NetflixGüncel

Netflix Fiyatları Değişiyor Mu?

Dünya ekonomisinde hiçbir şey yerinde durmuyor. Birçok hizmet ve ürünün fiyatı her geçen gün artıyor. Covid-19 sebebiyle yaşanan bu olaylar genellikle artışlara sebep oluyor. Netflix’te film ve dizileri için ayırdığı bütçeleri artırmak zoruna gidiyor. Korona virüs etkisiyle kullanıcı sayısına artıran firma bu kullanıcıları kaybetmemek hatta daha farklı kitlelere ulaşmak için farklı stratejilere ortaya koyuyor.

Netflix stratejileri:

şeklinde sıralanabilir.

Netflix Fiyatları Değişiyor Mu?
Netflix Fiyatları Değişiyor Mu?

Netflix, kullanıcılarını daha fazla memnun etmek için yeni projelere hız kesmeden devam ediyor. Lakin son zamanlarda Netflix’in üst düzey yöneticileri arasında toplantılar artmaya başladı. Birçok haber gazetesi bu toplantıların projelerin maliyetlerinin arttığını ve bu maliyetleri nasıl karşılanacağı hakkında fikir alışverişi yaptıklarını ve son çare olarak fiyat artışında karar kıldıklarını iddia ediliyorlar. Kullanıcılar bu fiyat artışını bekliyordu. Çünkü geçtiğimiz günlerde Kanada’da fiyatlarda bir artış yapılmıştı.

Amerika’da Netflix Fiyatları Arttı Sıradaki Ülke Türkiye

Kanada’da yapılan zam sonrasında kullanıcılardan olumsuz tepki almayan yöneticiler diğer ülkelerde de fiyat artışına gidiyor. Kanada’dan sonraki hedef Amerika olarak düşünülüyordu ve düşünülen gerçek oldu.

Netflix ABD Fiyat Değişimi:

Üyelik ÇeşitleriEski FiyatYeni Fiyat
Temel Üyelik9 Dolar9 Dolar
Standart HD Üyelik13 Dolar14 Dolar
Özel Ultra HD Üyelik15 Dolar18 Dolar
ABD Netflix Fiyatları

Ülkemizde bulunan kullanıcılar Türkiye’deki ve Avrupa’daki Netflix arasında farklılıklar olduğunu içeriğin Avrupa’ya göre daha az ama fiyatın Avrupa’ya göre daha yüksek olduğunu düşünüyor. Peki Netflix Türkiye fiyatları ne kadar artış gösterecek? Eğer fiyatlar zamlanır ise yeni kullanıcılara o fiyat üzerinden faturalandırılma yapılıyor. Eğer eski kullanıcı ise fiyat artışını bir ay önceden bildirileceği düşünülüyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu