Netflix

Netflix Fast Laughs Özelliği ile Kullanıcılarını Güldürecek

Netflix, kullanıcıların komik klipler arasında gezinerek daha fazla filmi ve şovu izlemesini amaçlayan Fast Laughs özelliğini getiriyor. Bu özellik sayesinde aboneler, bir dizinin veya filmin tamamını izlemek zorunda kalmadan gece boyunca kahkahalara doyma fırsatı buluyor. Henüz yalnızca belirli ülkelerde bulunan iOS cihazı sahipleri için mevcut olan özellik, TikTok ve Instagram Reels gibi görünüyor ve kullanıcılara TikTok’ta ya da Instagram Reels’de geziniyormuş hissi veriyor.

netflix fast laughs özelliği as tiktok
Netflix, Fast Laughs Özelliği İle Kullanıcıların Uygulamada Daha Çok Vakit Geçirmesini Amaçlıyor

Big Mouth gibi şovlardan veya komedyenlerin stand-up gösterilerinden alınan farklı kısa kesitler, doğrudan Netflix uygulaması içinde oynatılıyor. Kesitlerde yer alan şovlardan, filmlerden veya özel programlardan biri ilgi uyandırırsa, kullanıcılar daha sonra izlemek için söz konusu başlığı listelerine ekleyebiliyor. Netflix ürün inovasyon yönetmeni Patrick Flemming, her zaman izleyicileri eğlendirmenin ve keşfetmeyi kolaylaştırmanın yeni yollarını aradıklarını ve bu yeni özelliğin de bu amaç doğrultusunda doğduğunu söylüyor.

Netflix Fast Laughs Özelliğini En Büyük Rakibi TikTok’tan Kopyaladı

Flemming, Fast Laughs özelliğinin, film ve dizilerden özel olarak seçilmiş stand-up gösterilerine kadar çok çeşitli komik kliplerin tam ekran akış (feed) şekli olduğunu da sözlerine ekliyor. TikTok’un piyasadaki büyümesi ve önemi göz önünde bulundurulduğunda, Fast Laughs özelliğini eklemek Netflix için mantıklı görünüyor. Medya hizmeti sağlayıcısı şirketin son kazanç raporları, büyük bir rakip olarak özellikle TikTok’u gösterdi.

Bu rekabet, ücretli aboneliğe dayanan video akış uygulaması ile video oluşturup paylaşmaya yarayan sosyal medya uygulamasının aynı türde içerik oluşturması ile ilgili değil. İnsanlar TikTok’ta daha fazla, dolayısıyla Netflix’te daha az zaman geçiriyor, bu da rekabetin nedenini oluşturuyor. Fast Laughs özelliği, iPhone sahiplerine telefonlarında gezinebilecekleri başka bir şey vererek, kullanıcıları tekrar gösterileri izlemeye ikna ediyor.

Netflix Is A Joke

Böylece, abonelere kaçırmış olabilecekleri şeyler olabileceğine dair ufak fikirler verip akıllıca bir şekilde kullanıcıların uygulamada daha fazla zaman geçirmeleri sağlanıyor. Üyeler Fast Laughs sekmesine, alt gezinme menüsünü kullanarak erişebiliyor. Şirket yakında Android cihazlarda da Fast Laughs özelliğini test etmeye başlayacak. Netflix’e ve daha fazlasına dair en güncel bilgileri kaçırmamak için Teknotomy’yi takip etmeye devam edebilir, dilerseniz Telegram grubumuza da katılabilirsiniz.

Kaynak
Netflix has created a TikTok clone that lets people scroll through funny clips

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu