Oyun

Nintendo Switch Satış Rakamları ile Tarihe Geçti!

Yeni nesil oyun konsollarının çıkış tarihlerinin belirlenmesi ile oyun dünyası iyice hareketlendi. Fakat PS5 ve Xbox Series X‘in çok fazla konuşulduğu bu süreçte, dikkatleri üzerine çeken bir başarı Nintendo tarafından geldi. Nintendo Switch satış rakamı ile tarihe geçti. Switch, bir ay içerisinde yaptığı satış ile birlikte ABD’de en çok satan ikinci video oyun konsolu oldu.

Bir süredir yeni nesil konsollarını piyasaya getirmeleri yüzünden Sony ve Microsoft sürekli göz önünde diyebiliriz. Ancak bu aralar hiç sesini çıkarmayan Nintendo, satış istatistiklerine bakıldığı zaman harika bir yıl geçiriyor.

Nintendo Switch Satış Rakamları İle Tarihe Geçti
Nintendo Switch Satış Rakamları İle Tarihe Geçti

Nintendo Switch Satış Rakamları

Nintendo Switch’in, Ekim ayında sattığı ürün miktarı 735 bini geçti. Switch ve Switch Lite ürünlerinin toplamında önümüze gelen bu istatistik, şimdiye kadar ki bir ay içerisinde yapılmışABD’de en çok satan ikinci oyun konsolu başarısını da cihaza getirdi. Bu sektördeki birincilik ise 800 bini geçmiş olan satışları ile birlikte Nintendo Wii‘ye ait.

Ekim ayındaki gösterilen bu başarının dışında, Switch ve Switch Lite’ın, yıl bazında ki satış rakamlarına bakıldığı zaman içinde de firmayı mutlu etti. Cihazlar, Amerika’da bu yıl toplam 22,5 milyon adet satış rakamına ulaşırken, küresel çapta görüldüğünde ise 68 milyonu buldu. Bu istatistiğin bu kadar artmasında Nintendo’ya göre COVID-19’un payı büyük. İnsanların sokağa çıkmadan evinde daha fazla vakit geçirmesi ile birlikte, özellikle ABD kısmında Nintendo Switch ve Switch Lite’a olan talebin artması Firmayı mutlu edecek şekilde etkiledi.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu