Netflix

Netflix’e Karışık Oynat Özelliği Geliyor

Dünyanın en popüler dijital dizi film izleme platformu olan Netflix uzun zamandır kullanıcıların içerikleri daha kolay bulmasını sağlayacak yöntemler üzerinde çalışıyordu. Hatta şirketin bu doğrultuda “Shuffle Play“, yani “Karışık Oynat” isimli bir özelliğin üzerinde çalıştığı; herkes tarafından bilinen bir gerçekti. Yaşanan bazı olaylar bu özelliğin dünyanın değişik bölgelerinde kullanıma sunulmaya başladığını ayrıca da 2021’in ortalarında da bütün dünyaya sunulacağını gösteriyor.

Netflix'e Karışık Oynat Özelliği Geliyor
Netflix’e Karışık Oynat Özelliği Geliyor

Netflix’te sayılamaz içerik olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hal böyle olunca da kullanıcılar kendilerine uygun içerikleri bulma da sorun yaşıyorlar. Hatta bazı kullanıcılar bu kadar içerik olmasından şikayetçi olup aboneliklerini iptal ettiriyor. Karışık oynat adlı bu özelliğin tam olarak bu sorunu ortadan kaldıracağı düşünülüyor.

Karışık Oynat Kullanıcıların Beğenebilecekleri İçerikleri Kolayca Bulmasını Sağlayacak

Netflix’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı bu özellik kullanıcıların aktivitelerine göre çalışan bir yapay zekadan ibaret. Ne izleyeceği konusunda kararsızlık yaşayan bir kullanıcı Netflix’e eklenecek yeni bir buton sayesinde en seveceği içeriğe ulaşabilecek. Bu içerik daha önce izlediği içeriklere göre belirlenecek. Bu özellik sayesinde daha önce fark etmediğiniz fakat çok beğenebileceğiniz içeriklere ulaşabileceksiniz.

Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre özellik şuan sadece akıllı televizyon uygulamasında erişime açık. Fakat kaç televizyonda erişilebildiği şuan için bilinmiyor. Kullanıcıların yorumlarını toplayan şirket geri bildirimlerin olumlu olduğunu söyledi.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu