Android

Oppo Türkiye’de Yatırım Kararını Açıkladı

Son zaman da yükselişte olan akıllı telefon üreticilerinden biri OPPO olmuştu. Firmanın yükselmesine paralel olarak gerçekleştirmeyi planladığı yatırımların hedefindeyse Türkiye yer alacak. OPPO Türkiye’de yatırım kararı aldı.

Dünya genelinde 40’tan fazla ülkede hedefi olan OPPO Türkiye’de yatırım gerçekleştirecek. Yapılan açıklamaya göre OPPO’nun Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, OPPO bir süredir Türkiye‘de daha çok yatırım yapmayı düşündüklerini belirtti.

Oppo Türkiye'de Yatırım Kararını Açıkladı
Oppo Türkiye’de Yatırım Kararını Açıkladı

OPPO’nun Türkiye Genel Müdürü Zhou Açıklaması

Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yetkilileri ile yaptıkları iyi geçen görüşmeler neticesinde aldıkları karar ile ilgili kısa sürede daha fazla bilgi vermeyi düşündüklerini, bundan dolayı Cumhurbaşkanı’na Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığına gösterilen ilgilerden ve desteklerden dolayı teşekkür ettiklerini ifade etti.

OPPO’nun Türkiye Genel Müdürü Zhou Açıklaması
OPPO’nun Türkiye Genel Müdürü Zhou Açıklaması

OPPO Türkiye’ye geçtiğimiz sene giriş yapmıştı. Zhou, daha önce yaptığı bir açıklamaya göre Avrupa’da en fazla satış yaptıkları ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Bu bölgede Türkiye’ye ayrı bir önem verdiklerini belirtmişti.

OPPO ile ilgili daha önce sektörün içinden gelen bilgiye göre, Türkiye’nin yatırım merkezi olabileceğine işaret ediyordu. Firmanın bazı modelleri tamamen Türkiye’de üretebileceğine dair ciddi iddialar söz konusuydu.

Oppo Türkiye’de Yatırım Bütçesi Ne Kadar?

Sektörde dolaşan haberlere göre OPPO‘nun Türkiye’deki yatırımları için ilk başta 50 milyon dolarlık bir bütçe ayrılacak. Bazı modeller ülkemizde üretildikten sonra Avrupa’ya ve dünyada ki diğer ülkelere ihraç edilecek.

Oppo Türkiye'de Yatırım Bütçesi Ne Kadar?
Oppo Türkiye’de Yatırım Bütçesi Ne Kadar?

Diğer bilinen üretici olan Samsung da ülkemize yatırım yapmayı planlıyor. Fakat, Koreli firma daha küçük bir yatırım ile başlamayı düşünüyor. İlk olarak taşeron tarafından üstlenilmesi planlanan üretimde faaliyetlerin montaj odaklı olması bekleniyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu