Güncel

Oppo Akıllı Televizyonlarını 19 Ekim’de Tanıtacak

Teknoloji şirketi olan Oppo, 19 Ekim tarihinde düzenlenecek lansman ile akıllı televizyon pazarına girmeye hazırlanıyor. Şirket tarihi onayladı ve seri için Çin’in Şangay şehrinde bir açılış programının yapılacağını söyledi. Guangdong merkezli firmanın önümüzdeki pazartesi günü Weibo yoluyla resmi bir onay yayınladığını açıkladı. Raporunda, Oppo’nun 19 Ekim tarihin de biri 55 inç, diğeri 65 inç ekranlı olmak üzere iki farklı akıllı TV piyasaya süreceğini ekledi.

Akıllı Televizyon
Oppo’nun Akıllı Televizyonu

Bu aynı zamanda geçtiğimiz ay Çin’in 3C sertifikasyon platformunun veri tabanında görülen iki farklı model numarasıyla da uyumlu. İki model A65U0B00 ve A55U0B00 numaralarıyla gelecek.

Şirketin ortaya koymuş olduğu tanıtım fotoğrafı, Oppo TV’nin açılır-kapanır bir selfie kamerası ile donatılacağı gerçeği dışında neredeyse hiçbir ipucu vermiyor. Geçtiğimiz ayda Oppo, 4K fotoğraflar gösteren ve bir MEMC yongasıyla beraber 120 Hz yenileme hızını destekleyen bir televizyonu gösteren video yayınlamıştı.

Hayatını habercilikle geçiren Digital Chat Station, sosyal medya platformu Twitter’da TV’deki en iyi Danimarkalı markanın ses sistemine sahip olacağını ve hem 55 inç hem de 65 inç ekran modellerin 4K Quantum Dot paneller kullanacağını söyledi. Haberi yayan kişi, ürünlerin fiyatını duyurmadan bunların uygun fiyatlı olacağını bildirdi.

Raporlar, ürünlerin Bluetooth özellikli uzaktan kumandalarla çalışacağını söylüyor. Ayrıca, Oppo TV’nin daha önceden AOC, Envision ve Philips TV cihazlarında çalışan tanınmış üretici TPV Display Technology tarafından yapıldığı söyleniyor.

Oppo
Oppo Akıllı Televizyon

Oppo’dan İlk Akıllı Televizyon

Oppo’nun piyasaya çıkacak cihazların özelliklerini, lansman tarihi sadece birkaç gün sonra ortaya çıkması bekleniyor. Ülkemizde oldukça sevilen ve diğer markalara göre uygun fiyatlı telefonlar sunan şirketin, akılı televizyonlarını ülkemize getirip getirmeyeceği henüz bilinmiyor.

Teknoloji dünyasına dair merak ettiğiniz sorulara detaylı cevap bulabileceğiniz yazılar için Teknotomy Güncel kategorisini inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu