Android

OPPO Reno5 Özellikleri Nelerdir?

OPPO, bütün ülkelerde ilgi gören Reno4 serisini geçtiğimiz zamanlarda tanıtmıştı. Çalışmalarına ara vermeden devam eden şirket, görünüşe göre 2020 bitmeden önce bir lansman daha düzenleyecek ve yeni Reno5 serisini piyasaya sürecek.

Oppo Reno5 Ne Zaman Çıkıyor?

Söylentilerin kaynağı, Weibo’nun ünlü kullanıcısı Digital Chat Station’dan geliyor. Aralık 2020 tarihinde çıkacağı söylenen telefon serisinin, söylenenlere göre üç farklı modelden oluşacak. Bu modeller açıklanmasa bile diğer serilerde görmeye alışık olduğumuz gibi standart modelin yanında Pro ve Lite sürümleri ile görmemiz muhtemel.

OPPO Reno5
OPPO Reno5

Söylentilere göre OPPO, Reno5 serisinde yer alacak tüm cihazlarda aynı tasarımı kullanacak. Böylelikle kamera telefonun sol üst köşesinde bulunurken, Pro modelinde kenarlar kavisli olacak. Bu modellerde daha yüksek yenileme hızı tercih edilecek.

Donanım kısmına gelindiği zaman, OPPO Reno5 akıllı telefonların güçlerini Snapdragon 765G, Snapdragon 865G ve MediaTek Dimensity 1000 olacak şekilde 3 farklı yonga setlerinden alacağı iddia ediliyor. Ayrıca tüm modellerde 65 W hızlı şarj desteği de yer alacak.

Söylentiler, Reno5 modellerinden birinin 6,43 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlüğü destekleyen AMOLED ekranla piyasaya sürüleceğini bizlere gösteriyordu. Kamera tarafına gelindiğinde ise arka tarafta 64 MP ana kameranın yer aldığı ve dörtlü arka kamera kurulumunun, ön tarafta ise 32 MP’lik bir selfie kamerasının cihazda yer alması bekleniyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu