Netflix

Netflix Türkiye Fiyatlarına Neden Zam Yaptı?

Netflix Türkiye fiyatlarına zam yaptığını açıkladı. Netflix ilk Amerika’da hizmet vermeye başladı. O sıralarda tek ülkeye hizmet verdiği için üyelik ücretleri düşüktü. Daha sonra dünyadaki diğer ülkelere açılan Netflix, Türkiye pazarına da girmeyi ihmal etmedi. Netflix Türkiye pazarında yeni müşteri kazanmak için ilk ay ücretsiz izleyebiliyordunuz.

Netflix Türkiye Fiyatları Hakkında Açıklama Yaptı
Netflix Türkiye Fiyatları Hakkında Açıklama Yaptı

Netflix hem bu strateji hem de diğer stratejileri ile Türkiye pazarında önemli bir paya sahip oldu. Türkiye’deki kullanıcıları memnun etmek için yerli içerikler üretmeye başlasa da şikayetler almaya devam ediyordu. Netflix diğer ülkeler de yayınladığı ama ülkemizde yayınlamadığı bir sürü içerik bulunuyor. Kullanıcılar özellikle bunlardan şikayetçiydi.

Netflix Türkiye Fiyatlarını Neden Değiştirdiğini Açıkladı ve Kullanıcılara Söz Verdi

Netflix Türkiye’deki kullanıcılarının sesini duydu ve içerik sayısını artırmaya başladı. Netflix Türkiye’deki içeriklerini artırmaya devam ederken bir anda Amerika’daki fiyatlarını değiştirdi. Uzmanlar Netflix’in Amerika’dan sonra Türkiye’nin de fiyatlarını değişeceğini düşünüyordu.

Netflix Türkiye Fiyatlarına Neden Zam Yaptı?
Netflix Türkiye Fiyatlarına Neden Zam Yaptı?

Netflix Amerika’da fiyatları değiştirdikten sonra Türkiye’de değiştireceği zaman pazarda değişiklikler yaşandı. Prime Video’nun Türkiye pazarına gireceğini öğrenen Netflix fiyat değişikliğini daha sonra yapma kararı aldı.

Netflix 3 Mart tarihinde fiyatları değiştirdi. Yeni fiyatlar hakkında Netflix’in basın sözcüsüTürkiye’deki içerik listemizi güncelleştirmek ve kalitesini artırmak için fiyat güncellemesi yaptık” şeklinde durumu açıkladı. Basın sözcüsünün yaptığı açıklamaya bakarsanız Netflix’in yeni ve kaliteli içerikler ekleyeceğinin sözünü verdi.

Netflix basın sözcüsü devamında ”Her yaşa uygun kaliteli içerikler sunmaya devam ediyoruz. Yeni değişikliklerden sonra kaliteyi artıran ve tüm kullanıcıların memnun olacağı içerikleri de yakın zamanda eklemeyi planlıyoruz. Paketlerimizin fiyatları değişti. Paketleri yine aynı isteyen kullanıcılarımız istediği paketi seçip kullanmaya devam edebilir” şeklinde açıklama yaptı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu