Teknotomy Dosya

Netflix Kore Dizisi Önerileri

Kore dizisi izlemek isteyip de nereden başlayacağını bilemeyenlerden misiniz? Kore dizisi izleme sitelerine bakıp bir ilerleme kaydedemiyor musunuz? O zaman sizin için muhteşem bir önerimiz var. Netflix Kore Dizisi önerileri sunduğumuz bu liste ile kendinize bir başlangıç yapabilirsiniz. Kore dizisi türkçe dublaj, türkçe altyazılı bulmak biraz zor olabiliyor ancak Netflix burada kullanıcılarının imdadına yetişiyor. Böylece zorluk çekmeden kore dizisi izleyebilirsiniz.

Netflix Kore Dizisi Önerileri
Netflix Kore Dizisi Önerileri

1- Start-Up

Kore dizisi izlemeye nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bir girişim fikriniz var ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Peki size yalnız olmadığınızı söylersek, ne hissedersiniz? Start-Up dizisiyle girişimci olmak isteyen gençlerin bir araya gelerek nasıl bir yola atıldıklarına şahit olabilir hatta kendiniz için diziden pay çıkarabilirsiniz. Girişimcilik ile alakam yok ben sadece izlemek için bir şeyler arıyorum diyorsanız da üzülmeyin. Start-Up sadece işten bahsetmiyor. Bu dizide aradığınız aşkı da bulabilirsiniz.

Netflix Kore Dizisi
Netflix Kore Dizisi İzlemek İsteyenlerin Tercihleri

Geleceğin Amazon’u veya Google’ı olmak isteyen gençlerin hayat hikayelerine ortak olurken yeri gelince ağlayabilir yeri gelince kahkaha atabilirsiniz. Start-Up size muhteşem bir gençlik hikayesi sunuyor. Bu hikayeye eşlik etmek için yiyecek ve içeceklerinizi hazırlayıp, Netflix’i açmak yapmanız gereken tek şeydir.

2- A Love So Beautiful (2020)

Aynı isimli bir Çin dizisinden uyarlanan A Love So Beautiful, lise çağlarındaki insanların duygularının ne kadar tutkulu olduğunu hatırlatıyor. Üç lise öğrencisinin hayatı etrafında dönen dizi, duyguların yoğunluğuyla gençlerin tutkuyla nasıl hayata bağlandığını gösteriyor. Soğuk karakterli bir erkek ve onun tam zıttı olan sıcakkanlı bir kız size başlarda klasik gelebilir ancak karakterle alıştıkça onlarda kendi yaşamınızdan kesitler bile bulabilirsiniz.

Kore Dizisi Önerisi: A Love So Beautiful

Bir tarafta size olan hislerini çok rahat bir şekilde belli eden ve her an yanınızda olmaya çalışan birini hayal edin, diğer tarafta ise sizin çok sevdiğiniz ve belli bir noktada sizi seven ama hislerini o kadar belli edemeyen biri var. Siz bu durumda ne yapardınız? Peki, dizimizin ana karakteri ne yapıyor bilmek ister misiniz? İçinde kendi yaşamınızdan da kesitler bulabileceğiniz A Love So Beautiful, Netflix’te sizi bekliyor.

3- Crash Landing On You

Kore dizilerine biraz merakı olup da Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki sert çizgileri sanırım bilmeyen yoktur. Peki bu sert çizgilere rağmen yaşanan büyük bir aşkı öğrenmek istemez misiniz? Zengin bir ailenin varisi olan Yoon Se-ri, ailesi ile çok anlaşamadığı için ailesinden uzaklaşıp kendi güzellik ve moda şirketini kuruyor. Kendi işinde oldukça başarılı olan Yoon Se-ri’yi babası kendi şirketinin başına geçirmek istediğini aileye açıklıyor.

Kore Dizisi: Crash Landing On You

Resmi açıklama öncesi Yoon Se-ri, kendi şirketi için bir ürün denemesi yaparken bir kaza sonucunda kendini Kuzey Kore’de buluyor. Burada karşılaştığı Kaptan Ri ile daha önce tahmin dahi edemeyeceği bir maceranın içine çekiliyor. Kaptan Ri ve Yoon Se-ri’ye bu maceralarında yardım edenlerle tanışmak ve maceraya dahil olmak isteyebilirsiniz. Bu tatlı macera başlarda sizi sarmayabilir ancak sabırla izlemeye devam ettiğinizde Crash Landing On You karakterlerinin birbirlerine olan bağımlılıklarının size de geçeceğine inanıyoruz.

4- It’s Okay To Not Be Okay

Listemizin dördüncü sırasında, New York Times’ın 2020’nin En İyi Uluslararası Şovları’ndan biri olarak seçtiği It’s Okay To Not Be Okay yer alıyor.  Dizimizde Moon Gang-tae, otizmli abisi Moon Sang-tae ile birlikte yaşıyor. Moon Gang-tae’nin abisi, annelerinin cinayetine tanık olduğundan beri sürekli yer değiştiriyorlar. En son yerleştikleri yerde, Gang-tae bir psikiyatri koğuşunda bakıcı olarak çalışıyor ve bu arada sosyal kişilik bozukluğu olan çocuk kitabı yazarı Ko Moon-young ile tanışıyor.

It’s Okay to Not Be Okay

Dizimiz, aşka ayıracak vakti olmayan Gang-tae ile aşk konusunda hiçbir bilgisi olmayan Moon-young etrafında dönüyor. Birlikte vakit geçirmeye başlayıp, birbirlerini tanıdıkça yakınlaşan bu ikilinin aşk sayesinde zorlukların üstesinden nasıl geldiğini öğrenmek için bu yolculuğa siz de dahil olabilirsiniz. Ruhunu kayıp sanan bu ikilinin, kimliklerini yeniden keşfeden bu ikilinin hayat yolculuklarına Netflix üzerinden eşlik edebilirsiniz.

5- Inheritors

Listemizin beşinci sırasında yer alan Inheritors, aslında konu bakımından oldukça basit ve klişe sayılabilir. The O.C ve Gossip Girl karışımı olan dizimizde, zengin bir oğlan ve fakir bir kız yer alıyor. Yurt dışında karşılaşan iki genç, Kore’ye döndüklerinde tekrar bir araya geliyor. Peki kaderin bir araya getirdiği bu gençler aşklarına sahip çıkabilecek mi?

The Inheritors

Bilirsiniz, zengin bir aile hiçbir zaman çocuklarının fakir biriyle birlikte olmasını istemez. Inheritors’da aynı klişeye sahip ancak bu diziyi diğer klişelerden ayıran farklı bir yön var. Karakterler o kadar içimizden insanlar ki diziyi izlerken yaşamınızdan kesitler bulabiliyorsunuz. Kendi yaşamınızdan kesitler bulamasanız bile gençken aşkın ne kadar tutkulu olduğunu izlemek belki de size de bir umut ışığı olabilir.

6- My First First Love

Üniversitedeyken arkadaşlarınızla aynı eve çıktınız mı? Eğer cevabınız evetse ve o günlere özlem duyuyorsanız bu dizi sizin için biçilmiş kaftan olabilir. My First First Love, bir grup üniversite öğrencisinin arkadaşlıklarını, hayallerini ve birlikte yaşamaya başlayınca başlarından geçenleri anlatıyor. Çeşitli sebeplerle ailelerinin yanından ayrılan gençler, birlikte yaşayarak hayatın gerçekleriyle yüzleşmeye başlıyor.

Netflix Kore Dizisi Önerisi: My First First Love

Siz de hayatın gerçekleriyle yüzleştiniz mi? Henüz yüzleşmediyseniz, ilk aşkınızı bulmadıysanız My First First Love ile o gençlik ateşini kanınızda hissedebilirsiniz. Karakterlerin hep birlikte sevmeyi öğrenirken yaşadıklarını merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey Netflix’i açıp izlemeye başlamak!

7- Romance Is A Bonus Book

Romance Is A Bonus Book, romantik komedi arayanlar için vazgeçilmez bir dizi olabilir. Eşi tarafından aldatılan, 37 yaşında olan Kang Dani, boşanma sonrasında maddi sıkıntılar içine giriyor. Reklam alanında oldukça başarılı olan başrolümüz, evlendikten sonra 7 yıl boyunca sektörden uzak kalıyor. Sektörden uzak kalması ve yaşının da ilerlemiş olması sebebiyle ajansların çoğu onu kabul etmiyor.

Romance is a Bonus Book

Hayatın bu tür sıkıntılarını yaşayan Kang Dani ne yapacağını bilmez bir halde bir sabah evini yıkmak isteyen bir ekiple karşı karşıya buluyor. Kang Dani’nin yerinde siz olsaydınız ne hissederdiniz? Kang Dani’nin bu hayat macerasına eşlik etmek istiyorsanız Netflix’te sizi bekliyor.

Sizler için hazırlıdımız Netflix Kore Dizi Önerileri haricinde başka türlerdeki dizileri keşfetmek için de Findflix uygulamasından yararlanabilirsiniz. Ayrıca izleyip beğendiğiniz dizileri de bizimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın!

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu