Güncel

OneDrive Dosya Yükleme Boyutu Arttı

Bir seneden fazla süredir hayatımızda yer edinen koronavirüs salgını, bazı meslek çalışanlarının evden çalışma programına geçmesine sebep oldu. Evden çalışma programında öne çıkan uygulamalardan bir tanesi ise Microsoft OneDrive’dır. Microsoft ise kullanıcılarına bir sürpriz yaparak (OneDrive, SharePoint ve Teams) kullanıcıları için karşı tarafa dosya yükleme boyutunu yükseltti.

Microsoft Teams ve OneDrive Dosya Yükleme Boyutu Kolaylaşıyor

OneDrive Dosya Yükleme Boyutu Hem Firmalar İçin Hemde Kişisel Kullananlar İçin Arttı
OneDrive Dosya Yükleme Boyutu Hem Firmalar İçin Hemde Kişisel Kullananlar İçin Arttı

Microsoft, özellikle OneDrive kullanan tüketicilerinin şikâyet ettiği karşı tarafa dosya yükleme boyutunu pandemi döneminde 100 GB diye belirledi. 15 Ocak tarihinde ortaya çıkan güncelleme duyurusu ile birlikte ise OneDrive dosya yükleme boyutunu 250 GB olarak güncelledi.

Şirket, yeni gelecek olan güncelleme desteğinin 2021 Ocak ayının sonunda yayınlanmaya başlayacağını duyurdu. Fakat direkt olarak kullanabilmek için 2021 yılının Mart ayını beklemek gerekecek.

Bu gelecek olan güncelleme ile birlikte evden çalışan şirket personellerinin dışında kendisi için OneDrive kullananlarda yine aynı 250 GB limitini kullanabilecek. OneDrive’a ek olarak Microsoft Teams ve SharePoint kullanan kişilerde gelen güncelleme ile birlikte karşı tarafa dosya yükleme boyutundan faydalanabilecek.

Microsoft SharePoint ve Teams Nedir?

Microsoft SharePoint, şirket içinde çalışan personeller tarafından dosya paylaşımı için kullanılan bir programdır. Microsoft Teams ise, Zoom gibi aynı şekilde canlı görüşme yapılabilen ve OneDrive üzerinden dosya paylaşımı yapabileceğiniz, Zoom’un rakibi fakat belli bir ücreti olan yazılım.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu