NetflixTeknotomy Dosya

Netflix Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Netflix; çok çeşitli, ödüllü, eski ve yeni birçok yapıma, HD kalitesinde ulaşabileceğiniz, üyelik tabanlı bir yayın hizmeti platformu. Çoğu kullanıcı şunu düşünebilir: Film, dizi, reality show, stand-up ya da belgesel izlemek için Netflix üyelik alma gereksinimim yok. Zaten izlemek istediğim dizi, film v.b. içeriklere çeşitli internet siteleri üzerinden ulaşabilme imkânım var. Evet, bu nispeten doğru olabilir. 

Ancak bu noktada, Netflix üyelik işleminin kullanıcılara sağladığı birtakım avantajlar var. Netflix üyelik paketleri, yayınladığı içerikleri en iyi görüntü kalitesinde, reklamsız, cihazınıza zararlı yazılım bulaştırma ihtimali olmadan, yasal yollarla sunmakta. Bu avantajları ile keyifli bir seyir imkânı sunan Netfilix içeriklerini, çevrim dışı izlemek de mümkün. 

Netflix Üyelik Ücretleri Ne Kadar?
Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Netflix yayınlarını, geçerli sürümlere sahip; bilgisayarlara, iPhone, iPad veya iPod touch gibi iOS cihazlara, Android telefon veya tabletlere indirerek çevrim dışı, istediğiniz zaman ve mekânda izleyebilirsiniz. Şimdi gelin, Netflix üyelik ücreti 2021 yılı için ne kadar birlikte inceleyelim.

Netflix Üyelik Ücretleri Ne Kadardır?

Netflix üyelik fiyatları, Netflix’in kullanıcılarına sunduğu çeşitli üyelik planlarına göre farklılık göstermekte. Sunulan bu planlar; aynı anda içerik izleyebileceğiniz ekran sayısına, içerik indirme işlemi yapabileceğiniz cihaz sayısına, içeriklerin görüntü kalitesinin HD altı, HD ya da ultra HD olup olmamasına göre farklılık göstermekte. 

Netflix üyelik fiyatı, sunulan bu seçeneklere göre temel, standart ve özel kategorisinde ücretlendirilmekte. Aynı anda tek ekran izleyebileceğiniz, tek cihaza içerik indirebileceğiniz, HD görüntü kalitesi sunmayan temel kategorisindeki Netflix üyelik ücreti, aylık 17,99 TL. Standart kategorisinden Netflix üyelik işlemi yaparsanız; içerikleri iki farklı cihaza indirme işlemi yaparak, aynı anda iki farklı ekrandan, HD görüntü kalitesinde, aylık 29,99 TL ödeyerek izleyebilirsiniz. 

Netflix Üyelik Anasayfa
Netflix Üye Anasayfa Görünümü

Özel kategorisinde seçtiğiniz plan dâhilinde ise Netflix üyelik ücretleri, aylık 41,99 TL ‘ye çıkmakta. Bu plan ile Netflix, kullanıcılarına içerikleri aynı anda dört farklı ekrandan, dört farklı cihaza indirme imkânı sağlayarak, ultra HD görüntü kalitesinde izleme imkânı sunmakta. Netflix üyelik ne kadar sorusunu yanıtladıktan sonra, Netflix üyeliğinin nasıl alındığına bakalım.  

Netflix Üyeliği Nasıl Alınır?

Netflix’in bugün birçok ülkede milyonlarca üyesi bulunmakta. Netfilix’i tanımak, yayınlanan içeriklerle ilgili fikir sahibi olmak için bir e-mail hesabı ile netflix ücretsiz üyelik işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ücretli kayıt işlemi yaptırmadan önce https://www.netflix.com/tr/watch-free internet adresine girerek, Netflix’te popüler dizi, film, belgesel içeriklerinin bazı bölümlerini, Android mobil cihazınız (İOS cihazlar desteklenmemekte) ya da bilgisayarınız üzerinden ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Ücretsiz izleme imkânı bulduğunuz bu içeriklerden sonra, Netflix içeriklerinin sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız, ücretli Netflix üyeliği alabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlar; 

  • Mobil cihazınız ya da bilgisayarınızdan netflix.com/signup adresine gidin.
  • Sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz bir izleme planı seçin.
  • e-posta adresinizi girin, bir parola oluşturun ve hesabınızı açın. 
  • Ödeme yönteminizi belirleyin ve içerikleri keyifle izlemeye başlayın. 

Netflix üyelik işlemi gerçekleştirdikten sonra, tercih ettiğiniz izleme planını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. İzleme planı değişikliği yaptığınızda ise ücretlendirme bir sonraki fatura için güncellenir. Netflix üyelik iptali de oldukça kolay. Şimdi gelin Netflix’te hesabınızı nasıl sonlandırabileceğinize ve Netflix üyelik iptal etme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinize birlikte bakalım. 

Netflix Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Netflix yıllık üyelik gibi zamana bağlı, taahhüt gerektiren üyelikler yapmadığı için Netflix üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Netflix, üyelik iptali için kullanıcılarından herhangi bir taahhüt istememekte ve üyelik iptal ücreti almamakta. İçeriklerin sizin için uygun olmadığına karar verdiğiniz takdirde, Netflix üyelik iptal işlemi başlatabilir, faturalandırma döneminin sonunda, hesabınız kapanana kadar içerikleri izlemeye devam edebilirsiniz. 

Netflix Üyelik
Üyelik İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

İptal işlemi için başvurduktan sonra, hesabınızın ne zaman kapanacağını görmek için fatura ödeme tarihine bakabilirsiniz. Hesabınızı iptal ettikten sonra Netflix, izleme etkinliklerinizi, hesap ayrıntılarınızı, liste içeriklerinizi 10 ay süre ile tutmakta. Bu 10 aylık süre zarfında tekrar üye olmak isterseniz, izleme etkinliklerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Netflix’te mevcut promosyon bakiyeniz ya da hediye kartınız varsa, Netflix üyelik iptal işlemi ile beraber bu kullanım haklarınız kaybolmaz. Hesabınız promosyon bakiyeniz sona erdikten sonra kapatılır. 

Bu koşullarda, Netflix üyelik iptali için şu adımları izlemelisiniz: Mevcut e-mail ve şifrenizle hesabınıza girin, hesap sayfanızda göreceğiniz üyeliği iptal et butonuna tıklayın. İşlem bu kadar basit! Unutmayın, Netflix uygulamasını mevcut cihazınızdan kaldırmak veya silmek üyeliğinizin iptalini sağlamaz.

Netflix bedava üyelik ya da ücretsiz deneme sürümü seçeneklerini kaldırmış durumda. Bununla beraber, içerikler hakkında fikir sahibi olabilmeniz için bazı içeriklerin belirli bölümlerini izlemenize imkân sağlamakta.  Netflix üyeliği için ihtiyacınız olan şey internet ve içerikleri izleyebileceğiniz; bilgisayar, akıllı TV, akıllı telefon ya da tablet gibi uygun bir cihaz. Sonrasında karar vermeniz gereken şey ise sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz bir izleme planı seçmek. Keyifli seyirler dileriz.   

Kayhan Aziz

Doğayı, teknolojiyi, kahveyi, okumayı ve yazmayı sever.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu