Teknotomy Dosya

Facebook Video İndirme Araçları

 Aylık 2 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı bulunan dünyanın en büyük sosyal ağı, doğal olarak en büyük video sitelerinden biri haline geldiği için birçok kişi Facebook video indirmenin nasıl yapılacağını merak ediyor. Çünkü YouTube’un aksine Facebook’un çevrimdışı video izleme imkânı bulunmuyor ve bazı videoları kendinize saklamak veya kendiniz paylaşmak istediğinizde Facebook’tan video indirmeniz gerekiyor.

online facebook video indir hd
Arama Motorunda “Video İndir Facebook” Araması Yaptığınızda Karşınıza Birçok Seçenek Çıkar

Facebook, insanların çokça vakit geçirdiği ve ağ üzerinde istediği gibi yazılar, fotoğraflar, videolar ve daha fazlasını paylaşabildiği dünyanın en büyük sosyal ağ platformu olduğu için barındırdığı medyalar yönünden de oldukça zengindir.  Gün geçtikçe zenginleşen bu medya arşivinin gelişmesiyle birlikte videoları iletişim, eğlence, eğitim gibi amaçlarla kullanmak isteyen birçok kullanıcı var.

Bu nedenle, kendi kullanımınız için zaman zaman bilgisayarınıza ya da telefonunuza bir Facebook HD video indirmek isteyebilirsiniz. Herhangi bir ekstra uygulama ya da web eklentisi olmadan online olarak video indirmenizi sağlayacak bazı örnek siteleri ve nasıl indirebileceğinizi bu yazımızda açıklayacağız.

FBDOWN.net

Online Facebook video indirme sitelerinin başında FBDOWN.net geliyor. Üstelik kullanımı oldukça basit olan bu web sitesini sadece bilgisayarınıza değil iOS veya Android fark etmeksizin akıllı telefonunuza video indirmek için de kullanabiliyorsunuz. Online Facebook video indirmek için öncelikle indireceğiniz videonun bağlantısını kopyalamalısınız.

facebook hd video indir facebook
Önce İstediğiniz Facebook Video İndirmek İçin Videonun Bağlantısını Kopyalayın
  1. Bunun için indirmek istediğiniz Facebook videosunun gönderisindeki üç nokta simgesine tıklayarak “Bağlantıyı Kopyala” yazısına tıklayın.
  2. Ardından web tarayıcınızdan FBDOWN.net sitesine giderek kopyaladığınız bağlantıyı sizden istediği kutuya yapıştırın ve kutunun sonundaki “Download” seçeneğine tıklayın.
  3. Sonraki sayfada “More Options” butonuna tıklayın ve normal (SD) veya HD kalitesi arasında seçim yapın. Eğer videonun orijinal kalitesi yüksek değilse, Facebook HD video indirme işlemini yüksek kalitede yapmanız mümkün olmayacaktır.
  4. Siz seçiminizi yaptığınızda videoyu bilgisayarınızda hangi konuma kaydetmek istediğinizi ayarlamanız için bir pencere açılacak. Facebook’tan video indireceğiniz konumu ayarladıktan sonra “Kaydet” butonuna bastığınızda işleminiz tamamlanmış olacak.
facebook video indir facebook hd
“More Options” Butonundan Facebook Video İndirme Seçeneklerinizi Belirleyebilirsiniz

Aynı adımları akıllı telefonunuzla da uygulayarak telefonunuza Facebook HD video indirebilirsiniz.

Getfvid

Facebook video indirmeniz için tercih edebileceğiniz ikinci web sitesi: Getfvid.com. Bu siteden de online Facebook video indirebilmek için öncelikle indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalamış olmanız gerekiyor.

online video indir facebook video indir
Dilediğiniz Facebook Video İndirebilmek İçin Kopyaladığınız Bağlantıyı Getfvid’deki Kutuya Yapıştırın
  1. İndirmek istediğiniz videonun URL bağlantısını kopyaladıktan sonra web tarayıcınızdan veya buradaki bağlantıya tıklayarak Getfvid.com sitesine gidin.
  2. Web sitesini açtığınızda karşınıza çıkan ve içinde “Enter Facebook Video URL …” yazan kutuya kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın ve en sağda, kutunun sonundaki “Download” yazısına tıklayın.
  3. Eğer yüksek kalitede bir videoysa burada karşınıza çıkan seçeneklerden yüksek kaliteyi (Download in High Quality) veya normal (Download in Normal Quality) kaliteyi seçerek indirebilirsiniz. Ayrıca bu web sitesi farklı olarak belirlediğiniz videoyu sadece ses dosyası olarak indirme imkânı da sunuyor.

SnapSave

SnapSave, 2K’dan 4K’ya kadar online Facebook HD video indirebileceğiniz pratik ve zahmetsiz web sitelerden birisidir. Buradan online Facebook video indirebileceğiniz gibi dilerseniz Chrome uzantısı ve telefon uygulaması olarak da kullanabiliyorsunuz.

facebook video indir hd snapsave
SnapSave 2K’dan 4K’ya Kadar Facebook Video İndirme İmkânı Tanır
  1. İndirmek istediğiniz videonun bağlantısını gönderideki üç noktaya tıklayarak kopyaladıktan sonra web tarayıcınızdan veya buradaki bağlantıya tıklayarak SnapSave web adresine gidin.
  2. Kopyaladığınız bağlantıyı karşınıza çıkan sayfada sizden istediği gibi kutuya yapıştırın ve “İndir” yazısına tıklayın. Ardından indirme seçeneklerinden dilediğiniz kaliteyi seçin.
  3. Eğer bu işlemi bilgisayarınızdan yapıyorsanız açılacak olan pencereden bilgisayarınızda nereye kaydetmek istediğinizi belirleyin ve “Kaydet” butonuna tıklayın. Tamamı ücretsiz olan bu web sitelerden dilediğinizi Facebook video indirmek için tercih edebilirsiniz.
online facebook video
İndirme Seçeneklerinden Dilediğiniz Kaliteyi Seçebilirsiniz

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu