Netflix

Netflix Yeni Üyelik Ücretleri Belli Oldu

Son zamanların en popüler platformu Netflix yeni üyelik ücretlerini açıkladı. Netflix Türkiye pazarına ilk girdiği zaman 1 ay ücretsiz olarak kullanıcılara deneme fırsatı verdi. Türkiye’deki kullanıcılar 1 ay deneme süresinden sonra Netflix’e üye olmaya başladı. Şu an Netflix Türkiye pazarında yüzde 25’lik bir paya sahip.

Netflix üyelik fiyatları ilk zamanlarda;

  • Temel Üyelik 17.99 TL
  • Standart HD 29.99 TL
  • Özel Ultra HD 41.99 TL’ydi.

Netflix üyelik fiyatlarında değişim yapmaya karar verdi. Fakat yeni fiyatlarında ne kadar bir artış sunacağı konusunda karar veremiyordu. Çünkü Türkiye pazarında beklemediği değişiklikler oldu. Prime Video’nun Türkiye pazarına girmesi, Exxen ve Gain TV’nin hizmet vermeye başlaması Netflix üyelik ücretleri konusunda kararsız kalmasına sebep oldu.

Netflix Yeni Üyelik Ücretlerini Belli Oldu
Netflix Yeni Üyelik Ücretlerini Belli Oldu

Netflix yeni ücretlerinin 2020 Kasım ayında değiştirilmesi planlandı. Ancak Netflix yeni platformların pazara girmesiyle yeni üyelik ücreti konusunu belli bir süre rafa kaldırdı. Platform, 2021 yılında üyelik ücretleri konusunda değişiklik yapmayı tekrardan düşünmeye başladı. Netflix’in tek sorunu kullanıcı kaybetmeden ne kadarlık bir ücret artışı yapması gerektiğine karar vermesiydi.

Netflix Yeni Üyelik Ücretleri Kullanıcı Kaybetmesine Sebep Olur Mu?

Netflix üyelik ücretleri 2020 yılında diğer platformlara göre daha yüksekti. Yeni fiyatları ile Netflix kullanıcı kaybeder mi sorusu sorulmaya başlandı. Çünkü Netflix ücretlerine yüzde 50 zam yaptı. Temel üyelik fiyatı 17.99 TL iken 26.99 TL’ye yükseldi.

Netflix Yeni Üyelik Ücretleri Kullanıcı Kaybetmesine Sebep Olacak Mı?
Netflix Yeni Üyelik Ücretleri Kullanıcı Kaybetmesine Sebep Olacak Mı?

Netflix üyelik ne kadar diye merak ettiğiniz zaman yeni ücretler üzerinden bilgilendiriliyorsunuz. Bu soruyu 1 ay önce sorsaydınız daha uygun fiyatlara kayıt olabiliyordunuz.

Yeni Netflix paketleri;

  • Temel Üyelik 26.99 TL
  • Standart HD 40.99 TL
  • Özel Ultra HD 54.99 TL oldu.

Yeni fiyatlardan sonra Netflix’in kullanıcı kaybedeceği düşünülüyor. Çünkü Prime Video sürpriz hediyeleri ile birlikte aynı hizmeti 7.90 TL’ye sunuyor. Kullanıcıların yeni fiyatlardan sonra nasıl hareket edeceği merak ediliyor.

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Yeni fiyatlardan sonra Netflix üyelik iptali yapmak isteyen kullanıcılar 3 adımda üyeliklerini iptal edebiliyor.

  1. Adım: Öncelikle Netflix hesabınıza girmeniz gerekiyor. Daha sonra Hesap menüsüne geçmeniz gerekiyor.
  2. Adım: Hesap menüsüne geldiğiniz zaman karşınıza ‘üyeliği iptal et’ seçeneği çıkıyor. Bu seçeneğe tıklamanız gerekiyor.
  3. Adım: Üyeliği iptal et seçeneğine tıkladıktan sonra ekranınızın solunda ‘iptal işlemini tamamla’ butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bu 3 adımı uyguladıktan sonra herhangi bir ücret ödemeden üyeliğinizi iptal edebiliyorsunuz. Netflix dışında başka bir platforma üye olmak istiyorsanız en iyi dizi izleme platformları yazımızı okumanızı öneriyoruz. Ayrıca Exxen’in, Gain TV‘nin ve BluTV’nin içeriklerini merak ediyorsanız yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu