Netflix

Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Filmler

Netflix Türkiye’de yayınlanmayan filmler başka ülkelerde yayınlanabiliyor. Türkiye hesabında yer alan bazı içeriklerde farklı ülkelerde olmayabiliyor. Netflix her ülke için ayrı içerik listesi hazırlıyor ve buna göre bir fiyat listesi oluşturuyor. “Netflix neden her ülkede aynı içerikleri paylaşmıyor?” Bu sorunun cevabını Netflix Türkiye’de olmayan diziler yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Netflix’te Olmayan Filmler Neler?

Netflix’te olmayan filmler listemize başlamadan önce listede yer alan içerikleri yakın zamanda Netflix Türkiye hesabında görme şansınız bulunuyor. Netflix Türkiye pazarında payını artırmak için farklı yollar arıyor. Çünkü Amazon Prime Video ile kıyasıya rekabet ediyor. Ücret konusunda Netflix’ten daha ucuza içerik sunduğu için kullanıcılar Amazon Prime Video’yu tercih etmeye başlıyor.

Netflix ise fiyat düşürmek yerine daha fazla içerik ekleyerek kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Bu yüzden Netflix Amerika’da yer alan içerikleri Türk kullanıcılarına sunmayı hedefliyor. Ayrıca bu listede yer alan filmler, baş yapıt eserler ve kullanıcılar bu filmleri kaliteli bir şekilde izlemek istiyor.

1- Terminator 2:

Netflix Türkiye'de Yayınlanmayan Film Terminatör 2
Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Filmler Terminatör 2
 • Tür: Aksiyon, Bilim-Kurgu
 • IMDB Puanı: 8.5
 • Vizyon Tarihi: 1991

Terminator 2 Netflix’in en iyi filmleri arasında yer alıyor. Bilim kurgu filmlerinde görmeye alıştığınız bir konusu bulunuyor. Robotlar insanları yok etmek için savaş açıyor. 1977 yılında 3 milyar insanın ölümüne sebep olan robotlar yavaş yavaş güçlerini artırıyor.

İnsanların lideri John Cooner robotlara karşı iyi direnç gösteriyor. 2077 yılına kadar süren bu savaş sonucunda robotlar, John’u şimdiki zamanda öldüremediklerini anlayarak geçmişe gidip küçük yaşta onu öldürmek için yok edici bir makineyi zaman makinesi ile geçmişe gönderiyor. John’da kendi yok edici makinesi ile Küçük John’u korumaya gidiyor.

2- Green Mile

Netflix Türkiye'de Yayınlanmayan Film Green Mile
Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Filmler Green Mile
 • Tür: Suç, Dram, Fantastik
 • IMDB Puanı: 8.6
 • Yayın: 1999

The Green Mile filmi çoğu izleyiciyi göz yaşına boğmayı başaran nadir filmler arasında yer alıyor. Film konu olarak diğer yapımlardan ayrılıyor. John Coffey iki küçük kızı öldürdüğü yakalanır yakalanmaz hapse atılıyor ve idam cezası veriliyor.

Paul Edgecom hapishanenin infaz odası baş gardiyanıdır. İlk başlarda Coffey’den nefret ediyor hatta onun biran önce ölmesini istiyor. Paul Edgecom Coffey’e iki kızı öldürdün mü diye soruyor. Olay bu sorudan sonra başlıyor. Baş gardiyan daha sonra Coffey’de bir şey fark ediyor. Coffey’in canlıları eski sağlıklı hallerine getirebildiğini görüyor. Bu insanüstü gücün yok olmasını istemeyen Edgecom, Coffey’in idam edilmemesi için büyük caba harcıyor.

3- Whiplash

Netflix Türkiye'de Yayınlanmayan Filmler Whiplash
Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Filmler Whiplash
 • Tür: Dram, Müzik
 • IMDB Puanı: 8.5
 • Yayın: 2014

Whiplas izle diye arattığınız zaman filmi izleyebileceğiniz iyi bir site bulamıyorsunuz. İnsanların hayalleri için çok çaba harcaması gerekiyor ve hemen hemen herkes bunu biliyor. Peki Andrew kadar zorlu bir süreçten geçebileceğinizi düşünüyor musunuz?

Andrew 4 yaşından beri baterist olmak için çabalıyor. Kahraman 19 yaşına geldiği zaman ülkenin en iyi müzik okuluna gidiyor. Andrew derslerine çalışmak yerine baterisi ile antrenman yapıyor. Bunu fark eden okulun en iyi ve en inatçı hocası Terence Fletcher, Andrew’in yeteneğini fark ediyor ve okulun en iyilerinin girdiği ve her yıl düzenlenen yarışmalara katılan  “studio band”e seçiyor. Fletcher, Andrew’in yeteneğinin hepsini ortaya çıkarmak istiyor.

4- Leon: The Professional

Netflix Türkiye'de Yayınlanmayan Filmler Leon: The Professional
Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Filmler Leon: The Professional
 • Tür: Aksiyon, Suç, Dram
 • IMDB Puanı: 8.5
 • Yayın: 1994

Netflix’in en iyi filmleri arasında Leon: The Professional filmi de yer alıyor. New York şehrinde yaşayan bir ailenin çocuğu olan Mathilda ailesinden nefret ediyor. Alışveriş yapmaya giden Mathilda eve döndüğünde ailesinin mafya babası tarafından öldürüldüğünü görüyor. Mathilda korkudan hemen komşusuna gidiyor. Mathilda komuşusu Leon’a gidince olan her şeyi anlatıyor. Leon’da çok iyi bir suikastçi ve Mathilda’yı koruması altına alıyor.

5- Schindler’s List

Netflix Türkiye'de Yayınlanmayan Filmler Schindler’s List
Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Filmler Schindler’s List
 • Tür: Biyografi, Dram, Tarih
 • IMDB Puanı: 8.9
 • Yayın: 1993

Gerçek hayattan uyarlanmış filmler insanların daha çok ilgisini çekiyor. Film 2.Dünya savaşında Yahudiler’in çektiği zorluluğu anlatıyor. Oscar Schindler Alman bir iş adamı ve Polonya’da fabrikası bulunuyor.

2.Dünya savaşında Yahudiler’e yapılan işkenceleri gören Schindler, olaylardan çok etkileniyor ve Yahudileri bu işkencelerden korumak istiyor. Fabrikasında Yahudi işçileri çalıştıran Schindler, Almanya’nın Polonya’yı işgal etmesinden sonra işçilerini korumak için stratejiler geliştiriyor.

6- American History X

Netflix Türkiye'de Yayınlanmayan Filmler American History X
Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Filmler American History X
 • Tür: Dram
 • IMDB Puanı: 8.5
 • Yayın: 1998

American History X, listemizin en popüler dizileri arasında yer alıyor. Film, Derek’in babasını öldürenlerden intikam almak istemesiyle başlıyor. Derek babasının intikamını almak için faşist bir gruba girmek istiyor. Bu grup kendisinden olmayan insanları öldürüyor.

Derek bir gün arabasının yanına giderken iki hırsızın arabasını çalmaya çalıştığını görüyor. Bir anda ne olduğunu anlamayan Derek iki hırsızı öldürüyor. Polislerden kaçamayınca hapse giriyor. Hapiste yaptığı hataları anlayan Derek, küçük kardeşinin de aynı hataları yapmaması için uğraşıyor.

7- Parasite

Netflix Türkiye'de Yayınlanmayan Filmler Parasite
Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Filmler Parasite
 • Tür: Komedi, Dram, Gerilim
 • IMDB Puanı: 8.6
 • Yayın: 2019

Parasite filmi Güney Kore’nin 2019 yılında ürettiği en iyi aksiyon filmidir. Konu olarak farklı mesajlar veren film, bir çok ödül almayı başardı. Filmde Kim ve Park ailesi arasında yaşananlar anlatılıyor. Kim ailesi fakir bir aile ve karınlarını doyurmak için çalışmaları gerekiyor ve Park ailesinin yanında işe giriyorlar. Sınıf farklılarını anlatan film, seyircisine birçok mesaj veriyor.

8- God’s Little Village

Netflix Türkiye'de Yayınlanmayan Filmler God’s Little Village
Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Filmler God’s Little Village
 • Tür: Dram
 • IMDB Puanı: 5.9
 • Yayın: 2009

Netflix’in en iyi filmleri arasında yer almasa da dram konusunda başarılı bir filmdir. Filmin kahramanı 20 yıl zorlu bir hayat yaşadıktan sonra kendine hayat arkadaşı bulmak için ve kafa dinlemek için memleketine dönüyor. Fakat istediği şeyler olmuyor. Belediye seçimi yüzünden insanlar bölünmüş ve çok üzücü olaylar yaşanıyor.

9- The Pianist

Netflix Türkiye'de Yayınlanmayan Filmler The Pianist
Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Filmler The Pianist
 • Tür: Biyografi, Dram, Müzik
 • IMDB Puanı: 8.5
 • Yayın: 2002

The Pianist İkinci dünya savaşında yaşanan zorluğu anlatan bir film. Konu olarak Schinder’s Liste benziyor. Polonya’da yaşayan müzisyen bir sabah uyandığında hayatının en büyük şokunu yaşıyor. Yahudi düşmanı Almanlar Polonya’yı işgal ediyor. Film bir nevi müzisyenin yaşam mücadelesini anlatıyor.

10- GoodFellas

GoodFellas
GoodFellas
 • Tür: Biyografi, Dram, Suç
 • IMDB Puanı: 8.7
 • Yayın: 1990

Goodfellas izle diye arattığınız zaman çok fazla zaman kaybı yaşıyorsunuz. Çünkü filmi kaçak sitelerden izlemeniz gerekiyor. O sitelerde film açılana kadar filmi izleme hevesiniz kaçıyor. Godfather’dan sonra en iyi mafya filmi olan GoodFellas; Henry, Jimmy ve Tommy ve arkadaşlarının bir bankayı soymak için plan yaparak ve bankayı soymalarını anlatıyor. Mafya içinde önemli yerlere gelmek isteyen Jimmy ve Tommy diğer hırsızları öldürüyor. Henry bu yaşananlar konusunda bir şey yapmak istiyor.

Netflix Türkiye’de yayınlanmayan filmler listesinin sonuna geldik. Listedeki filmleri izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekiyor. Ücretsiz VPN’ler genellikle işe yaramıyor. Hem Netflix’te hem de diğer işleriniz de kullanabileceğiniz en iyi VPN’leri öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu