Netflix

Netflix’te Yeni Holmes

Netflix’te binlerce film ve dizi bulunuyor ve hangisini izliyeceğinizi bilmiyorsanız. Sizlere bu konuda Findflix uygulamasından yardım alabilirsiniz. Önceki yazımızda dikkatinizi çekebilecek en iyi Deja Vu filmlerini önermiştik. Şimdi ki önereceğimiz film Enola Holmes.

Scherlock Holmes karakterini biliyorsunuzdur. Scherlock Holmes kitabı 5 seriden oluşuyor ve yazarı Sir Arthur Conan Doyle‘dur. Kitap olarak çok beğenilen eser sinemaya uyarlanmıştı. İlk sinema filmi ”The Hound Of The Baskervilles (Baskervillerin Köpeği) ismiyle çıktı. Başrollerini Basil Rathbone ve Nigel Bruce‘ın yer aldığı film çok sevilmişti.

Sherlock Holmes
Sherlock Holmes

Daha sonra aynı film Robert Downey Jr‘de yer aldı. Film rekorlar kırdı. Ayrıca eserin dizisi de çıktı. BBC’in yapımını üstlendiği Benedict Cumberbatch başrolde yer aldı. İlk olarak mini dizi olarak çıkan ve daha sonra ilgiden dolayı dizi haline çevirilen Scherlok Holmes, 5 sezon dizi halinde yayımlandı.

Netflix’te hem sinema filmleri hem de dizileri yer alıyor. Geçtiğimiz günler de Sherlock Holmes’ın kız kardeşi Enola Holmes‘ın filmi çıktı.

Netflix'te Yeni Holmes
Netflix’te Yeni Holmes

Netflix’te Yeni Holmes: Enola Holmes

Holmes ailesinin 3 çocuğu oluyor. En büyükleri Mycroft Holmes ve Mycroft İngiliz gizli ajanıdır. Daha sonra derin devlette büyük mevkilerde yer alır. Scherlock Holmes ortanca kardeş ise dedektiftir. En küçük kardeşleri Enola Holmes da kitaplarda da ve filmlerde de pek detaya inilmeyen karakterdir. Aslında dizi de Mycroft‘un yeteneklerinden korktuğu için özel bir hapishanede sakladığını göstermişti. Ama bu sinema filminde daha yeteneklerini yeni keşfeden çaylak bir dahi olarak gösterilmekte.

Netflix'te Yeni Holmes, Enola Holmes
Netflix’te Yeni Holmes, Enola Holmes

Enola Holmes annesi ile birlikte yaşar ve daha sonra annesi gizlice bir iş çevirmek için Enola’yı terk eder. Enola durumu abilerine bildirir ve abilerini bekler. Mycroft, Scherlock‘a annesini bulmasını söyler ve Enola’nın da vekaleti alır. Daha sonra onu yatılı okula göndermek ister. Enola bu duruma karşı çıksa da mecburen okula gider. Ancak annesi aramakta kararlıdır. Daha sonra Scherlock Holmes ile yıldızları barışan karakter yeni maceralara yelken açar.

Netflix’te Yeni Holmes’ın Fragmanı

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu