Güncel

Ölürseniz Sosyal Medya Hesaplarınıza Neler Olur?

Gelişen teknoloji ile birlikte internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Tabi internet ile birlikte sosyal medya platformları da milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Özellikle ülkemizde sosyal medya kullanımı bazı ülkelerdeki insanların neredeyse 2 katı kadar fazla. Aslında sosyal medya platformları ile birlikte bizi sevenler için albüm oluşturmuş oluyoruz. Peki ölürseniz sosyal medya hesaplarınıza neler olur?

Bu Sorunun Cevabı Platformdan Platforma Değişiyor

Ölürseniz sosyal medya hesaplarınıza neler olur? bu sorunun cevabı hangi platformu kullandığınız ve sizin kararlarınız ile değişebilen bir soru. Örneğin Facebook ve Google kullanıcıları hesaplarını başka biri kullanabilsin diye miras bırakabiliyor. Ancak bu uygulama diğer büyük platformlar için geçerli değil. Böyle durumlarda aile bireylerinin platformlar ile iletişime geçmesi gerekiyor aksi takdirde kullanılmayan hesaplar 6 ay sonra otomatik olarak kapatılıyor.

Ölürseniz Sosyal Medya Hesaplarınıza Neler Olur ?
Ölürseniz Sosyal Medya Hesaplarınıza Neler Olur ?

Facebook hesabınızı miras bırakmak saçma gelebilir fakat iddialara göre yakın gelecekte teknolojinin gelişmesi ile birlikte yapay zeka hayatınız boyunca yazdığınız mesajları, yaptığınız aramaları, telefon konuşmalarınızı dinleyerek sizi tanıyabilecek. Bu sayede de öldüğünüzde yakınlarınız sizin sesinizle ve düşüncelerinizle konuşan yapay zekalar ile iletişim kurabilecek. Bu durum kulağa ne kadar abartı gelse de aslında oldukça olası bir durum.

Buna ek olarak Facebook’un yakında dijital bir mezarlığa dönüşeceği ve insanların ölen yakınlarını Facebook aracılığı ile hatırlayabileceği düşünülüyor.

Bu ve buna benzer ilginç bilgilere ulaşmak için Teknotomy güncel adresine bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu