NetflixGüncel

Netflix’ te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmler

Netflix’ te yayınlanacak yerli dizi ve filmleri tarihleriyle birlikte dünyaca ünlü platform duyurdu. Bir çok ünlü oyuncunun yer alacağı projeler, hikayeleri ile oldukça dikkat çekiyor. Ülkemizde çekimlerine başlanan yapımlar, açıklandığı tarihlerde dünyanın her yerinde izleyici ile buluşacak. Netflix’ te yayınlanacak yerli dizi ve filmler, platformun Türkiye’deki kullancı sayısını artırmasına katkı sağlayacağı ifade ediliyor.

Netflix 2016 yılında Türkiye’ de faaliyet göstermeye başladı. 4 yıldır ülkemizde bulunan platform daha önce Hakan Muhafız, Atiye gibi dizileri yayınladı. Exxen projesi gün geçtikçe netlik kazanmaya başlayınca Netflix karşı atak olarak yerli film ve dizileri duyurma kararı aldı.

Netflix' te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmler
Netflix’ te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmler

Netflix’ te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmler Listesi

 • Fatma
 • 50 M2
 • Mücadele Çıkmazı
 • 9 Kere Leyla
 • Azizler

1- Fatma

Fatma, Netflix’ te yayınlanacak yerli dizi ve filmler listemizin en çok ilgi duyulan dizisi arasında yer alıyor. Tarih olarak tam bir netlik kazanmayan dizinin 2021 yılında yayınlanması planlanıyor. Psikolojik drama kategorisinde yer alacak mini dizi şeklindeki yapımın senaristi Özgür Önürme. Önürme’nin dizinin yönetmenliğini ise Özer Feyzioğlu ile paylaşacağı söyleniyor. Dizinin hikayesinde basit bir temizlik görevlisi olan Fatma’nın eşi kayboluyor. Fatma, kaybolan kocası Zafer’i ararken hiç tahmin edemediği bir olay yaşıyor. Fatma bir cinayet işliyor. Basit bir temizlikçi olarak düşünüldüğü için kimsenin şüphelenmediği Fatma, kısa sürede seri katile dönüşüyor. Netflix dizileri içerisindeki en iyi yerli dizi olması beklenen yapımın oyuncu listesi ise şöyle;

 • Burcu Biricik ve Uğur Yücel başrolü paylaşıyor.
 • Mehmet Yılmaz Ak
 • Hazal Türesan
 • Olgun Toker
 • Gülçin Kültür Şahin
 • Deniz Hamzaoğlu
 • Çağdaş Onur Öztürk
Netflix' te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmlerden Fatma
Netflix’ te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmlerden Fatma

2- 50 M2

Dizinin 27 Ocak 2021’de Netflix’de yayınlanması planlanıyor.  Senarist ve yönetmenlik koltuğunda yer alan Burak Aksak’ın, yönetmenlik koltuğunu Selçuk Aydemir ile paylaşması bekleniyor.  Filmin başrolünde Engin Öztürk yer alıyor ve ‘’Gölge’’ karakterini canlandırıyor. Engin Öztürk, Netflix yapımı olan Hakan Muhafız’da da rol almıştı. Netflix film ve dizilerinin şartlarını bilen oyuncu, bu sefer başrolde şans bulunuyor.

Netflix' te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmlerden 50 M2
Netflix’ te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmlerden 50 M2

3- Mücadele Çıkmazı

Daha önce Hakan Muhafız isimli Netflix dizisinde oynayan ve performansı çok beğenilen Çağatay Ulusoy, yeni bir Netflix dizisi ile izleyici karşısına çıkıyor. Yayınlanma tarihi 15 Mart 2021 olan dizi, aynı anda 190 ülkede yayınlanacak. Senaristliği Ercan Mehmet Erdem üstlendiği ve yönetmenlik koltuğunda Can Ulkay’ın yer aldığı dizinin yapımcı şirketi ise OGM Pictures.

Netflix' te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmlerden Mücadele Çıkmazı
Netflix’ te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmlerden Mücadele Çıkmazı

4- 9 Kere Leyla   

Türk tiyatro ve sinema sektöründe önemlisi isimlerin yer aldığı dizide ödüllü oyuncu Haluk Bilginer, Türk tiyatrosuna ve sinemasına hayatını adayan Demet Akbağ ve son yıllarda yıldızı parlayan Elçin Sangu yer alıyor. Adem’in ( Haluk Bilginer), Nergis ( Elçin Sangu) ile ilişkisi bulunuyor ve bu ilişkinin bitmemesi için 20 yıllık eşi olan Leyla ( Demet Akbağ) ile boşanması gerekiyor. Ama boşanma olayı o kadar kolay olmayacak gibi gözüküyor. Adem sadece bu ilişki üçgeniyle değil bir de elinde bulunan antika el yazmasının peşinde olan  Mahdum Bey (Fırat Tanış) ve kıskanç avukatı Haris (Alican Yücesoy) ile uğraşmak zorunda. Netflix’in açıkladığı tarihe göre dizinin 4 Aralık 2020’de yayınlanması planlanıyor. Mücadele Çıkmazı, Netflix yapımı Türk dizileri arasında en çok merak edilenler arasında yer alıyor.

5- Azizler

Gençlik yıllarının son demlerini yaşayan Aziz, sevmediği bir işte çalışıyor. Zamanında iş ile ilgili kurduğu hayallerden şu anda bayağı uzak olan Aziz, 4 yıllık ilişkisi olduğu Burcu ile de ilişkilerinin sonuna geldiğine inanıyor. Aziz kendini dinlemek, bu hayattan beklentilerini belirlemek ve özgürleşmek için hepsinden kaçıyor. Hayatının en aciz döneminde önüne çok önemli bir fırsat geçiyor. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen Aziz, çok riskli bir yalan söylüyor ve bu yalanın ortaya çıkaracağı riskler karşısında ise hayatı değişiyor.

Netflix' te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmlerden Azizler
Netflix’ te Yayınlanacak Yerli Dizi ve Filmler – Azizler

Dizide yer alan oyuncular:

 • Engin Günaydın
 • Haluk Bilginer
 • Binnur Kaya
 • Öner Erkan
 • Fatih Artman
 • İrem Sak

Yapımına Yeni Başlanacak Netflix’te Yayınlanacak Dizi ve Filmler

Yukarıda detayları sunulan Netflix dizi ve filmelerinin yanı sıra yapımına önümüzdeki aylarda başlancak diğer projeler ve isimleri ise şöyle;

Diziler
Bir Denizaltı Hikayesi
Uysallar
Pera Palas’ ta Gece Yarısı
Kuş Uçuşu
Kod Adı: Kulüp
Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?
Netflix Yerli Diziler Listesi
Filmler
Erşan Kuneri
96 Yazı
Beni Çok Sev
Netflix Yerli Filmler Listesi

Netflix’ teki güncel olaylardan haberdar olmak için Teknotomy sayfasını takip edebilirsiniz

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu