma yetisini kaybediyor. Maddie olayı atlattıktan sonra yazar olmaya karar veriyor. Yazarlık konusunda başarılı olan Maddie hem kafa dinlemek hem de eski sevgilinden uzak durmak için ücra bir noktaya taşınıyor. Taşındığı yerde yakın bir arkadaş ediniyor.

Yakın arkadaşı bir gece aniden evine doğru koşuyor ve Maddie’nin onu görmesi için çaba harcarken katil, arkadaşını öldürüyor. Daha sonra Maddie’nin durumunu anlayan katil oradan ayrılmak yerine Maddie ile oynamayı seçiyor. Lakin tahmin ettiği kadar kolay olmuyor. Katil ve Maddie arasında yaşan sürükleyici olayı nefessiz takip edeceksiniz.

Filmi izlemek için tıklayınız.

Netflix’te En İyi 5 Korku Filmi

4- The Conjuring- Korku Seansı (Imdb 7.5)

Listemiz de yer alan korku filmleri arasında popülaritesi en yüksek film. Film korku içerikleri çok iyi işlenmiş ve bazı sahneleri sizi yerinizden sıçratacak sahneler yer alıyor. Uzmanlar her izleyenin etki altında kaldığını söylüyor. Ed ve Lorraine Warren çifti paranormal olay yaşayan kişilere yardımcı olmaya çalışıyorlar. Çift olayın geçtiği aileyi evi incelemeye gidiyor. Eski bir eve taşınan 5 çocuklu aile, evin eşyaları ile uğraşırken mahzende garip bir şey buluyor. Mahzende buldukları garip cisim den sonra aile paranormal olaylar yaşıyor. Filmin ikinci serisi 2016 yılında çıktı.

Netflix’te En İyi 5 Korku Filmi The Conjuring

Filmi izlemek için tıklayınız.

3- Upgrade– Yükselt (Imdb 7.5)

Grey Trace ve eşinin başına kötü şeyler geliyor ve eşi ölüyor kendisi de felç oluyor. Uzun yıllar felçli olarak geçiriyor. Daha sonra karşısına bir fırsat geçiyor. Deneysel tedaviler ile hastalığının geçeceği söyleniyor. Deneysel tedaviden sonra insanüstü güçler kazanıyor. İnsanüstü güçler kazandıktan sonra başına olayları getiren kişilerden intikamını almaya çalışıyor.

Filmi izlemek için tıklayınız.

Netflix’te En İyi 5 Korku Filmi Upgrade

2- Shining- Cinnet (Imdb 8.4)

Korku filmlerini sevenlerin aklına gelen filmler arasında yer alıyor. Korku filmleri arasında kült bir eser. Eski bir eser olmasına rağmen hala izleniyor. Yatırımcı olan Jack Torrence, harabe otel satın alıyor ve ailesiyle oraya taşınıyor. Otele taşındıktan sonra Jack paranormal olaylar yaşıyor ve metafizik varlıkları tarafından ele geçiriliyor.

Filmi izlemek için tıklayınız.

Netflix’te En İyi 5 Korku Filmi Shining

1- Psycho- Sapık (Imdb 8.5)

Listemizin ilk sırasında yer alan eser, korku filmlerini yönlendiren bir baş yapıt. Çalıştığı yerden 40.000 dolar çalan kadın sevgilisi ile bu parayı yemek ve güzel bir hayat kurmak için apar topar kaçıyor. Kaçarken gece çöküyor ve bir otelde kalması gerekiyor. Bates Motel’de kalmak zorunda kalan kadın, farklı olaylar yaşıyor. Film eski bir yapım lakin her sahnesinde ”acaba ne olacak acaba ne yapacak” gibi soru sormadan kendinizi alamıyorsunuz.

Filmi izlemek için tıklayınız.

Netflix’te İzleyebileceğiniz En iyi Korku Filmi

Bir sonraki serimizde ise Netflix korku filmleri 2020 başlığı altında film önerisi yapmayı planlıyoruz. Daha önceden en iyi 3 deja vu filmi başlığı altında filmler önermiştik.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu