Netflix

Netflix The Liberator’un İlk Fragmanını Yayınladı

The Liberator, Alex Kershaw’ın ünlü kitabından esinlenen ve 2. Dünya Savaşı’nın animasyon olarak anlatan bir dizi. İkinci Dünya savaşında yer alan Amerika Birleşik Devletleri’nde bu savaşa katılan birçok gazi hala hayatta. Netflix, ülkedeki gazilere jest amaçlı diziyi 11 Kasım Dünya Gaziler Günün’de yayınlamak için kolları sıvadı. Netflix, jesti 11 Kasım’a yetiştirebileceğinin göstergesi olarak The Liberator’un  ilk fragmanını yayınladı.

The Liberator 1
The Liberator’ un İlk Fragmanı Yayınladı

The Liberator isimli yapımın, 2’nci Dünya Savaşı’dan kısa bir kesiti sunması bekleniyor. Fragmandan anlaşıldığı üzere kitabın fragman ile uyuştuğu gözlerden kaçmıyor.

Hikaye The Liberator Ana Karakterin Gözünden Anlatılıyor  

Kitabın yazarı ülkemizde pek bilinmese de Avrupa ve ABD’ de tanınan bir kişi. Eserinde tek bir karakter üzerinden tüm hikayeyi anlatıyor. Netflix  bu hikayeyi dizleyicilere nasıl sunulacağı oldukça merak diliyor. Eserdeki kahraman Felix Sparks adlı Arizonalı bir asker. Sparks, eserde hikayeyi anlatırken aklına yeni gelen detayları hikaye devam ederken eklemesi okuyucularına daha fazla ilgisini çekmişti. Eserdeki anlatımın dizide aynı biçimde görüp görülmeyeceği bilinmiyor.

The Liberator, her ne kadar gazilere yapılan jest olarak öne çıksa da sadece onlara özel olduğu söylenemez. Çünkü yapım şirketi diziyi tüm dünyada aynı günde sunması planlıyor. Bu sayede diğer ülkelerden 2’nci Dünya Savaşı’na katılanların gazilerin de ilgisinin çekilmesi hedefleniyor. Kitabın başarısını ortada bakalım dizi de aynı başarı yı gösterecek mi? Hadi gelin şimdi fragmana bir göz atalım.

The Liberator’ un
İlk Fragmanı

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu