Güncel

3. Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 3.’sü düzenlenen Oyunun Yıldızları etkinliği pendemi nedeni ile çekilen bir video ile yapıldı. Programın sunuculuğunu ünlü oyuncu ve Youtuber Fırat Albayram ve eşi Ceyda Kasabalı yaptı. Oyunun Yıldızları Ödülleri yılın Moba oyuncusu, yılın spor oyunları oyuncusu, yılın espor takımı, yılın esporcusu, yılın oyun içerikli Youtube kanalı, yılın farklı oyunlar yayıncısı, yılın yükselen yayıncısı, yılın IRL yayıncısı, yılın shooter yayıncısı, yılın kadın yayıncısı ve yılın erkek yayıncısı olmak üzere toplam 11 adetti. Bütün ödüller jüri oyları ile sahiplerini buldu.

3. Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
3. Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yılın Moba Oyuncusu

Yılın moba oyuncusu kategorisinde adaylar Kaan Elwind Atıcı, Atakan Cyrstal_lol Aydın, Uğur Panky Taş, Berke ‘ThaldrinLol’ Demir, Asım ‘FabulousN’ Cihat, Koray Naru Bıçaktı. Bu ödülün favorisi hiç şüphesiz Kaan Elwind Atıcıydı. Fakat jüriler büyük bir sürprize imza atarak ödülü Berke ‘ThaldrinLol’ Demir‘e verdiler.

Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Oyunun Yıldızları Ödülleri Yılın Moba Oyuncusu

Yılın Spor Oyunları Oyuncusu

Yılın spor oyunları yayıncısı ödülü adayları Fifa yayınları ile tanıdığımız Ege Arseven , basketbol oyunlarından tanıdığımız Alper Biçen, yine Fifa oynayarak yayın yapan ve anı zamanda Ege Arseven’in takım arkadaşı olan Tuna Yurdakul, profesyonel F1 pilotu olan ve espordada en az gerçek F1 kadar başarılı olan Cem Bölükbaşı, izleyenlerin Kırmızı Kep olarak bildiği ülkemizin ilk Fifa partneri Burak Şener ve birçok oyun oynayan Oğuzhan Jrokez Dalkakırandı. Bu ödül için iki favori öne çıkarken bunlar geçen sene ödül kazanan Cem Bölükbaşı ve bu yıl yaptığı çıkış ile adından söz ettiren Ege Arseven’di. Yılın Spor Oyuncusu Ödülünün Sahibi ise Ege Arseven oldu.

Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Oyunun Yıldızları Ödülleri Yılın Spor Oyunları Oyuncusu

Yılın Espor Takımı

Yılın Espor Takımı adayları Futbolist, Digital Atletics, Sangal Esport, Papara Süpermasiv, 1907 Fenerbahçe Espor ve BBL Espordu. Bu ödül için favori gösterilen 3 aday vardı. Geçen senenin kazananı Futbolist, Ferit Karakaya ve Kemal Can Parlak gibi önemli isimlerin kurduğu BBL Espor ve CS de global başarıla imza atan Digital Athletics’di. Yılın Espor Takımı ödülünü kazanan Digital Athletics oldu.

Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Oyunun Yıldızları Ödülleri Yılın Espor Takımı

Yılın Esporcusu

Yılın Esporcusu ödülü adayları İrfan Armutlol Tükek, Can Closer Çelik, Özgür Woxic Eker, Çakıl İroh Develi, İsmail Can Xantares Dörtkardeş, Umutcan Solkay Yıldızdı. Bu dalda İsmail Can Xantares Dörtkardeş en büyük favoriydi ve sürprize izin vermeyerek yılın e sporcusu oldu.

Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Oyunun Yıldızları Ödülleri Yılın Esporcusu

Yılın Oyun İçerikli Youtube Kanalı

Yılın oyun içerikli Youtube kanalı için adaylar Enis Kirazoğlu, Tamer Yeşildağ, Can Sungur, Mete EasterGamersTv Özbey, Tuna Pindipanda Akşen ve Dost Kayaoğlu olarak belirlenmişti. Bu ödül favoriler ise Multiplayer kanalı ile adını duyuran ve yıllardır sosyal Youtube’da bulunan Enis Kirazoğlu, Oha diyorum kanalından tanıdığımız ve yine yıllardır Youtube da olan Tamer Yeşildağ, ve oldukça büyük bir izleyici kilesine hitap eden Tuna Pintipanda Akşen’di. Pintipanda her ne kadar Facebook’a geçerek izleyici kaybetse de ödülün sahibi olmayı başardı.

Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Oyunun Yıldızları Ödülleri Yılın Oyun İçerikli Youtube Kanalı

Yılın Farklı Oyunlar Yayıncısı

Yılın farklı oyunlar yayıncısı ödülü için adaylar Batuhan Videoyun Bozkan, Pelin Pqueen Bozkan, Ahmet Jahrein Sonuç, Kemal Can Kendine Müzisyen Parlak, Can Sungur ve Tuğkan Elraen Gönültaştı. Bu kategori en büyük sürprize sahne olurken Yılın farklı oyunlar yayıncısı ödülünü Batuhan Videoyun Bozkan kazandı.

Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Oyunun Yıldızları Ödülleri Yılın Farklı Oyunlar Yayıncısı

Yılın Yükselen Yayıncısı

Yılın yükselen yayıncısı ödülü için adaylar Çağrı Hype Ergün, Mehmet cNed Yağız İpek , Bahadır PurpleBixi Telci , Doğukan Adal ve Mert RRaenee Yılmaz ve Sedat Toqtir Sakmar’dı. Bu ödül için favoriler yıllardır Youtube’a içerik yükleyen ve oldukça popüler olan Doğukan Adal ve neredeyse 1 milyon takipçi artışı yaşayan Çağrı Hype Ergün’dü. Ödülü kazanan Çağrı Hype Ergün oldu.

Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yılın IRL Yayıncısı

Yılın IRL yayıncısı için adaylar Bahadır PurpleBixi Telci, Boğaç EducatedEar Soydemir, Efe Uygaç, Kemal Kendine Müzisyen Parlak, Tuğkan Elraen Gönültaş ve Pelin Pqueen Bozkan’dı. Farklı sonuçlara en açık dal olarak görülen bu ödülün sahibi Kemal Kendine Müzisyen Parlak oldu.

Oyunun Yıldızları Ödülleri
Oyunun Yıldızları Ödülleri Yılın IRL Yayıncısı

Yılın Shooter Yayıncısı

Yılın shooter yayıncısı için adaylar Ömer imoRR Karataş , Semih Legoo Selvi, Ferit wtcN Karakaya, Irmak HellianTV Kandemir, Cem Mitharian Karakoç, Kerimhan Kero Dumandı. Bu ödül için favoro gösterilen isimler Twitch Türkiye’nin en çok yakipçiye sahip kanalının sahibi Ferit wtcN Karakaya, en eski yayıncılardan bir tanesi olan Cem Mitharian Karakoç ve Arka Sokaklar dizisinde Tunç karakteri ile tanıdığımız oyunculuğun yanında e sporculukta yapan Kerimhan Kero Dumandı. Kazanan yayıncı Ferit wtcN Karakaya oldu.

Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Oyunun Yıldızları Ödülleri Yılın Shooter Yayıncısı

Yılın Kadın Yayıncısı

Yılın kadın yayıncısı için adaylar Pelin Pqueen Bozkan, Anna Deniz Annadeniz Şaylan , Gözde Miafitz Demiral, Kübra Miranda Çamlıbel, Eylül Adıgüzel ve Ceren Lunaspia Pektaştı. Bu ödül için favori iki isim geçen senenin kazananı Pelin Pqueen Bozkan ve yayıncılığa bu sene başlamış olmasına rağmen hatırı sayılır bir kitleye ulaşan Anna Deniz Annadeniz Şaylandı. Yılın kadın yayıncısı ödülünün sahibi ise Pelin Pqueen Bozkan oldu.

Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yılın Erkek Yayıncısı

Bu ödül için adaylar Tuğkan Elraen Gönültaş, Ferit wtcN Karakaya, Ahmet Jahrein Sonuç, Kemal Kendine Müzisyen Parlak, Çağrı Hype Ergün, Cem Mitharian Karakoç’tu. Yine kazananın asla önceden belli olmadığı ve kim kazansa şaşırtmayacak bir ödüldü . Yılın erkek yayıncısı ise geçen senenin de kazananı Tuğkan Elraen Gönültaş oldu.

Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Oyunun Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Oyunun Yıldızları Ödüllerini Geçen Sene Kimler Kazanmıştı ?

Yılın Yaratıcı İçerik Yayıncısı: Kozmik Karınca 
Yılın Spor Oyunları Yayıncısı: Cem Bölükbaşı 
Yılın E-Spor Takımı: Futbolist 
Yılın E-Spor Oyuncusu: Çakıl ‘tsm_iroh’ Develi 
Yılın FPS Yayıncısı: Ferit ‘Wtcnn’ Karakaya 
Yılın Oyun İçerikli Kanalı: Enis Kirazoğlu 
Yılın Yükselen Yayıncısı: Şahin ‘h3x’ Latifi 
Yılın Farklı Oyunlar Yayıncısı: Batu ‘videoyun’ Bozkan 
Yılın Kadın Yayıncısı: Pelin ‘pquenn’ Baynazoğlu 
Yılın Moba Yayıncısı: Kaan ‘Elwind’ Atıcı 
Yılın IRL Yayıncısı: Pelin ‘pquenn’ Baynazoğlu 
Yılın Erkek Yayıncısı: Tuğkan ‘Elraen’ Gönültaş 
Yılın Battle Royale Yayıncısı: Cem ‘Mithrain’ Karakoç 
Yılın Auto Battler Yayıncısı: Şükrü ‘Uthenera’ Şentürk 
Yılın Yaratıcı İçerik Yayıncısı: Eren Aktan 

Bu ve buna benzer içerikleri Teknotomy güncel adresinde bulabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu