Oyun

Önümüzdeki 10 Yılda Oyunlar Nasıl Olacak?

GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 oyuncular tarafından grafik anlamında üst düzey oyunlar arasında bakılıyor. Geçtiğimiz günlerde çıkmış olan Cyberpunk 2077 ile’de oyun dünyasının ve grafiklerinin ne kadar ilerlediği kolay bir şekilde görünüyor. Böylece önümüzdeki 10 yılda oyunların daha da gerçekçi görüneceği söylenebilir.

10 Yıla Kadar Oyunlar Gerçekçi ve Canlı Aksiyon Tarzında Olacak

Önümüzdeki 10 Yılda Oyunlar Daha Gerçekçi Görünecek
Önümüzdeki 10 Yılda Oyunlar Daha Gerçekçi Görünecek

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick, önümüzdeki 10 yıla oyunların tamamıyla gerçekçi hale geleceğini düşünüyor.

UBS Global TMT Sanal Konferansı’nda konuşan Strauss Zelnick, “teknolojideki yolun, geliştiricileri tamamı ile gerçekçi ve canlı aksiyon tadında oyunlar yapmalarına olanak tanıyacağını söyledi. En yeni konsollar bu noktada atılmış olan en önemli adımlardan biri. Bu evreden bir sonraki evrede ise fotogerçekçi oyunlar bile görebiliriz.

Önümüzdeki 10 yıl içinde iş dünyası çok farklı görünecek. Yaptığımız oyunlar gerçekçi görüntüye fazlasıyla benziyor ama hala bir animasyon teknoloji, yaratıcı insanların daha önce hiç denemedikleri şeyleri yapmalarına izin verecek ve canlı aksiyon gibi görünen oyunların çok daha kolay bir şekilde yapılabileceğini söyledi.”

Zelnick, oyun endüstrisinin gelecek günlerinin açık olduğunu ve iş dünyasında önemli oranda bir büyüme beklediğini de sözlerine ekledi. Oyun ya da tasarım geliştirme stüdyoları sadece yeni şeyler üretmeyecek aynı zamanda üretilen işi geliştirme fırsatında da çok yardımcı olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu