fbpx
Oyun

Nintendo Switch Satışları Arttı

Nintendo Switch’in normal sayıdan daha fazla konsol sattığı geçen bir tatil dönemi sonrasında yapmış olduğu satış istatistiklerini kullanıcılarına yayınladı. Tatil dönemi olarak geçen bu süreçte toplam olarak 11.57 milyon adet konsol satmış olan Nintendo, Switch’in 2017’de çıkış yapmasından bu zamana kadar geçen süre de 80 milyona yakın bir satış sayısına ulaştı.

Nintendo Switch’in Oyun Satışlarında Artış Var

Firma 31 Mart‘ta sona erecek olan yıllık finans tahminlerini değiştirdi. Açıklamış olduğu yeni tahminlere göre Nintendo, konsol satışını 26,5 milyon adede yapacağı net kârı ise %33 artırarak 3.82 milyar dolara yükseltti.

Nintendo Switch Oyun Kütüphanesinden Bazı Oyunlar
Nintendo Switch Oyun Kütüphanesinden Bazı Oyunlar

Ek olarak Nintendo, pandemi nedeniyle artmış olan talebi bir sebep olarak göstererek mali yıl tahminini bundan 3 ay önce 19 milyondan, 24 milyon Switch satışı yapabileceğine çıkarmıştı. Fakat, bu adetlerden sonra satışmış olan Switch rakamı ise 12 milyondan fazla. Bu satıştan sonra yapılmış olan tahmin oldukça düşük bir rakam olarak kaldı.

Son olarak önümüzdeki aylarda çıkacak en büyük Nintendo Switch oyunu büyük bir ihtimalle Capcom’un yapmış olduğu Monster Hunter Rise olacak. Gelecek olan bu oyun ile birlikte kullanıcılar Nintendo’un oyun hissesini daha da arttıracağını düşünüyor ve ek olarak bu durumun mali yılın geri kalanında Switch satışlarını daha da artırması bekleniyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?