OyunFPS

Önümüzdeki Ay PUBG Lite Kapanıyor

Hayatta kalma türünü popülerleştiren ve oldukça fazla oyun sever tarafından sevilen PUBG Lite kapanıyor. Çoğu platform üzerinde yer alan oyun farklı farklı olmak üzere bazı sürümlerden oluşuyordu. Böylelikle kullanıcılar hangi oyunda daha fazla performans alıyorsa o oyuna yöneliyordu.

Fakat son gelen haberlere göre Nisan ayının sonunda PUBG Lite’a erişim kalkacak. 30 Mart’tan itibaren ise oyun indirme işlemine kapatılacak

Oyuncular Tarafından Oldukça Fazla Sevilmesine Rağmen PUBG Lite Kapanıyor
Oyuncular Tarafından Oldukça Fazla Sevilmesine Rağmen PUBG Lite Kapanıyor

Nisan Ayında PUBG Lite Kapanıyor

Oyunun yayıncısı yapmış olduğu açıklamayla oyun severlere kesin bir sebep söylemedi. Konuyla alakalı olarak yaptığı bir diğer açıklamadaysa:

PUBG Lite hayranlarına minnettarız. Pandeminin yorucu zamanlarında PUBG Lite’ın hayranlarımıza güvende kalmanın eğlenceli bir yol sunduğunu umuyoruz. Maalesef ki uzun süren bir tartışmanın ardından zor bir karar aldık. Aldığımız kararla birlikte yolculuğumuzun son vermesine karar verdik. PUBG Lite hizmetinin 29 Nisan 2021 tarihinde sona erdiğini üzülerek bildiriyoruz” ifadelerini kullandı

Oyunun kapatılacağı bilgisiyse geçen yıl Kasım ayında oyun içerisindeki para sisteminin kaldırıldıktan ve oyunun tamamen ücretsiz yapılmasının ardından geldi. Oyun Ocak 2019’da beta sürümüyle başladı ve ülkemize geldi. Ülkemizde de oldukça fazla sevilmesine rağmen şirket oyunu kapatma kararı aldı. Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre şu an için neden böyle bir kararın alındığı hakkında bilgi yok.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu