Netflix

Netflix Kullanıcı Sayısını Açıkladı

Netflix kullanıcı sayısını açıkladı. Türkiye gündemini hayli meşgul eden Netflix son zamanlarda kullanıcılarını ilgilendiren açıklamalarına devam ediyor. Netflix 4 Mart tarihinden önce en pahalı platformlar arasında yer alıyordu. En az özelliğe sahip paketini ayda 17.99 TL ödeyerek platformu kullanabiliyordunuz.

Netflix Kullanıcı Sayısını Açıkladı
Netflix Kullanıcı Sayısını Açıkladı

Platform 4 Mart tarihinden sonra yabancı dizi izleme platformları arasında en pahalı ikinci platform oldu. En az özelliğe sahip paketini 17.99 TL’den 26.99 TL’ye yükseldi. Kullanıcılar bu fiyat artışından sonra platforma tepki gösterdi. Platform gelen tepkiler üzerine neden zam yaptığını açıkladı.

Netflix basın sözcüsü ”Netflix Türkiye hesabında yer alan içeriklerin sayısını artırmayı planlıyor. Artıracağımız içerikler her yaşa uygun yapımlar olacak ve herkesin daha fazla keyif alacağını düşünüyoruz. Fiyatlara zam yapmamızın sebebi daha fazla kaliteli içeriği Türkiye’deki kullanıcılarımıza sunmak istediğimiz için” şeklinde açıklama yaptı.

Netflix‘in Kamu Politikaları Direktörü olan Pelin Mavili Dijital Dünya Çalıştayı’nda açıklamalar da bulundu. Mavili yaptığı açıklamalarda Türkçe’nin ne kadar önemli bir dil olduğunu belirtti.

Pelin Mavili Netflix Kullanıcı Sayısında Açıklamalarda Bulundu
Pelin Mavili Netflix Kullanıcı Sayısında Açıklamalarda Bulundu

Pelin Mavili Netflix Kullanıcı Sayısında Açıklamalarda Bulundu

Dijital Dünya Çalıştayı’nda önemli açıklamalarda bulunan Kamu Politikaları Müdürü;

“Yurt dışında Netflix üzerinden Türkçe şovlar dinleyen bir kısım aile çocuklarını Türkçe kursuna göndermeye başladı. Tam da Sayın Cumhurbaşkanımızın dilimizin kullanılmasıyla ilgili seferberliğinin başladığı dönemde bu daha da çok anlamlı.

Türkiye’nin tanıtılması için kuvvetli bir fırsat var. Üreteceğimiz Türkçe içerikli dizilerimizde de fırsat var. Bununla alakalı 8 ülkede 8 bin Netflix üyesi üzerinden yaptırdığımız bir araştırmada Türkçe içerik izleyenlerin Türkiye’ye karşı nasıl hissettiklerini merak ettik. Türkiye’ye merak ve ilgilerinin 2 kat arttığını gördük. Türk ürünlerini almak istemelerinin, Türkçe öğrenme istemelerinin arttığını gördük.”

Görgülü daha sonra Netflix’in kullanıcı sayısını da açıkladı. Netflix’in Türkiye pazarında 3.5 milyon kullanıcısı bulunuyor. Türkiye’deki en büyük pazar payına sahip olan BluTV’den sonra ikinci sırada Netflix yer alıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu