Girişim YatırımDijital PazarlamaOyun

Oyun Geliştiricilere 10 Milyon Dolarlık Pazarlama Desteği

Mobil oyun geliştiricisi Panteon ile global uygulama geliştiricisi ve yayıncısı Teknasyon’un güçlerini birleştirerek kurduğu Rocket Games; geliştiricilere oyun başı 10.000.000 dolara kadar marketing desteği sunuyor.

Oyun Geliştiricileri
Oyun Geliştiricileri

Hyper-casual kategorisinin son 3 senedir büyüyen bir grafik ile mobil oyun sektörünü domine ettiğini raporlarda görülüyor. 2-3 kişilik ekiplerle bile geliştirilmesi mümkün bu oyun türü, oldukça ciddi cirolara ve karlılık rakamlarına erişebiliyor. Ancak bu süreçte oldukça ciddi tecrübe, marketing ve finansman ihtiyacı bulunuyor. Rocket Games bu süreçte geliştiricilerin yanında olmayı hedefliyor.

Oyununu Roket’le!

Şimdiye kadar uygulamaları dünya genelinde 1.5 milyardan fazla indirilen Teknasyon’un dijital marketing gücünden faydalanacak Rocket Games; geliştiricilere oyun başı 10.000.000 dolara kadar pazarlama desteği sunacak. Buna ek olarak; Panteon’un 8 senelik mobil oyun geliştirme tecrübesi, oyunların düşünce aşamasından global yayınlanmasına kadar olan sürecin tamamında yapacağı mentorluk çerçevesinde oyun geliştiricilere aktarılacak.

20’den fazla yerli oyun stüdyosu ile görüşmeler yapan bu ekip; sektörün yayıncılık gereksinimlerini ve sorunlarını belirlemiş ve firmanın tamamen bu analizin sonuçlarına göre stratejilerini oluşturmuş.

Panteon’un kurucusu, Rocket Games’de CEO’luk görevini alacak Ufuk Şahin açıklamasında; bu konuda “Rocket hem geliştirici hem yayıncı kültürüne aynı anda sahip olan bir şirket. Bu sayede hem geliştiricilerin problemlerine çözüm bulurken bununla birlikte oldukça büyük finansal başarılar yaratabilecek.” mesajını paylaştı.

Geliştiricilere; pazar araştırması, mentorluk, teknik destek, finansman, marketing, ve monetizasyon konularında uçtan uca destek verecek Rocket Games, ayrıca tamamen şeffaf bir şekilde gerçek zamanlı olarak bütün verilerini takip edebilecekleri bir platform da sağlayacak.

Yayınladığı oyunlarda maksimum karlılık gayesi ile hareket edecek Rocket Games, kullandığı farklı pazarlama yaklaşımı ile geliştiriciler için esnek KPI gereksinimi yapısı sunacak. Bu yaklaşımın bir taraftan en çok tıklanan oyunları listenin tepesine taşırken bir taraftan da belirli bir başarı eşiğini aşabilecek ve geliştiricilere nakit akışı sağlayacak projelerin gözden kaçmasının önüne geçeceği öngörülüyor.

Teknasyon kurucu ortağı Burak Sağlık ise açıklamalarında “Pantoen ve Teknasyon olarak başarıya giden yolun nasıl bir süreç olduğunu öğrendik. Bu tecrübelerimizi diğer oyun geliştiricileri ile paylaşmak için Rocket Games’i kurduk. Oyun geliştiricilerinin hangi sorunlar ile karşılaştıklarını biliyoruz, biz de bu sorunlar ile karşılaştık, nasıl aşılacağı ile alakalı çözümler sunuyoruz. Rocket Games’in hem tecrübesi hem de kuvvetli finansal yapısı ile oyun sektörüne oldukça katkı sağlayacağına inanıyorum. Oyun geliştiricilerinin global pazarlara roketlemesi için bir önünde hiçbir engel kalmadı.” dedi.

Rocket Games’in ekipleri İstanbul Maslak’ta ve Ankara ODTÜ Teknokent’teki ofislerde bulunacak ve bu iki şehirde de geliştiricilerle hem online hem de yüz yüze iletişim kuracak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu