Netflix

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Aksiyon Filmleri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi aksiyon filmlerini sizin için sıraladık. Ülkemizde geçtiğimiz aylarda yasaklar başladı. Hafta içi saat 21:00’dan sonra hafta sonları tamamen sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İnsanlar bu vakitleri sıkılmadan geçirmek için farklı arayışlara giriyor. Dijital platformlardan dizi izlemek, farklı internet sitelerinde gezinmek bu etkinliklerden bazıları. Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya da aksiyon filmleri çok seviliyor ve izleniyor. Ülkemizde üyesi yüksek olan dijital platformlar bu yasaklarda üye kazanmak için farklı stratejiler izliyor. BluTV ilk hafta sonu yasağında yeni üye kazanmak için hafta sonu boyunca içeriklerini ücretsiz sunmuştu.

Netflix'te İzleyebileceğiniz En İyi Aksiyon Filmleri
Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmlerini herkes seviyor. Netflix yapay zekası film önerme konusunda problemler yaşıyor. Netflix yapay zekasını düzeltmedi. Bu yazımızda sizlere Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 3 aksiyon filmini sıralıyoruz.

Netflix’te İzleyebilceğiniz En İyi Aksiyon Filmleri Hangileri

Aksiyon filmleri 2018 yılında büyük bir düşüş yaşamıştı. O yıllarda bilim kurgu filmleri daha çok tercih ediliyordu. 2018 yılından sonra aksiyon filmleri 1 yıl aradan sonra tekrardan en çok izlenen tür olmaya devam etmişti. Aksiyon filmleri 2020 yılında fazla içerik çıkarmasa da yıl içerisinde aksiyon filmi denince akla gelen baş yapıtların seri filmleri insanların karşısına çıkmıştı.

7- Extinction (2018) Imdb: 6.1

Aile babası olan Peter son zamanlarda kabuslar görüyor. En çok korktuğu şey uzaylı istilası ve kabusların bu kadar artmasından bunalan Peter, psikoloğa gitmeye karar veriyor. Gördüğü rüyalar gerçekleşiyor ve dünyayı uzaylılar istila ediyor ve uzaylılar dünyayı yok etmeye çalışıyor. Peter ailesini korumak ve hayatta kalmak için çabalıyor. Hayatta kalma mücadelesinde dünya dışı bir varlığın Peter’i ve ailesini koruduğunu anlayan karakter, tüm dünyayı kurtarmaya karar veriyor.

En İyi Netflix Aksiyon Filmleri

6- Polar (2019) Imdb:6.5

Aksiyon filmleri 2019 yılında büyük bir çıkış yakalamıştı. Çıkış yakalamasını sağlayan en önemli filmlerden biri olan Polar, dünyaca ünlü bir suikastçının hayatını anlatıyor. Suikastçının adı Duncan Vizla. Emekli olmak isteyen suikastçı rahat bir hayat yaşarım umuduyla planlar yaparken bazı şeyler ters gidiyor. Para göz olan Vizla’nın patronu emekli olmak isteyen suikastçıye para ödemek istemiyor. Parayı ödememek için yeni bir suikast timi kuruyor ve Vizla’yı öldürmeleri için emir veriyor. Yeni tim emekli Vizla’yı öldürebilecek mi?

En İyi Aksiyon Filmlerinden Biri Polar

5- Bright (2017) Imdb: 6.6

Listemizde yer alan filmler çok fazla duyulmamış ve herkesin mutlaka izlemesi gerek filmler arasında yer alıyor. Film fantastik filmler kategorisinde de yer alıyor. Gelecek zamanda insanlar, orkların, elflerin ve perilerin bir arada yaşadığı bir dünyayı anlatıyor. Dünyanın dengesini sağlayan kutsal bir emaneti koruma üzere Ward ve ork Jakoby gece devriyesinde birlikte hareket ediyorlar.

En İyi Aksiyon Filmleri Arasında Yer Alan Bright

4- Extraction (2020) Imdb: 7.0

Listede yer alan en iyi aksiyon filmleri netflix platformunda en çok izlenen içerikler arasında yer alıyor. Thor filmiyle tanıdığımız Chris Hemswort filmin başrolünde yer alıyor. Paralı asker olan Chris son bir iş teklifi alıyor. Hindistan’ın en zengin kişinin oğlu kaçırılıyor. Kaçıran çete fidye istemiyor. Oğlunu öldüreceklerini bilen zengin aile en iyi paralı asker tutmak istiyor. Chris teklifi kabul ediyor ve takım arkadaşları ile kaçırılan çocuğu kurtarmaya Hindistan’a gidiyor.

Netflix Aksiyon Filmleri

3- Jack Reacher (2012) Imdb: 7.0

Sakin bir kasabanın nehir kenarında bir sabah 5 ceset bulunuyor. Polisler katili hemen bulup yakalıyor. Katil sorgu da konuşmayı ret ediyor. Sadece bir kağıda Jack Reacher’ı bulun yazıyor. Eski asker olan Jack cinayette polislerin göremediği noktaları ortaya çıkarıyor. Netflix aksiyon filmleri arasında en çok izlenen film olmayı başardı.

En İyi Aksiyon Filmleri Netflix

2- Outlaw King (Haydut Kral) (2017) Imdb: 7.0

Aksiyon filmleri Türkçe dublaj konusunda problem yaşıyor. Aksiyon filmlerinde ses çok önemli ve dublajlarda ses bir diğer sesin üzerine biniyor. Olay 14.yüzyılda gerçekleşiyor. Tarihi bir olayı anlatan film İngiltere Kralı I.Edward’ın Orta Çağ İskoçya’sını işgal etmek istemesiyle başlıyor. Robert the Bruce’n başından geçen olayları anlatıyor. Tarihi aksiyon filmlerini sevenler Haydut Kral baş yapıt olarak görüyor.

En İyi Aksiyon Filmleri Arasında Yer Alan Outlaw King

1- John Wick(2014) Imdb:7.4

En iyi Netflix aksiyon filmleri denince akla gelen filmler arasında John Wick ilk sıralarda yer alıyor. Eski seri katil olan olan Wick hayalindeki kadını buluyor ve onunla evleniyor. Eşi çok geçmeden kansere yakalanıyor ve hayatını kaybediyor. Eşi ölmeden önce Wick’e mektup yazıyor ve yalnız kalmaması için ona bir köpek hediye ediyor. John Wick köpeği çok seviyor ve araba tutkunu olan Wick bir gece saldırıya uğruyor. Saldırıda en sevdiği arabası ve köpeğini kaybediyor. Saldırganlar eski patronun oğlu çıkıyor. Wick intikam almak için her şeyi yapıyor.

Aksiyon Filmleri Netflix

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu