Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021

Netflix Türk dizileri rehberi 2021 ile evde vakit geçirmeyi daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Birçok içeriğe kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayan Netflix’te kayboluyorsanız çözümü artık buldunuz. Netflix Türk dizileri rehberi 2021 yazımızı okumaya devam ederek Netflix’in Türk yapımı olan dizileri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021
Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021 Dizilere Genel Bakış

Yerli Netflix dizileri Türk izleyicilerin dikkatini çeken içerikler ve Netflix bu durumun farkında olduğu için birçok yeni proje ile ülkemizdeki marka değerini arttırmaya çalışıyor. Şu ana kadar yayınlanan diziler ise şu şekilde;

Dizi Adı YönetmenSezon Saysısı
Hakan: MuhafızCan Evrenol4
AtiyeOzan Açıktan2
Aşk 101Ahmet Katıksız1
Bir BaşkadırBerkun Oya1
50 m2Selçuk Aydemir1
FatmaÖzer Feyzioğlu1
Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021

1)Hakan: Muafız

Netflix Türk Dizileri rehberi 2021 / Hakan Muhafız

Ülkemizde çekilen ilk Netflix dizisi olma unvanını taşıyan Hakan: Muhafız bilimkurgu, aksiyon ve fantastik kategorilerinde yer alıyor. İlk bölümü 5 Aralık 2018’de yayınlanan Hakan: Muhafız Netflix Türk dizileri denildiği zaman akla ilk gelen yapımlardan biridir. Nilüfer İpek Gökdel’in Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi kitaplarından uyarlanan dizi 4 sezon boyunca izleyicilerini ekran başına kilitlemeyi başardı. Üstelik birçok ödüle de layık görüldü.

Hakan: Muhafız Konusu

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021 / Hakan Muhafız

Dizi İstanbul’da bir dükkan sahibi olan Hakan Demir’in üvey babasının öldürülmesi ile başlıyor. Babasının intikamını almak isteyen Hakan olayı araştırırken görevi İstanbul’u korumak olan gizli bir topluluğa bağlı olduğunu keşfediyor. Dizi Hakan’ın bu yolda yaşadığı maceraları ve dizide sadık olanlar olarak adlandırılan topluluk üyeleri ile kötü insanların arasındaki savaşı anlatıyor.

Hakan: Muhafız Oyuncu Kadrosu

2) Atiye

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021/ Atiye

Atiye; Netflix en iyi Türk dizileri listesi yapıldığında ilk sırayı zorlayacak yapımlardan biri konumunda yer alıyor. Beren Saat’in Atiye rolü ile başrol oynadığı dizide Türk televizyon kalıplarının dışına çıkıldığını net olarak görüyoruz. Atiye gerek konusu gerekse de film içindeki animasyonlarıyla daha önce yerli dizilerde görmediğimiz bir deneyimi bize yaşatıyor. Bilimkurgu kategorisinde yer alan film Netflix’in üstlendiği ikinci Türk dizisi olma unvanını da taşıyor.

Atiye Konusu

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021/ Atiye

İstanbul’da erkek arkadaşı Ozan ve ailesi ile sakin bir hayat yaşayan ressam Atiye ressamlığa başladığı günden beri aynı sembolü çizmektedir. Erhan ise Arkeolog olarak çalışmakta ve babasının izinden giderek Göbeklitepe’de kazı çalışmalarını sürdürmektedir. Bu iki alakasız insanın hayatı Erhan’ın kazı sırasında Atiye’nin sembolünü bulması ile kesişir. Dizide genel olarak ikilinin yaşadıkları hikayeler ve sembolün sırları anlatılıyor.

Atiye Oyuncu Kadrosu

3)Aşk 101

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021/ Aşk 101

Netflix Türk dizileri arasında Netflix’in en çok izlenen 10 içeriği listesinde uzun süre kalmayı başarmış dizi olarak öne çıkan Aşk 101 1990’ların İstanbul’unda geçiyor. Özellikle müzikleri ile o zamanları hatırlatan dizi yakın zamanda 2.sezonu ile karşımıza çıkacak. Yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer’in oturduğu dizide senarist ise Meriç Acemi olarak karşımıza çıkıyor.

Aşk 101 Konusu

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021 / Aşk 101

Dizi 1990’ların İstanbul’unda diğer insanlardan farklı olan bir grup genci anlatıyor. Okuldan atılmak üzere olan gençler atılmamak için kendilerini anlayan tek öğretmenin okulda kalmasını sağlamaya çalışıyor. Öğretmenlerinin okulda kalmasını sağlamak için de okuldan birine aşık olması gerektiğini düşünen gençler hocalarını yeni gelen beden eğitimi hocasına aşık etmeye çalışıyor. Bu sırada aşkı keşfeden gençler aşkın zorla olmayacağının farkına varıyor.

Aşk 101 Oyuncu Kadrosu

4) Bir Başkadır

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021/ Bir Başkadır

Netflix Türk dizileri rehberi 2021 listemizin 4. sırasında Bir Başkadır yer alıyor. Ülkemizin sosyal ve kültürel değerlerini farklı bir pencereden ele alan dizi yayınlandığı zaman büyük ses getirmiş bir o kadar da tepki toplamıştır.

Bir Başkadır Konusu

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021/ Bir Başkadır

Dizi sosyo-ekonomik düzeyleri farklı olan bir grup insanın beklenmedik tesadüfler ile bir araya gelmesini anlatıyor. Bir araya gelen insanlar birbirleri ile dost olurken aynı zamanda karmaşık geçmişleri ile de hesaplaşıyor.

Bir Başkadır Oyuncuları

5) 50 m2

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021 / 50 m2

Türk Netflix dizileri listemizin 5. sırasında yer alan 50 m2 aksiyon kategorisinde yer alıyor. Türk Netflix dizileri arasında kendine yer edinmeyi başarmış olan dizinin yönetmen koltuğunda ise Selçuk Aydemir oturuyor.

50 m2 Konusu

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021 / 50 m2

Dizi, hayatı kaçmak ile geçmiş bir tetikçi olan Gölge’nin hikayesini anlatıyor. Gölge, babası sandığı Servet’in aslında bir yalancı olduğunu öğrenmesiyle 50 m2’li bir terzi dükkanında yaşamak zorunda kalıyor. Bu yeni durum Gölge’nin beklenmedik deneyimler yaşamasına neden olurken geçmişine dair birçok şey öğrenmesini sağlıyor.

50 m2 Oyuncu Kadrosu

6) Fatma

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021 / Fatma

Türk Netflix dizileri listemizin 6. ve son dizisi olan Fatma en yeni Netflix dizisi olma unvanını da taşıyor. 6 bölümlük mini dizi tadında geçen dizi drama kategorisinde yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Uğur Yücel yer alıyor.

Fatma Konusu

Netflix Türk Dizileri Rehberi 2021 / Fatma

Kocası yıllar önce hapse giren Fatma temizlikçilik yaparak hayatını devam ettirmektedir. Yıllar sonra kocası hapisten çıkar fakat beklenmedik bir şekilde kocasından haber alınamaz. Kocasını arama sürecinde bir cinayete karışan Fatma cinayet işlemeyi bir ritüel haline getirir.

Fatma Oyuncu Kadrosu

Exit mobile version