Netflix

Netflix Türkiye İş İlanı Yayınladı

Netflix Türkiye iş ilanı yayınladı. Netflix aldığı karar ile Türkiye’de ofis açtı. Netflix Türkiye’de açtığı ofiste ara ara bazı pozisyonlarda alımlar yapıyor. Şimdiye kadar 2 kez alım ilanı oluşturan Netflix ilk olarak Fiziksel Üretim Koordinatörü, İdari Asistan ve Post Prodüksiyon Koordinatörü alımı için ilan oluşturdu. Bu alım ilanına binlerce insan başvurdu. Netflix ikinci olarak da Prodüksiyon Finans Müdürü ilanı yayınladı.

Netflix Türkiye İş İlanı Yayınladı
Netflix Türkiye İş İlanı Yayınladı

Daha önceki başvurudaki gibi binlerce kişi başvurmasın diye Netflix bir takım önlemler aldı. Netflix Prodüksiyon Finans Müdürü alımı için istediği kriterlerin sayısını ve alım şartlarını zorlaştırmak gibi önlemler aldı. Başvurmak isteyen kişilere de başvuruda artı puan kazandıracak nitelikleri de paylaştı. Netflix bu alım ilanına şimdiden çoğu kişinin başvurduğunu ve başvuran kişilere kriterlerin neredeyse hepsine uyan kişilerin başvurularının dikkate alacağını açıkladı.

Netflix Türkiye İş İlanında Ne Tür Şartlar Arıyor?

Netflix Jobs internet sayfasında Netflix’e katılmak için harika zaman adı altına iş ilanı oluşturdu. İş ilanında alacağı kişinin görevlerini de paylaşan Netflix alım şartlarını da sayfa da paylaştı. Jobs sayfasında hepsini görebiliyorsunuz. Ayrıca ister Jobs sayfası üzerinden yeniden bir CV oluşturabilir isterseniz Linkedin üzerinden CV göndererek başvurabiliyorsunuz.

Netflix Türkiye İş İlanında Ne Tür Şartlar Arıyor?
Netflix Türkiye İş İlanında Ne Tür Şartlar Arıyor?

Netflix Prodüksiyon Finsans Müdürü için Aradığı Nitelikler;

  • En önemlisi akıcı seviye de İngilizce bilmesi gerekiyor.
  • Finans müdürü olarak medya sektöründe 7 yıl ya da daha fazla deneyiminizin bulunması gerekiyor.
  • Başvurularda Muhasebe ve Finans bölümünü üniversite düzeyinde okuyanlar tercih ediliyor.
  • Prodüksiyon bütçesinde yer alan tüm kalemlere bilmeli ya da aşina olması gerekiyor.
  • İçeriklerin geliştirilmesinden teslimata kadar süreçte anlamak çok önemli ve finans müdürü üretime daha çok önem vermeli.
  • Bölgesel finans uygulamalarına hakim ve hükümet düzenlemelerini iyi bilmesi gerekiyor.
  • Muhasebeciliğin önemli detaylarından olan vergi, yerel maaş bordrosu ve faturalama süreçlerini iyi bilmesi gerekiyor.
  • Çözüm odaklı olmalı ve dinamik çevreye hemen uyum sağlayan biri aranıyor.
  • İletişim becerisinin yüksek olması gerekiyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu