fbpx
Netflix

Netflix Uyku Zamanlayıcısı Pek Yakında

Son zamanların en sık kullanılan dizi-film izleme platformu Netflix uyku zamanlayıcısı özelliğini, yani önceden belirlenen sürenin ardından içerik akışını durduran özelliğini Android’de test ettiğini duyurdu. COVID-19 salgını nedeniyle son 12 ayda Netflix kullanımının arttığı göz önüne alındığında, bu özelliğin yeni olması şaşırtıcı olsa da izleyiciler için oldukça güzel bir haber oldu. Yani artık en sevdiğiniz dizi veya filmleri izlerken uyuyakaldığınızda endişelenmenize gerek kalmadı.

Netflix Uyku Zamanlayıcısı
Netflix Uyku Zamanlayıcısı Özelliğini Test Ediyor

Netflix Uyku Zamanlayıcısı Nasıl Çalışır?

Netflix uyku zamanlayıcısı, videolarda sağ üst köşede bulunan bir saat simgesiyle izleyicilerin kullanımına sunulacak. Bu simgeye dokunduğunuzda oynatmayı ne kadar süre sonra durduracağınızı gösteren seçenekler sunacak. Netflix uyku zamanlayıcısını 15 dakikalık artışlarla 15, 30 ve 45 dakika olarak ayarlayabileceksiniz. Belirlenen süre sınırına ulaşıldığında Netflix uygulaması oynatmayı durduracak ve kapanacak. Netflix dizi veya film izlerken kaldığınız bu yeri kaydetmiş olacak ve kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Daha önce kullanıcılar otomatik oynatmayı devre dışı bırak seçeneğiyle şarj ve internet tasarrufu yapmaya çalışıyordu. Ancak videonun başında uyuyakalanlar için talihsiz bir durumdu. Bu özellik sayesinde izlemeyi bıraktığınızda video arka planda veya hareketli bir ana ekran oynatıcısı olarak çalışmayarak internet kotanızı ve cihazınızın şarjını da korumuş olacak. Henüz bu yeni uyku zamanlayıcı özelliği şu anda bazı yetişkin profilleriyle sınırlı olsa da test aşaması başarılı olduğunda mobil, web ve TV’lerdeki tüm kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

Netflix Yeni Özellik
Netflix Yeni Özellik

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?