Android

OPPO Reno5 Pro Özellikleri Nelerdir?

OPPO Reno5 serisi için bilgi sızıntıları sürüyor. Daha önce Oppo Reno 5 özelliklerini incelemiştik. Son gelen bilgilere göre yeni seri 3 farklı modelden oluşacak.

OPPO Reno5 Pro, 5G Desteği ile Gelecek!

6,55 büyüklüğünde ve FHD+ bir ekrana sahip olacak olan OPPO AMOLED teknolojisi ile birlikte karşımıza çıkmayı planlıyor.  Telefon, ham gücünü MediaTek Dimensity 1000+ işlemcisinden alacak. 8 GB RAM ve 12 GB RAM olmak üzere iki farklı RAM kapasiteli modele sahip.

Öte yandan cihazın alacağı isimin de ‘OPPO Reno5 Pro 5G’ olacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Telefonun, 5G destekleyecek olan işlemcisinin donanım kısmına bakıldığı zaman; 4 adet Cortex A77 ve 4 adet Cortex A55 çekirdeğine ek olarak Mali-G77 MP9 GPU yer almış olduğunu görüyoruz.

OPPO Reno5 Pro Özellikleri
OPPO Reno5 Pro Özellikleri

Bu işlemcinin mobil oyunculara özel olarak üretildiğini söyleyebiliriz. Donanımsal kısmı bırakıp kamera tarafına geçtiğimiz zaman cihazın ön kısmında bir adet, arka tarafında ise 4 adet kamera olacak.

Arka taraftaki kamera kurulumu ise; 64 Megapiksel ana kameradan, 8 MP geniş açı, 2 MP derinlik algılayıcı ve 2 MP makrodan oluşacak. Ön taraftaki kameraya geldiğimizde ise çözünürlüğü 32 Megapiksel olacak.

OPPO Reno5 Pro, 4.250 mAh büyüklüğünde bir pil kapasitesine sahip olacak. Ayrıca telefon 65W hızlı şarj desteğine de sahip olacak. Fiyatı hakkında ise kimse tarafından kesin bir bilgi verilmiş değil.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu