Güncel

Netflix ve Amazon Prime RTÜK’ten Lisans Aldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile Netflix ve Amazon Prime’nin Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan lisans aldığını belirti. İnternet ortamında, tercihe bağlı olarak yayıncılık yapan uluslararası platform olan Netflix ve Amazon Prime Video tıpkı yerli yapım dizi filmlerde de olduğu gibi yükümlülüklerini yerine getirerek RTÜK’ten lisans aldığı ifade edildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, daha önce yaptığı açıklamalarında, Netflix ile ilişkilerinin iyi olduğunu ve son dönemlerde Netflix’in Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından yapılan uyarıları dikkate aldığını belirtmişti.

Netflix ve Amazon Prime RTÜK'ten lisans aldı
Netflix ve Amazon Prime RTÜK’ten lisans aldı

Ebubekir Şahin konuşmasına, nihayetinde Netflix ve Amazon Prime’nin ticari bir kuruluş olduğunu ve Türkiye’den kar ederken regülasyon kurumuyla kötü olmak istemeyeceklerini ve aynı zamanda, Türk toplum yapısının milli ve manevi değerlerine saygı ya da mili güvenliğe ilişkin taleplerinin olmasının doğal olduğunu da belirtti.

1 Ağustos 2019 tarihinde resmî gazetede yayımlanan radyo, televizyon ve tercihe bağlı yayınların internet ortamında sunulması hakkında yönetmeliğin yürürlük tarihinden itibaren 30 gün içerisinde, Netflix vb. internet platformlarının Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na lisans başvurusu yapması gerekiyordu.

Teknoloji dünyasına dair merak ettiğiniz sorular Teknotomy Dosya‘da.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu