Güncel

Oppo Watch Türkiye’de Satışa Sunuldu

Oppo markasının ilk akıllı saat olma özelliği taşıyan Oppo Watch dikkatleri üzerine çeken fiyatı ile Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı. Apple Watch akıllı saatinin oldukça benzeri bir tasarımına sahip olan akıllı saat fazlasıyla uzun bir kullanım ömrü sunuyor. Çin Menşeili olan akıllı telefon üreticisi Oppo’nun akıllı saati Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunuldu. Geçen Mart ayında akıllı saat kullanıcılarının beğenisine sunulan Oppo Watch tasarım noktasında Apple Watch’a olan benzerliği ile dikkatleri üzerine çekti.

Oppo’nun Akıllı Saati Oppo Watch Türkiye’de Satışa Sunuldu
Oppo’nun Akıllı Saati Oppo Watch Türkiye’de Satışa Sunuldu

Oppo Watch Özellikleri Nelerdir?

İki farklı boyuta sahip olan Oppo Watch, 46 mm. ve 41 mm. Boyutundadır. 46 mm. türünde 1.91 inç ekran ve 473 x 402 piksel çözünürlük bulunurken 41 mm. türünde ise 1.6 inç ekran ve 360 x 320 piksel çözünürlük bulunmaktadır.

Bu iki türün de kalınlıkları 11.35 mm. olduğunu söyleyebilmek mümkün. 46 mm.’lik cihaz batarya olarak 430 mAh olurken, 41 mm. modelin batarya özelliği ise 300 mAh’dır. Bu iki model için de uygun kullanım süreleri tek şarjda 40 saat güç tasarrufu modunun aktif edilmesi ile 21 gün süre ile kullanım imkânı sunuyor.

Tam şarj olma süresi bu akıllı saatler için 75 dakika olurken, 15 dakikalık şarj ile de bir günü bitirebilme özelliğine sahip bir akıllı saattir. Cihaz tasarımında Apple Watch’a fazlasıyla benzer özellikler taşıyan akıllı saat, bunun yanı sıra ara yüz tasarımında da Apple Watch’a benzerliğini üst seviyede tutmuş, android kökenli ColorOS Watch ile çalışır. Bu cihaz diğer tüm akıllı saatlerden umabileceğiniz tüm özellikleri sağlaması ile birlikte güç tasarrufu modunu aktif hale getirince sadece saat ve bildirim gösterme özelliklerini aktif hale getirir.

Şu anda Oppo Watch birçok boyut seçenekleri ile farklı farklı e-ticaret sitelerinde satışa sunulmakla birlikte saatin 41 mm. türünün satış fiyatının 1.799,00 TL, 45 mm. Cihazın satış fiyatının 2.299,00 TL olduğu gözlemlendi.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu