Güncel

NVIDIA GeForce RTX 3080’in Mobil Versiyonu

NVIDIA şirketi, eylül ayının yeni ekran kartı serisi olan  GeForce RTX 30 tanıtı. İlk önce üç ekran kartı ile tanıtılan bu seri, bir önceki RTX serisine kıyaslamasıyla hemen hemen 2 kat daha iyi bir  performans sundu. Geçtiğimiz günlerde ise serinin en ucuz modeli olacak olan GeForce RTX 3060 Ti seriye ekledi.

Ancak bu zamana kadar NVIDIA şirketi tarafından laptoplara yerleştirilecek olan mobil RTX 30 serisine dair bir açıklama olmadı. Twitter platformunda bazı kaynaklardan bilgi alan bir kullanıcı, NVIDIA GeForce RTX 3080 ekran kartının mobil sürümüyle ilgili bir paylaşım bulundu. Kullanıcı, bu paylaşımında ekran kartının özelliklerine paylaştı.

NVIDIA GeForce RTX 3080'in Mobil Versiyonu
NVIDIA GeForce RTX 3080’in Mobil Versiyonu

Mobil GeForce RTX 3080, 16 GB VRAM İle Gelecek

Twitter platformu üzerinden ‘OneRaichu’ adlı kullanıcı  ilk başta bu bilgilerin bir iddia olduğunu belirtti, paylaşamında mobil ekran kartının özelliklerine yer verdi. OneRaichu adlı kullanıcı, GA104 adlı grafik işlemcisine sahip olacak ekran kartının 256-bit ara yüzde 16 GB GDDR6 VRAM ile geleceğini de açıkladı. Bu kullanıcı, 6.144 CUDA çekirdeğine de sahip olacağını da açıkladı.

OneRaichu adlı kişinin yaptığı bu paylaşım, RTX 3080 ekran kartını masaüstü sürümü hakkında kafalarda soru işareti bıraktı. Ancak NVIDIA şirketi, bu ekran kartını 10 GB VRAM ile tanıtı. Ancak NVIDIA şirketinin 20 GB’lık ekran kartı modeli sürmeyi planladığı iddiaları, mobil ekran kartı ile ilgili söylenenlerle daha da güçlendi.

Mobil GeForce RTX 3080, 16 GB VRAM İle Gelecek
Mobil GeForce RTX 3080, 16 GB VRAM İle Gelecek

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu