Teknotomy Dosya

Netflix’te En Çok İzlenen Filmler-2021

Dünya’nın en popüler ve en büyük içerik izleme platformu olan Netflix her yıl izleyicilerine daha farklı içerikler sunmak için çalışıyor. Bu yeni içeriklerin bazıları ülkelere özel içerik olsa da genellikle tüm dünyaya açık içerikler üretiliyor. Eski içeriklerin üzerine yeni içeriklerde eklenince izleyebileceğiniz binlerce içerik oluyor. Fakat Netflix’in belirlediği bazı politikalardan dolayı başka ülkelerde yayınlanan fakat ülkemizde yayınlanmayan çok fazla içerik bulunuyor. Uzmanlar Netflix’in bu politikalardan vazgeçmesini ve tüm dünyaya aynı içerikleri sunmasını talep ediyor. Türkiye’de yayınlanmayan diziler ve filmlerin arasında birbirinden kaliteli içerikler olduğunu varsayarsak sizlerin de uzmanlar ile aynı fikirde olacağınızı düşünüyoruz.

En Çok İzlenen Filmler
En Çok İzlenen Filmler

Türkiye’de yayınlanmayan içerikler ne zaman ülkemizde yayınlanır bilinmiyor. O içerikler ülkemizde yayınlanmasa bile Netflix Türkiye hesabından hala binlerce farklı içerik bulunuyor. Bu içerikler arasında hangisini izleyeceğinize karar vermek bazen çok zorlaşabiliyor. Bazı içerikler ilginizi çekmiyor, bazı içerikleri daha önce izlediniz. En sevdiğiniz filme bile benzeyen yüzlerce film bulunuyor. Bunları da izlemek istemiyorsunuz.

Binlerce içerik arasında hangisini izleyeceğinize karar veremeyip eski izlediğiniz içerikleri tekrardan izlemek zorunda kalıyorsunuz. Bu durumda insanların içerik izleme keyfini kaçırıyor ve yeni bir şeyler izlemek yerine hep eski içerikleri tekrar tekrar izleniyor. Bizlerde bu can sıkıcı olaydan sizi kurtarmak için Netflix’te en çok izlenen filmleri derledik ve izleyecek bir şey bulamadığınız zaman bu popüler filmlerden birini izleyerek vaktinizi keyifli hale getirirsiniz diye düşünüyoruz.

Netflix’te En Çok İzlenen İçerikler Hangileridir?

Netflix ilk kurulduğu andan beri içeriklerin ne kadar izlendiğine dair pek fazla bilgi vermiyordu. Fakat 2020 yılında bu kararından vazgeçerek sahip olduğu içeriklerin ne kadar izlendiğini kullanıcılarına gösterme kararı aldı. Bu herkes tarafından büyük bir ilgi uyandırmasa da bazı kullanıcılarının hoşuna giden bir yenilik oldu. Gelin hep beraber Netflix’in paylaştığı verilere göre dünyada en çok izlenen filmler hangileri inceleyelim.

 En Çok İzlenen Netflix FilmleriFilmin Çıkış TarihiFilmin TürüFilmin IMDb Puanıİzlenme SayısıFilmin SüresiFilmin YönetmeniFilmin Oyuncuları
15The Perfect Date2019Romantik,Komedi5,8048 Milyon90 DakikaChris NelsonNoah Centineo
Odiseas Georgiadis
Laura Marano 
14The Platform2019Korku, Bilim Kurgu756 Milyon94 DakikaGalder Gaztelu-UrrutiaZorion Eguileor
Antonia San Juan
Ivan Massagué
13The Wrong Missy2020Romantik,Komedi5,759 Milyon90 DakikaTyler SpindelLauren Lapkus
David Spade
Nick Swardson
12Triple Frontier2019Suç, Macera, Aksiyon6,463 Milon125 DakikaJC ChandorBen Affleck
Charlie Hunnam
Oscar Isaac
11The Irishman2019Biyografi, Dram, Suç7,864 Milyon210 Dakika
Martin Scorsese
Robert De Niro
Al Pacino
Joe Pesci
10Fatherhood2021Komedi, Dram6,674109 DakikaPaul WeitzAlfre Woodard
DeWanda Wise
Kevin Hart
9Project Power2020Bilim Kurgu, Suç675113 Dakika
Henry Joost
Ariel Schulman
Dominique Fishback
Jamie Foxx
Amy Landecker
8Army of the Dead2021Kurgu, Suç5,875148 DakikaZack SnyderDave Bautista
Ana de la Reguera
Jordyn Aurora Aquino
7Enola Holmes2020Macera , Suç6,677123 DakikaHarry Brad biraMillie Bobby Brown
Henry Cavill
Helena Bonham Carter
6The Old Guard2020Aksiyon, Macera6,778125 DakikaGina Prince-BythewoodCharlize Theron
Marwan Kenzari
KiKi Layne
56 Underground2019Aksiyon6,183 Milyon 128 Dakika
Michael Bay
Ryan Reynolds
Manuel Garcia-Rulfo
Mélanie Laurent 
4Murder Mystery1Suç, Aksiyon683 Milyon 157 DakikaKyle NewacheckAdam Sandler
Luke Evans
Jennifer Aniston, 
3Spenser Confidential2020Aksiyon, Komedi6,285111 Dakika
Peter Berg
Alan Arkin
Mark Wahlberg
Winston Duke
2Bird Box2018Dram, Korku6,689124 DakikaSusanne BierSandra Bullock
John Malkovich
Trevante Rhodes,
1Extraction2020Aksiyon6,789116 DakikaSam HargraveChris Hemsworth
Ryder Lerum
Bryon Lerum
Dünya’da En Çok İzlenen Filmler Listesi

15- The Perfect Date

En çok izlenen filmler arasında konusu diğerlerin farklı olan The Perfect Date filmi de yer alıyor. Filmde paraya ihtiyacı olan bir gencin bulduğu fikirle karakter bunalımı yaşadığı dönemi anlatıyor. Bu genç para ihtiyacı olduğu dönemde aklına çok güzel bir fikir geliyor. Bu fikrin gerçekleşmesi için hemen işlemlere başlayan genç bir uygulama geliştiriyor. Uygulamanın amacı partner arayan kişilerin istediği partneri bulmasını sağlıyor.

2019 En Çok İzlenen Filmler The Perfect Date

Bu partner genellikle paraya ihtiyacı olan başroldeki genç oluyor. Gencin tahmin ettiği gibi uygulama popüler oluyor. Fakat genç her iş için farklı bir kişi olmak zorunda kalıyor ve bir vakitten sonra gerçekte kim olduğunu hatırlamıyor. The Perfect Date ilginç konusu ile 2019 en çok izlenen filmler arasında ayrıca 48 milyon izlenme ile en çok izlenen içerikler arasında da yer başardı.

14- The Platform

Son dönemler de popüler olan Squid Game dizisini izlemeyen çok nadir insan bulunuyordur. O dizide konuya birebir benzemese de The Platform filmi de ilk çıktığı zaman gündem olmuştu. Haftalarca hatta aylarca insanlar sosyal medya da bu diziyi konuştu. Fakat daha kaliteli içeriklerin çıkması sebebi ile Netflix’de en çok izlenen içerikler arasında 14. sırada yer alıyor.

Dünya’da En Çok İzlenen Filmler Listesi The Platform

Dizi de hapishane hayatı anlatılıyor. Fakat bu hapishane diğerlerinden çok farklı. Dikey bir hapishanede yatan mahkumlar günde sadece bir kez yemek yiyebiliyor. Birinci kattan başlayan servis herkes eşit şekilde verilmiyor. Bir platformun üzerinde birbirinden lezzetli yiyecekler dolduruluyor. Birinci kattaki mahkumlar bütün yemeklere saldırınca aşağıdaki insanlara pek fazla yemek kalmıyor ve işler iyicene kötüye sarıyor. Bilim Kurgu filmleri izlemeyi seviyorsanız sizin için hazırladığımız en iyi bilim kurgu filmlerini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

13- The Wrong Missy

Dünya’da en çok izlenen içeriklerin arasında her zaman romantik komedi türünden bir içerik bulunuyor. Netflix’te en çok izlenen filmler arasında da The Wrong Missy romantik komedi filmi olarak yer alıyor. Filmde gerçek aşkını bulmak isteyen gencin verdiği savaş anlatılıyor. Yakışıklı genç hayatını devam ettireceği doğru kişiyi arıyor ve kendince doğru kişi olduğu kişiyle buluşmak için davetiye gönderiyor. Fakat davetiyeyi yanlış kadına atıyor. Yanlış kadın ile iletişim kuran genç hayatının en büyük hatasını mı yapıyor?

En Çok İzlenen Filmler İzle The Wrong Missy

12- Triple Frontier

Netflix en çok izlenen filmleri genellikle hayatta kalma konusunu işleyen içerikler oluyor. İnsanlar bu tür filmleri izlemeyi seviyor. Gene bir hayatta kalma filmi olan Triple Frontier klasik soygun filmlerinin işlediği konuyu işliyor. Fakat konuyu farklı tarzla ile anlatıyor. Filmde her zaman ki gibi eski askerler bulunuyor. Birbirleriyle uyumlu şekilde çalışan 5 eski asker zengin bir karteli soymaya karar veriyor. Bunun için zekice bir plan yapıyorlar. Bu plana o kadar çok inanıyorlar ki hiç bir problem olmadan soygunu gerçekleştireceklerini düşünüyorlar. Fakat her şey istedikleri gibi gitmiyor.

Netflix’de En Çok İzlenen Filmler Triple Frontier

11- The Irishman

Netflix’te veya diğer platformlar da en çok izlenen filmler arasında biyografi filmleri pek bulunmuyor. The Irısman filmi bu tez için istisna olduğu söyleyebiliyoruz. Çünkü film şimdiye kadar 64 milyon kişi tarafından izlendi. Filmde bir mafyanın tetikçisinin hikayesi anlatılıyor. Klasik bir suç dizisi ile biyografinin birleştiği filmi usta yönetmen Scorsese yönetmesi ve usta isimlerin bu filmde oynaması bu kadar çok izlenmesinin sebebi olarak gösteriliyor. En büyük sebep olarak bu gösterilse de filmde yaşanan garip gelişmeler ve hikayeyi konu ediniş biçimi de sebep olarak gösterilmesi gerekiyor.

En İyi Netflix Filmleri The Irishman

10- Fatherhood

Fatherhood Türkçe karşılığı bir eksik anlamına geliyor. Filmin isminden de anlaşılacağı gibi film hüzün ve dram içeriyor. Matthew ve Liz birbirini çok seven evli bir çift olarak karşımıza çıkıyor. İlerleyen süreçte Liz hamile kalıyor. Liz erken doğum yapmak zorunda kalıyor ve doğum yaptıktan kısa süre sonra ölüyor. Matthew yaşananlar karşısında şoka uğruyor ve elinden bir şey gelmediği için bu ölümden kendini suçluyor.

Dünya’da En Çok İzlenen Filmler Listesi Fatherhood

Kendini sorumlu tuttuğu için kızına sımsıkı sarılarak onu bir erkek gibi büyütüyor. Erkek gibi büyüyen kız hayatında ufak tefek problemler yaşıyor. Matthew’in arkadaşları da uzun süre hayatında kimse olmayan arkadaşını biriyle tanıştırmaya karar veriyor. Swan ile tanışan Matthew tekrar eskisi gibi olmaya başlayacakken okulda kafasını yere vuran kızından dolayı Swan’dan ayrılma kararı alıyor. Kızının karısı gibi kendisini bırakıp korkusu ile yaşayan Matthew Swan veya başka biri ile tanışıp hayatına devam mı edecek yoksa kızına hayatını mı adayacak?

9- Project Power

En çok izlenen filmler listesine Project Power ile devam ediyoruz. Filmde Dünya’nın en büyük problemi olan uyuşturucu ile devletlerin savaşını görüyoruz. Fakat işler biraz daha değişiyor. Uyuşturucu bu sefer beyninizi uyuşturmuyor tam tersi sizlere farklı güçler veriyor. İnsanlar bu yeni uyuşturucuyu deniyor ve farklı güçler kazanıyor fakat bu güçlerin getirdiği en büyük problem ise ölüm oluyor. Çok güçlü de olsanız, vücudunuz kurşun geçirmese de bir anda ölebiliyorsunuz. Yerel polis de son zamanlarda yaşanan ölümleri ve artan suç oranını çözmek için araştırmalar yapıyor. Karşılarına insanlara süper güçler kazandıran bir hap çıkıyor ve bu hapı alanlar ile savaşmak için sizin de bu hapı kullanmanız gerekiyor. Yerel polisler yardım alarak veya almayarak hap alarak süper güç kazanan insanları yenebiliyor mu?

Netflix’de En Çok İzlenen Filmler Project Power

8- Army of the Dead

En çok izlenen filmler yabancı filmlerden oluşuyor. Sürekli aynı konular işlense de Dünya çapında popüler olan oyuncuların oynaması ile filmler çok izleniyor. Army of the Dead bu tezi kanıtlayan filmler arasında yer alıyor. Salgın ve soygun filmlerinde gerçekleşen klasik olaylar birleştirerek oluşturulan bu film 75 milyon kişi tarafından izlendi. Army of the Dead kendine has özellikleri bulunsa da eski askerlerin soygun yapmaya çalıştığı ve salgından dolayı yaşanan olaylar artık bir klasik haline geldi. Filmde bir salgın ortaya çıkıyor ve bu salgından faydalanmak isteyen adam paralı askerler tutarak Vegas’ın en büyük kumarhanesini soymaya çalışıyor.

En Çok İzlenen Filmler Army of the Dead

7- Enola Holmes

Netflix’te en çok izlenen diziler arasında yer almasa da Dünya’da herkesin bildiği karakter olan Scherlock Holmes’in kız kardeşinin yaşadığı olaylar anlatılıyor. Kitapta ve bazı içerikler de çok zeki olarak adlandırılan Enola bu filmde daha basit bir karakter olarak izleyicilerinin karşısına çıkıyor. Enola güçlerini yeni yeni keşfetmeye başlarken bu hayatta en bağlı kişi olan annesi bir anda ortadan kayboluyor. Enola annesini bulmak için abilerinden yardım almak istiyor. Fakat abileri ona yardımcı olmayarak işleri daha da zorlaştırıyor. Fakat Enola yaşanan olaylar karşısında pes etmiyor ve annesini bulana kadar çeşitli zorluklarla savaşıyor. Peki Enola bahsedildiği gibi zeki ve amacına ulaşabiliyor mu?

Netflix’te En Çok İzlenen Filmler Enola Holmes

6- The Old Guard

En çok izlenen Netflix filmleri arasında en popüler içerik olan The Old Guard platforma gelmeden önce herkes tarafından izlenmesine rağmen platformda gene en çok izlenen içerikler arasında olmayı başardı. Bu kadar başarılı olmasının sebebi henüz bilinmiyor. Fakat izleyiciler konusu, işleniş ve oyuncular harika performansı gibi etkenlerin sayesinde ilmin bu kadar başarılı olduğunu düşünüyor. Sizler film hakkında neler düşünüyorsunuz?

En İyi Netflix Filmleri

5- 6 Underground

Dünya’da en çok izlenen filmler listesi oluşturulduğu zaman hemen hemen herkesin listeye yazacağı 6 Underground filmi Netflix’in de en çok izlenen içerikleri arasında yer alıyor. Film 2020 en çok izlenen filmler listesinde 4. sırada yer alıyordu fakat Murder Mystery’in son zamanlarda gösterdiği başarılar ile bir basamak geriye düştü. Filmde 6 zenginin hayatları için çok önemli bir karar alıp bu kararı uygulamalarını anlatıyor. Bu 6 zengin suçlular ile mücadele edip onları bu hayattan silmek istiyor. Fakat bunu yapar ve kimlikleri deşifre olursa hayatlarını devamını hapishanede geçirmek zorundalar. Bunu yaşamamak için kendilerini ölü olarak göstermeye karar veriyorlar ve bunu uyguluyorlar. Ölü olan bu 6 zengin sırasıyla kötü insanların peşine düşüyor.

Dünya’da En Çok İzlenen Filmler Listesi 6 Underground

4- Murder Mystery

En çok izlenen filmleri izle dediğiniz zaman Murder Myster’i filmi hariç hepsi dikkatinizi çekebiliyor. Fakat dizinin trailerını izler ve konusunu okursanız listede ilk izlemeniz gereken film olduğunu anlayabiliyorsunuz. Filmde birbirlerini çok seven fakat evliliklerin problem yaşayan çiftin evliliklerini kurtarmak için Avrupa tatilinde yaşadıkları olayları anlatıyor. Bu şekilde baktığınız zaman konu ilgini çekmeyebiliyor. Fakat içeriği izlediğiniz zaman yaşanan olayların basit olaylar olmadığını bir cinayet olduğunu görebiliyorsunuz. Tatilde evliliklerini kurtaracaklarını düşünen çift cinayetin baş şüpheli kişileri oluyor. Scherlock Holmes sevenlerin dikkatini çekecek filmde gizli ve mistik olaylar bulunuyor. Peki çiftimiz bu olayları filmde olayları çözebiliyor mu?

Dünyada En Çok İzlenen Filmler Murder Mystery

3- Spenser Confidential

Türkiye’de en çok izlenen filmler arasında da yer alan Spenser Confidential klasik eski polislerin yeni hayatlarına alışma sürecini anlatıyor. Yabancı filmlerde genellikle eski polisler bir olayın içerisinde kalıyor ve bu olayı çözmeleri gerekiyor. Spenser Confidetial filminde de hapise girip çıkan başrolün evine dönmesiyle birlikte yaşadığı garip olaylar konu ediniyor. Spenser evine döndüğünde evinde eski bir suçlunun kaldığını öğreniyor. Ona alışamadan kendini bir anda bir suçun ortasında buluyor. Bunu çözmek isteyen Spenser’ın yardım alması gerekiyor. Bu yardımı eski bir suçludan alması gerekiyor. Bu işlere mecburen birlikte giren kahramanlar birbiriyle uyumlu çalışarak hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Türkiye’de En Çok izlenen Filmler Spenser Confidential

2- Bird Box

Bir bakışta dünyanın en garip yaratığına dönüşebiliyorsunuz. Bu fikir biraz garip geliyor. Fakat olaylar bu şekilde başlıyor ve bu fikir filmin her sahnesinde kendisini unutturmuyor. Dünya’da yaşanan bu salgından dolayı hayatta kalmaya çalışan insanlar kalacak yer ve yemek arıyor. Bir anne ve iki çocuk hayatta kalmak için şimdiye kadar disiplinli bir şekilde mücadelelerini veriyordu fakat peşlerine kötü insanlar düşüne kadar. Kötü insanların peşlerine düşmesi ile yerlerini değiştirmek zorunda kalan aile çok tehlikeli yolculuğa başlıyor. Küçük bir kayık ile gözleri kapalı şekilde Dünya’nın en tehlikeli ve uzun nehrinden geçmeleri gerekiyor. Bu nehirde onları çok farklı sürprizler bekliyor ve bu yolda hata yapmamaları gerekiyor. Fakat bu aile nereye gitmeye çalışıyor veya bu zorlu yol nerede bitiyor?

En Çok İzlenen Filmler 2020 Bird Box

1- Extraction

Aksion filmi izlemeyi sevenler en iyi aksiyon filmi listesi oluşturdukları zaman listede Extraction filminin kesin yer alacağını düşünüyoruz. Çünkü film hem Netflix’te en çok izlenen filmler arasında yer alıyor hem de IMDb puanı ile en iyi aksiyon filmleri arasında yer alıyor. Film sadece Netflix’te 99 milyon izlenmeye ulaştı. Diğer yöntemler ile 130 milyon izlendiği düşünülüyor. Fakat filmin IMDb puanının 7 olması herkesi şaşırtıyor. Bu kadar çok izlenen ve herkesin beğenisini kazanan film nasıl bu kadar düşük puan alıyor? Filmin konusu biraz klasik olsa da işleyiş tarzı ve oyuncuların muhteşem performansları ile diğer filmlerin arasından sıyrılmayı başarıyor.

Dünya’da En Çok İzlenen Filmler Extraction

Netflix en çok izlenen filmler listesi 2021 yılı için bu şekilde ve her sene bu liste güncelleniyor. Squid Game filmi gibi yeni yılda büyük sürpriz yapan bir içerik çıkmazsa 2022 yılında da en çok izlenen içeriklerin bu şekilde olması bekleniyor. Sizce bu listede yer alan içerikler aldıkları başarıyı hak ediyor ve size göre bu listede olması gereken film bulunuyor mu? Listedeki kaliteli içerikler gibi diğer kaliteli içerikleri daha keyifli hale getirmek istiyorsanız Netflix’in ya da diğer geliştiricilerin sunduğu eklentileri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu eklentiler ile hem filmleri daha keyifli hale getirir hem de farklı şeyler de öğrenebiliyorsunuz. Eklentiler yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu