AndroidGüncel

Nokia Akıllı Telefonları Piyasanın En Güveniliri Seçildi

Araştırma firması olan Counterpoint Research’den gelen bilgilere göre Nokia, piyasadaki en güvenli telefonu seçildi. Yazımızda piyasadaki onlarca markanın aksine neden en güvenilir telefonu seçildiğine dair bilgiler bulacaksınız.

Nokia uzun yıllar sonra akıllı telefonlarının yeniden canlanmasından bu yana iyi günlerini yaşamıyor olabilir. Bu zamanda, Finlandiyalı şirket birkaç akıllı telefonunu sonraya ertelemişti. Fakat Nokia, bazı müşteriler için en güvenilir şirketlerden biri olmayı başardı.

Nokia Akıllı Telefon
Nokia Akıllı Telefon

Counterpoint’in sıralamasında dört önemli segment baz alınarak değerlendirme yapılıyor. Bunlar;

  • Yazılım güncelleme sıklığı,
  • Güvenlik güncellemeleri,
  • Yapı kalitesi,
  • Kurumlar için önerilen cihazlar.

Nokia Akıllı Telefonları Güvenlik Yaması Güncellemesi

Nokia, düzenli olarak getirilen güvenlik yamalarıyla, telefonu güncel tutarak güvende olması açısından başarılı bir iş çıkarıyor.

Aslında Nokia’nın Android One programıyla gerçekten başarılı iş çıkartan tek şirket olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle, tüm Nokia akıllı telefonları şu anda Android 10 güncellemesini almış bulunuyor. Şirketin Android 10 çalıştıran toplamda 20 akıllı telefonu var ve OnePlus markası sadece 7 cihazla ikinci sırada yer alıyor.

Yani HMD Global’in harika bir iş çıkardığı söylenebilir. Bunun Android One programı yüzünden kaynaklandığını da söylemek gerek. Xiaomi, Android One cihazlarının bir karmaşa olabileceğini kanıtlıyor.

Araştırma firması Counterpoint Research, kurumsal önerileri almak için HMD’yi en büyük cihaz portföyünde listeliyor. Bu belirli olan cihazların büyük bir kısmı, yaygın olmayan aylık güvenlik yaması güncellemelerini aldığı anlamına geliyor.

Her ay güvenlik yamaları alan uygun cihazlar yüzdesi olarak;

  • OnePlus %90
  • Samsung %22
  • Huawei %29 olarak sıralanıyor.

Ayrıca Xiomi ve Realme markalı telefonların ortalama üçte ikisine her ay güvenlik yamaları geliyor.

Android haberlerden anında haberdar olmak için Teknotomy Android sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu