Güncel

Nintendo Switch Pro Özellikleri

Geçtiğimiz yıl içerisinde Switch oyun konsolu ile satış rekoru kıran Nintendo, Bloomberg’in yayınlamış olduğu rapora göre yeni gelecek Nintendo Switch Pro modeli için Samsung’la anlaşma yaptı. OLED ekran ve 4K çözünürlük için anlaşma yapan Nintendo’nun, yeni modelini ne zaman tanıtacağı hakkında ise yeni bir karar henüz açıklanmadı.

Nintendo Switch Pro Ekranı 4K Çözünürlüğü Destekleyebilecek
Nintendo Switch Pro Ekranı 4K Çözünürlüğü Destekleyebilecek

Nintendo Switch Pro İçin Samsungla Anlaştı

Pro model hakkında henüz belli bir karar açıklanmasa bile Samsung, 7 inç 720p OLED ekran ile gelmesi düşünülen model için Haziran ayında üretim yapmaya başlayacak. Yeni gelecek olan modelde NVIDIA Tegra kullanılacak ve cihaz 4K çözünürlüğe kadar destekleyebilecek. Cihaz içerisinde hala daha hangi Tegra modelinin kullanılacağı hakkında kesin bir bilgi yok. Fakat 4K çözünürlük destekleyebilen Tegra X1 Plus’ın yer alacağı düşünülüyor.

Nintendo Switch, 6,2 inç LCD ekranı yüzünden çoğu oyuncu tarafından olumsuz eleştiri almıştı. OLED ekran ile gelmesi düşünülen bu model hem bataryası konusunda hem de ekran gövde oranı konusunda oyun severlerin beklentilerini karşılayacak gibi gözüküyor.

2019 yılında ek pil ömrüne sahip olan Switch modeli piyasaya giriş yaptıktan sonra Nintendo, 2020 yılı içerisinde yeni bir açıklama ile gündeme oturmuştu. 2020’de söylentiler arasında dolanan Nintendo Switch Pro ile alakalı olarak hala resmi bir açıklama gelmedi.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu