Güncel

Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5

Dosyalar, Pdf’ler , veriler gelişen teknoloji ile beraber hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiler. Bu depolama teknolojileri bilgilerimizi ,verilerimizi ve fotoğraflarımızı depolamamızı sağlayarak anılarımızın ölümsüz olmasını sağlıyorlar. Tabi bu durumun bazı negatif yanları da var. Bu dosyalar inanılmaz büyük yer kaplayabiliyorlar. Bu da depolama cihazlarının aşırı dolmasına veya veri transferinde sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Bu noktada kullanılabilecek an mantıklı yöntem online dosya boyutu küçültme siteleri olarak öne çıkıyor. Online dosya boyutu küçülte siteleri top yazımızı okuyarak bu siteler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5
Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5

Online Dosya Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Onilne dosyaların yüzde 90’nını kapsayan PDF dosyalar Portable Document Format anlamına gelmektedir. Kelimenin Türkçe karşılığı ise taşınabilir belge anlamına gelir. Pdf dosya boyutu küçültme işlemi programlı veya program kullanmadan yapılabilmektedir.

Online dosya küçültme işlemleri  Pdf dosyası küçültme programı veya online olarak Pdf dosyası küçültme siteleri üzerinden yapılabilir. Sizde Pdf dosyalarınızı küçültmekte sorun yaşıyorsanız Online Dosya Boyutu Küçülte Siteleri Topx yazımızı okuyarak konu hakkında en iyi sitelere ulaşabilirsiniz.

1)PDF Compressor

Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5
Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5 1)PDF Compressor

PDF Compressor Pdf dosya boyutu küçültme sitesi denilince akla ilk gelen site konumunda bulunuyor. Pdf Compressor‘u diğer dosya boyutu küçültme sitelerinden ayıran en büyük neden ise sitenin dosyayı küçültürken dosyanın DPI’nı değiştirmiyor oluşu böylece dokümanınız küçültülmüş olmasına rağmen basılabilme ve yakınlaştırılabilme özelliklerini kaybetmiyor. Sitede ayrıca PDF to DOC, PDF to DOC (X) ,DOC (X) to PDF, PDF to text, PDF to JPG, JPG to PDF ,PDF to PNG, PNG to PDF ve Combine PDF özellikleri bulunuyor. Çok köklü bir yapıya sahip olan sitenin kuruluşu 2000’lere dayanıyor.

Sitenin kullanımı ise oldukça basit küçültmek istediğiniz dosyayı seçmeniz yeterli işişn geri kalan kısmını PDF Compressor sizin için halledecektir.

2) Compress Jpeg

Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5
Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5 2) Compress Jpeg

PDF Compressor Pdf dosya boyutu küçültme sitesi denilince akla gelen ikinci site konumunda bulunuyor. PDF Compressor’dan birkaç sene sonra kullanıcılara sunulmuş olan site DPI değişikliği dışında PDF Compressor’un bütün özelliklerini barındırıyor. yani site üzerinde PDF to DOC, PDF to DOC (X) ,DOC (X) to PDF, PDF to text, PDF to JPG, JPG to PDF ,PDF to PNG, PNG to PDF ve Combine PDF işlemlerinin hepsini yapabilirsiniz. Ayrıca tamamen ücretsiz olan site kullanım kolaylığı da sağlıyor.

3) Smallpdf

Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5
Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5 3) Small Pdf

Yukarıda bahsettiğimiz online dosya boyutu küçültme programlarından daha geç piyasaya sürülmüş olmasına rağmen onlar kadar başarı sağlamayı başarmış bir site olan Smallpdf kolay kullanım imkanı sunuyor. Buna ek olarak güvenlik hizmeti de sağlayan Smallpdf dıkıştırılan dosyaların hemen silinmesini sağlıyor. İster Windows isterseniz de Mac’ler de kullanabileceğini uygulama bulut hizmeti sağlayarak verilerinizin kalıcı olmasını sağlıyor.

Smallpdf’te Pdf sıkıştırma işlemlerinin yanı sıra DOC (X) to PDF, PDF to text, PDF to JPG, PDF to DOC, PDF to DOC (X) JPG to PDF ,PDF to PNG, PNG to PDF işlemlerinizi yapabilirsiniz.

4) PDF24 Tools

Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5
Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5 4) PDF24 Tools

Online dosya boyutu küçültme siteleri listemizin 4.sırasında yer alan PDF24 Tools bu alanda adını sıkça duyuran bir site konumunda bulunuyor. Windows, Linux, MAC, iPhone ,Android işletim sistemlerinde kullanılabilen site kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Buna ek olarak PDF24 Tools’u diğer sitelerden ayıran iki farklı özellik bulunuyor. Bunların ilki sitede yükleme yapmaya ihtiyaç duyulmadan Pdf sıkıştırma yapılabiliyor olması. İkinci özellik ise tarayıcı üzerinden çalışması bu iki özellik güvenlik açısından ciddi avantajlar yaratıyor. Sitede ayrıca ayarlanabilir kalite özelliği ve güvenli çevrimiçi sıkıştırma özelliği bulunuyor.

PDF24 Tools’da da diğer sitelerde olduğu gibi PDF to PNG, PNG to PDF, DOC (X) to PDF, PDF to text, PDF to JPG, PDF to DOC, PDF to DOC (X) JPG to PDF işlemlerini yapabilirsiniz.

5) PDF Candy

Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5
Online Dosya Boyutu Küçültme Siteleri Top 5

Online dosya boyutu küçültme siteleri listemizin 5.sırasında yer alan PDF Candy diğer siteler kadar olmasa da başarılı sayılabilecek bir site. Siteyi bu listeye koymamızdaki neden ise Pdf sıkıştırma seviyesini belirleme özelliğinin kullanılabiliyor olması. Bu sayede belgelerinizi istediğiniz boyuta getirebilirsiniz.

PDF Candy’da da diğer sitelerde olduğu gibi PDF to PNG, PNG to PDF, DOC (X) to PDF, PDF to text, PDF to JPG, PDF to DOC, PDF to DOC (X) JPG to PDF işlemlerini yapabilirsiniz.

Sitemizde yer alan Video Boyutu Küçültme Siteleri ve Programları yazımızı okuyarak video küçültme konusunda bilgi alabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu