Netflix

Netflix Party ile Eğlenceye Devam

Covid-19 virüsüne karşı alınan önlemlerden bir tanesi de sosyal mesafe kuralı, ile günümüzde artık çok kişili aktiviteler yapmak tehlikeli bir hale büründü ama insanlar tarafından bu aktivite çok özlendi.

Virüsten önce insanlar birbiriyle bir çok aktive gerçekleştiriyordu. Bu aktivitelerin arasında sinemaya gitmek ve parti yapmak bulunuyor. Artık bu tür aktiviteleri internet üzerinden gerçekleştirilebilirsiniz.

Netflix Party adlı bir Google Chrome uzantısı, arkadaşlarınız ile film izlemenizi aynı zamanda ve aynı anda da sohbet etmenizi mümkün hale getiriyor. Netflix Party nasıl yapılır / kullanılır?

Netflix-Party
Netflix-Party

Netflix Party uzantısı nasıl çalışıyor? Netflix kullanıcıları, arkadaşları ile ayrı Netflix hesaplarıyla giriş yapıyor. Daha sonra ise izleyecek bir film veya dizi seçip ve Partiyi tüm hesaplarda aynı anda başlatabiliyor .

Böylelikle her bir hesabın sahibi aynı anda, aynı filmi veya diziyi izler. Bu Party’nin diğer özelliği ise sohbet özelliği bulunuyor. YouTube’un canlı yayınlarına benzer şekildedir, ekranın kenarında bir sohbet kenarı vardır. Sohbet kenarından arkadaşlarınız ile gerçek zamanlı sohbet edebilir ,filmin ilginç anlarında sanki yan yanaymış gibi yorum yapabilir ve keyifli anlar yaşayabiliyor.

Netflix Party Nasıl Kullanılır?

Netflix Parti kullanımı ve ya yeni parti oluşturmak için listedeki adımlar uygulanması gerekiyor.

  1. Party aracılığı ile arkadaşlarla beraber film izlemek için listede belirtilen adımları uygulayın:Uzantıyı indirin ve yükleyin.
  2. Netflix’i açın ve bir video oynatmaya başlayın.
  3. Bağlantı çubuğundaki Netflix Partiyi uzantısı logonun rengi değişecektir.(griden kırmızıya dönecektir )
  4. “Create a Netflix Party” adlı başlık küçük bir pencere içinde açılıp. Eğer “Only I have control” yazan kutucuğu işaretlerseniz, yayını duraklatma ya da sürdürme gibi işlemleri yalnızca siz yapacaksınız. Seçmezseniz, isteyen herkes filmi durdurabilecek. “Start the party” düğmesine tıklayın.
  5. Bu sefer içinde bağlantı bulunan diğer bir pencere açılacak. Yer alan “Copy URL” yazısına tıklayıp bağlantıyı arkadaşlarınız ile paylaşın. Eğer beklenti duyarsanız, Netflix Parti uzantısı ikonuna tıklayıp  aynı bağlantıyı tekrardan bulabilirsiniz.
  6. Netflix Partiyi size otomatik olarak bir ikon verecek. Bu ikona tıklayarak onu değiştirebilirsiniz. Ayrıca rumuzunuzu da değiştirme imkânınız var.

Mevcut bir Netflix Partiye Nasıl Katılabilirsiniz?

  1. Size gelen bağlantıya tıklayın.
  2. Netflix Party ikonuna tıklayın.

Netflix Partiyi, arkadaşlarınızla web üzerinden beraber film izleme olanağı sağlamayı başaran tek servis değil. Eğer bir yandan Netflix filmi ya da dizisi izlerken bir yandan arkadaşlarınızı görmek ve duymak dilerseniz, Scener adlı aracı da kullanabiliyorsunuz. Metastream ve TwoSeven gibi araçlar da YouTube üzerinden ortak olarak video izlemeyi sağlıyor.

Netflix haberleri veya güncel teknoloji haberleri takip etmek için Teknotomy sayfasını takip edebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu