fbpx
Güncel

Nintendo Switch Android İşletim Sistemi Geliyor

Nintendo Switch Android güncellemesini sonunda aldı. Switchroot tarafından getirilen Android 10 güncellemesi, ilk olarak sadece belirli Switch modelleri için kullanılabilir olacak. Konsola kurulan Android işletim sistemini ilk getiren ekibin yapmış olduğu güncelleme Joy-Con çubuklarının 8 taraflı D-pad’ler yerine normal analog çubuklar olarak çalışma yapmasına izin veriyor. Ek olarak gelen güncelleme ile birlikte daha az bağlantı kesilmesini sağlayacak olan Wi-Fİ desteği de geldi.

Nintendo Switch Android İşletim Sistemi Geliyor
Nintendo Switch Android İşletim Sistemi Geliyor

Nintendo Switch Android İşletim Sistemi Alma Sebebi

Nintendo Switch’e Android işletim sisteminin kurulma sebebi ise, Google Play Store’da bulunan bazı uygulamalardır. Bu uygulamalar; Game Boy Advance ve Nintendo DS‘dir. Ek olarak Android sisteminin kurulmasının bir diğer sebebi ise, PSP emülatörleri tarafından oynanabilir hale getirilen Switch yapımlarını ücretsiz bir şekilde oynayabilmek.

Fakat bu güncellemenin Switch’e kazandırdığı bazı özellikler de yok sayılamaz. Spotify tarzında oldukça fazla kullanılan uygulamaları kullanabilmek de güncellemenin artılarından biridir. Bunun yanı sıra işletim sistemini microSD kart üzerinden yüklediğiniz için herhangi bir şekilde oyun değiştirme özelliğinden de mahrum kalmıyorsunuz. Güncellemenin eksisi ise, Nvidia Shield için yapılmış olan oyunların çalışmamasıdır.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?