Teknotomy Dosya

Netflix’te En Çok İzlenen Diziler 2021

Pandeminin çıkmasından sonra insanlar platformlardan dizi ya da film izleme olayına daha çok alıştı. Tek sorun hangi platformdan hangi filmin izleneceğine karar vermek. Bunun için birçok alternatif platform var. İnsanların büyük bir çoğunluğu Amerika merkezli Netflix platformunu seçer. Çünkü bu platformda insanların izleyemeyecekleri kadar çok içerik var ve fiyatları diğerlerine oranla daha uygundur. Netflix’te her geçen gün kendini geliştirmesiyle daha çok ilgi çekti ve daha fazla kullanıcıya erişti. İlk çıktığı zamandan itibaren şirket politikaları konusunda katı olan Netflix bazı konularda esnemeler yaptı. Bu esnemelerden biri de en çok izlenen dizileri ya da filmleri hakkında bilgi vermemekti.

En Çok İzlenen Diziler 2021
En Çok İzlenen Diziler 2021

Netflix en çok izlenen diziler veya filmler hakkında kimseye bilgi verilmiyordu. Uzmanlar Netflix’in bu kararı ile insanların tercihini etkilememek ve bütün içeriklerin izlenmesini sağlamak amacını taşıdığını düşünüyordu. Uzmanların düşüncelerinin doğru olup olmadığı bilinmiyor. Fakat bu politikasından 2020 yılında vazgeçti ve kullanıcılarına en çok izlenen dizilerini ve filmlerini paylaştı. Böyle bir karar herkesi şaşırtsa da Netflix 2021 yılında güncel listeyi tekrar paylaştı. Fakat güncel liste erken paylaşıldı. Çünkü Güney Kore yapımı bir dizi bir anda listede yer aldı. Hatta dizi iddialara göre Netflix’e en çok para kazandıran diziler arasında ilk sırada yer alıyor.

En Çok İzlenen Diziler

En çok izlenen diziler listesi erken paylaşılsa da Squid Game gibi başka bir dizinin sürpriz yapacağı düşünülmüyor. Netflix tarafından tekrardan liste güncellenmese de istatistiklere göre diziler tekrardan sıralandı. Yakın zamanda da Netflix’in güncel listeyi tekrar paylaşacağı düşünülüyor. Listedeki bütün diziler Netflix’in hizmet verdiği bütün ülkelerde yayınlanıyor. Bütün ülkelerde yayınlanmasa da nüfus olarak kalabalık yerlere özel paylaşılan içeriklerinde listede yer alan bazı dizilerden daha fazla çok izlenildiği iddia ediliyor. Netflix Türkiye’de yayınlanmayan dizi veya filmlere baktığınız zaman bu iddianın doğru olabileceğini düşünüyoruz.

En Çok İzlenen Netflix DizileriIMDb PuanıKaç SezonBir Sezon Kaç Bölümden OluşuyorBölümlerin UzunluğuEn Çok İzlenen SezonuKaç Milyon İzlendiYönetmenOyuncular
Sweet Tooth7,91 Sezon8 BölümOrtalama 45 Dakika1. Sezon60 MilyonJim Mickle
Beth Schwartz
Noah Griffith
Jeff Lemire
Jim Mickle
The Queen’s Gambit8,61 Sezon7 BölümOrtalama 50 Dakika1.Sezon62 MilyonScott Frank
Allan Scott
Anya Taylor-Joy
Chloe Pirrie
Bill Camp
Tiger King7,51 Sezon8 BölümOrtalama 42 Dakika1. Sezon64 MilyonEric GoodeJohn Reinke
Kelci Saffery
Rick Kirkham
Money Heist8,25 Sezon8 BölümOrtalama 50 Dakika4. Sezon65 MilyonÁlex PinaÁlvaro Morte
Jaime Lorente
Úrsula Corberó
Stranger Things8,73 Sezon8 BölümOrtalama 50 Dakika3. Sezon67 MilyonMatt DufferWinona Ryder
Millie Bobby Brown
Caleb McLaughlin
Lupin7,52 Kısım5 BölümOrtalama 42 Dakika1. Kısım76 MilyonGeorge KayAdrian Valli De Villebonne
Omar Sy
Ludivine Sagnier
Sex Life5,31 Sezon8 BölümOrtalama 45 Dakika1. Sezon76 MilyonStacy RukeyserMike Vogel
Sarah Shahi
Adam Demos
The Witcher8,22 Sezon8 BölümOrtalama 57 Dakika1. Sezon76 MilyonLauren SchmidtAdjoa Andoh
Henry Cavill
 Anna Shaffer
Bridgerton7,31 Sezon8 BölümOrtalama 57 Dakika1. Sezon82 MilyonChris Van DusenJonathan Bailey
Nicola Coughlan
Harriet Cains
Squid Game8,11 Sezon9 BölümOrtalama 40 Dakika1. Sezon132 MilyonHwang Dong-hyukJung Hoyeon
Lee Jung-jae
Rama Vallury
En Çok İzlenen Diziler Listesi 2021

10- Sweet Tooth

Netflix dizi önerisi isteyenlere sürekli önerilen içeriklerden biri olan Sweet Tooth ilginç bir konuyu ele alıyor. Dizi Gus adlı bir genç bulunuyor ve Gus geyik ve insan karışımı bir melez. Gus yaşadığı sıkıntılardan dolayı kendisi gibi melez olan insanların yanına gitmek istiyor. Fakat bu yolculuk beklediği gibi kolay olmuyor. Gus bu yolculuğu zorda olsa tamamlıyor ve yeni arkadaşları ile Dünya’nın başına gelen kozmik olayları çözmeye çalışıyor. Dizinin konusu ilgi çekiyor ve ilk sezonu 82 milyon kişi tarafından izlendi. Daha ilk sezondan bu kadar izlenmeye ulaşan içerik diğer sezonların da gelmesiyle birlikte en çok izlenen Netfliz dizileri listesinde ileriki sıralara ilerleyeceği düşünülüyor.

Netflix En Çok İzlenen Diziler Sweet Tooth

9- The Queen’s Gambit

Netflix’te en çok izlenen diziler sosyal medya da uzun süre konuşulmayı başarıyor. İnsanlar dizi hakkında fikirlerini paylaşıyor ve izlemeyenlere de tavsiyelerde bulunuyor. Dikkatli olmalısınız izlemek istediğiniz dizi sosyal medya da gündem olduğu zaman birden fazla spoiler alabiliyorsunuz. The Queen’s Gambit dizisi de popüler olduğu zaman sosyal medya da haftalarca gündem konusu oldu. Dizi satrançta Dünya’nın en iyisi olmak isteyen Elizabeth Harmon’un hayat öyküsü anlatılıyor. Elizabeth Harmon küçük yaşta annesini kaybetti. Yaşadığı bu olaydan sonra hayallerine sıkı sıkı tutunan Harmon üvey annesinin desteği ile satrançta profesyonel oluyor. Yaşının ilerlemesi ve ustalaşması ile birlikte bu oyunda bir numara olmak için savaşıyor.

En Çok İzlenen Netflix Dizileri The Queen’s Gambit

8- Tiger King

En iyi Netflix dizileri pek fazla tartışılmazlar fakat en iyi olmasa da en çok izlenen içeriklerden biri olan Tiger King aylarca eleştirildi. Çünkü bu içerik bir katilin hikayesini anlatıyordu. Bu yüzden bu dizinin bu kadar çok izlenildiği düşünülüyor. Joe Exotic sahne ismine sahip kaplan eğiticisinin işlediği suçlar anlatılıyor. İlk başta 5 kaplanın ölmesine sebep olan eğitici başlarda çok iyi biri gibi gözüküyor. Fakat işler ilerledikçe hırsları yüzünden bir katile dönüşüyor. Katil Joe bir sonraki hedefi kim olacak veya bu cinayeti kime işletecek gibi soruların cevabı için hemen izlemeniz gerekiyor.

Netflix Dizi Önerisi Tiger King

7- Money Heist

En çok izlenen Netflix dizileri arasında La Casa De Papel’de yer alıyor. Bazı insanların Netflix kullanıcısı olmasının asıl sebebi olan dizinin yeni sezonun ilk 5 bölümü 65 milyon kişi tarafından izlendi. Dizi ilk beş bölümden sonra yayınlayacağı bölümler şimdiden büyük merak uyandırıyor. Dizi de bir dâhinin ülkesinin önemli yerlerini soymak için yaptığı planla başlıyor. Bu önemli yerleri soymak için özel hırsılar bulması gerekiyor ve ”Profesör” isimli dahi bu özel hırsızları yapacakları soygundan önce planları anlatmak için bir yere topluyor. Asker, polis ve sekiz hırsız arasında yaşanan olaylar herkesi ekrana bağlıyor. En iyi Netflix dizileri arasına ismini altın harflerle yazdıran La Casa De Papel’in geriye kalan bölümleri 3 Aralık’ta izleyiciye sunularak veda etmesi bekleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=bynn1hPpdWU
En İyi Netflix Dizileri La Casa De Papel

6- Stranger Things

Dünya’da en çok izlenen diziler genellikle Netflix dizileri oluyor ve bu başarıyı devam ettirmek isteyen platform beğenilen içerikleri devamını çekiyor. Stranger Things bu dizilerden biri ve izleyicilerin beğenisini kaybetmeden yeni bölümler yayınlandı. Dizinin konusu klasik bilim kurgu türündeki içerikler gibi ilerliyor. Fakat klasik içeriklere biraz özgünlük katan dizi her kesimin dikkatini çekmeyi başardı. Dizi de bilim insanları yanlışlıkla farklı evrenin kapısını açtı. Bu evrenden gelen bir canavar da bulunduğu bölgedeki bir çocuğu kaçırdı. Bilim insanların çalıştığı yerde yapılan deneyde farklı özellikler kazanan genç bir kız olan Eleven, kaçırılan çocuğun arkadaşlarına yardım ederek canavarı yenmeye çalışıyor.

Netflix Dizileri İzle Stranger Things

5- Lupin

Arama motorunuza Netflix dizileri izle dediğiniz zaman karşınıza yüzlerce film çıkıyor. Bunlardan hangisini izleyeceğinize karar vermek uzun sürüyor. Bu yüzden sizlere Lupin dizisini öneriyoruz. Dizi konusu ve oyuncuları ile dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz. Dizi de Senagalli bir göçmenin tek çocuğu olan Diop’un hayat ile mücadelesi ve intikamını anlatıyor. Daha iyi bir hayat sürmek için Paris’e gelen Diop yaşı ilerledikçe bazı özellikleri gelişiyor ve belki de Dünya’nın en iyi hırsızlarından biri oluyor. Bu yetenekleri ile hayatını devam ettiren Diop bir aileden intikamını almak istiyor. Neden Diop intikam almak istiyor ve bu intikam da başarılı oluyor mu?

En Çok İzlenen Diziler Lupin

4- Sex Life

En iyi Netflix dizileri arasında yer almasa da içinde barındırdığı sahneler ile en çok izlenen diziler arasına girmeyi başaran Sex Life klasik Brezilya dizileri gibi ilerliyor. Evli bir kadın olan Sarah fantezilerini gerçekleştiren eski sevgilisinin hayatına girmesiyle ikilem arasında kalıyor. Hayalleri ve gerçeklik arasında ikilemde kalan iki erkeği aynı anda idare etmeye başlıyor. Sarah bu aşk üçgeninde alacağı her karar hayatını mahvedecek gibi duruyor. Bu yüzden iyi karar alması ve bunu planlı şekilde uygulaması gerekiyor. Sarah Adam’ı mı seçecek yoksa Mike’mı seçecek veya ikisini idare etmeye devam edecek mi?

https://www.youtube.com/watch?v=x580mowu5Gs
Dünya’da En Çok İzlenen Diziler Sex Life

3- The Witcher

En çok izlenen Netflix dizileri arasında en popüler içeriklerden biri olan The Witcher ile devam ediyoruz. Dizi de sürekli başka varlıkların olduğunu düşünen insanların ilgisini çekecek iki farklı ırk bulunuyor. Elfler ve cücelerin yer aldığı dizi de insanlar ile olan ilişkiler konu ediniyor. İnsanlar ile barış süreleri dolan ırklar savaşmanın eşiğine geliyor. Hatta savaşlar başlıyor fakat bu savaşı bitirecek biri olarak inanılan bir çocuğun Dünya’ya gelmesi bekleniyor. The Witcher olarak bilinen katil bu çocuğu öldürmek ve savaşta kazanmak için çocuğun doğmasını bekliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=WX6e6ZLNmtA
En İyi Netflix Dizileri 2020 The Witcher

2- Bridgerton

En çok izlenen diziler Türk yapımı olmasa da bazı içerikler Türk yapımıymış gibi çok seviliyor ve izleniyor. Bridgerton’da bu dizilerden biri ve ülkemizde dizi en çok sevilen içerikler arasında yer alıyor. Konusu mu yoksa farklı olaylar mı bu kadar çok sevilmesini sağladı bilinmiyor. Dizi de ailesine uygun biriyle evlenmek isteyen genç bir kızın yaşadığı dram anlatılıyor. Bu genç kız ailesine yakıştığını düşündüğü onlarca alternatif arasından hangisi ile evleneceğini düşünürken abisi bu alternatiflerin sayısını düşürmeye çalışıyor. Hem abisi hem de ailesi ile ayrı ayrı uğraşan genç kızın bir gün başına çok kötü bir şey geliyor.

Netflix En Çok İzlenen Diziler Bridgerton

1- Squid Game

En çok izlenen ve en iyi diziler arasında yer almayı kısa süre de başaran Squid Game Netflix’te en çok izlenen diziler arasında ilk sırada yer alıyor. Squid Game konusu diğer dizilerin konusunda daha farklı ve belki de bu yüzden çok sevildi. Neden bu kadar çok sevildiği bilinmese de insanlar bu diziye ait bir çok şey oluşturdu. Sosyal medyanın her yerinde bu diziye ait fotoğraf ya da editler görebiliyorsunuz. Daha bu diziyi izlemediyseniz sosyal medya sayesinde izlemiş gibi oluyorsunuz. Dizi de paraya ihtiyacı olan binlerce insanın çocuk oyunları oynayarak hayatta kalmaya çalışmaları anlatılıyor.

Netflix Dizi Önerileri Squid Game

Netflix’te en çok izlenen diziler listesinin sonuna geliyoruz. Listede yer alan dizilerin tamamı olmasa da bazı bölümlerin çok izlenildiğini görebiliyorsunuz. Bazı dizilerin ilk sezonu ilgi görmüşken bazı filmlerin orta sezonları dikkat çekti. Bunun sebebi olarak herkes farklı şeyler söyleniyor. Listeyi daha da garipleştirecek bir istatistik daha paylaşan Netflix dizilerin izlenme süresine göre de farklılıklar yaşandığını gösterdi. Dakika ve izlenmeye göre;

Netflix’te En Çok İzlenme Süresine Sahip DizilerSezonDakika
Ginny & Georgia1. Sezon381 Milyon Dakika
Money Heist3. Sezon426 Milyon Dakika
Stranger Things2. Sezon427 Milyon Dakika
13 Reasons Why1. Sezon476 Milyon Dakika
13 Reasons Why2. Sezon496 Milyon Dakika
The Witcher1. Sezon541 Milyon Dakika
Stranger Things3. Sezon582 Milyon Dakika
Money Heist4. Sezon619 Milyon Dakika
Bridgerton1. Sezon625 Milyon Dakika
Netflix’te En Çok İzlenme Süresine Sahip Diziler

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu