Oyun

Origin Fiyatları TL Bazında Olacak

Dijital içerik platformlarından biri olan Origin fiyatları konusunda artık Euro değil TL kabul ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Steam’in en büyük rakiplerinden olan Origin, 2021 yılına kadar Steam’e oranla popülerliğini kaybetmiş durumdadır. Bunun en büyük sebebi ise fiyatlandırma politikasıdır.

Origin Fiyatları TL Bazında
Origin Fiyatları TL Bazında

Origin Fiyatları Hangi Seviyelerde?

Origin’in kullanmış olduğu fiyatlandırma politikası sabit kalmayan kur yüzünden sürekli olarak artan bir durumdaydı. Bu da rakip platformlardan daha pahalı bir şekilde oyun almamızı sağlıyordu. Yeni gelen bu fiyatlandırma politikası ile Origin geliştiricileri eski popülerliğine dönmek istiyor.

Platform oyun bakımından genel olarak EA Games’in geliştiriciliğini üstlendiği oyunları bulunduruyor. FIFA serisi, Need for Speed serisi ve daha fazlasını içinde bulunduran oyun platformu oyunların parasını TL’ye değiştirmesi ile birlikte rakip platformlarla aynı parayı göstermeye başladı.

Platformun içindeki oyunlar bakımından örnek verilecek olursa Madden NFL 21 419,99 TL, STAR WARS Squadrons 279,99 TL ile satışa sunulmuş durumda. Platform şu an için Türkçe Dil desteğine sahip değil. Kullanıcı sayısının artmasını isteyen platform geliştiricilerinin dil desteğini henüz getirip getirmeyeceği belli değil.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu