Teknotomy Dosya

Panik Düğmesi: Kendinizi Güvende Hissedeceğiniz Uygulama

Panik düğmesi ile güvende hissetmeye hazır olun. Kendinizi güvende hissetmek için sürekli yakınlarınızı arayıp konumunuzu söyleme gereği mi hissediyorsunuz? Dışarıdayken başıma bir şey gelir korkusuyla sürekli telefonunuzu elinizde mi tutuyorsunuz? Peki size sürekli telefonunuzu elinizde tutmaktan veya yakınlarınızı arayarak bulunduğunuz yeri söylemekten kurtaracak bir uygulama olduğunu söylesem sevinir miydiniz? Go to the Moon’un ürettiği Panik Düğmesi uygulaması ihtiyacınız olan uygulama olabilir.

Panic Button
Panic Button

Panik Düğmesini Diğer Uygulamalardan Ayıran Üç Özellik:

Panik Düğmesi ile telefonunuzu kişisel bir güvenlik aracına dönüştürebilirsiniz. Üstelik bu uygulamayı kullanırken telefonunuzu sürekli elinizde taşımak zorunda da değilsiniz. Önceden belirleyeceğiniz 2 numaraya, yardıma ihtiyaç duyduğunuz acil durumlarda belirlediğiniz bir mesajı gönderebilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak bu mesajı gönderirken konum bilginizi de belirlediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Uygulama içinde yapacağınız tercihlere göre acil durum mesajı gönderirken telefonunuzun otomatik video kaydetmeye başlamasını da sağlayabilirsiniz.

Akıllı cihazınızı kişisel güvenlik aracına dönüştüren bu uygulama ile kendinizi savunmasız hissettiğiniz anlarda belirlediğiniz kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Peki Panik Düğmesi uygulamasını, benzerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

  1. Telefonunuzu açmanıza gerek kalmadan sallayarak acil durum mesajı gönderebilirsiniz
  2. Telefonunuzdan uzak olma ihtimaliniz için sesli komut ile acil durum mesajı gönderebilirsiniz
  3. Yanlışlıkla acil durum mesajı göndermeniz durumunda başka bir butonu basarak giden acil durum mesajının yanlışlıkla gönderildiğini belirtebilirsiniz.
Go To The Moon: Panic Button

Kullanıcıların her türlü acil durumu düşünülerek tasarlanan bu uygulama ile ihtiyaç duyduğunuz güvenlik hissini yaşayabilirsiniz. Örneğin kaçırılma olayı gibi konumunuzun sürekli değişebileceği bir durumda, uygulama belirli aralıklarla konum bilgisi göndermeye devam eder. Böylece belirleyeceğiniz kişiler konumunuzu takip etmeye devam edebilir.

Ülkemizdeki kadınların kendilerini güvende hissetmesi için üretilen KADES uygulamasının bir benzeri olan Panik Düğmesi ile sizde kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Kimlik bilgilerini vermek istemediği için KADES uygulamasını indirmeyenlerdenseniz, bu uygulama tam olarak ihtiyacınız olan uygulama olabilir. Çünkü bu uygulamaya erişim için herhangi bir kimlik bilginizi vermeniz gerekmiyor.

Panik Düğmesi Kişisel Verilerinizi Kaydetmez!

WhatsApp’ın güvenlik sözleşmesini yenilemesinin ardından akıllı cihaz kullanıcılarının tümünü saran kişisel verilerin kaydedilmesi korkusunu Panik Düğmesi ile yaşamazsınız. Çünkü Panik Düğmesi hiçbir şekilde kişisel verilerinizi kaydetmez. Uygulamaya giriş esnasında, uygulamanın istediği izinler, uygulamanın daha verimli kullanılabilmesi içindir.

Uygulama ile üretici arasında herhangi bir server bulunmadığı için uygulama ile Go To The Moon arasında herhangi bir veri alışverişi olmaz. Bu yüzden Panik Düğmesi isimli bu kişisel güvenlik uygulamasını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Panik Düğmesinin doğru bir şekilde kullanılmasının sorumluluğu kullanıcıya aittir. Herhangi bir şekilde güvenlik birimlerinin yanlış yönlendirilmesinden Go To The Moon sorumlu değildir. Yanlış kullanımlardan kaçınmak için;

– Her zaman öncelikli olarak kırmızı panik düğmesine basarak yardım isteyiniz.

– Sallama özelliğinin hassasiyetinin yüksek ayarlanması normal zamanlarda gereksiz mesaj gönderimine neden olabilir. Uygulamayı açtıktan sonra ana ekran düğmesine basarak uygulamayı arka plana gönderirseniz, sallama işlevi aktif kalacaktır. Sallama işlevi yalnızca uygulamayı tamamen kapatırsanız devre dışı bırakılır.

– Yanlışlıkla mesaj göndermeniz durumunda hemen yeşil butona basarak daha önceden belirlediğiniz, durumunuzu açıklayan bir mesaj gönderiniz.

– Uygulamanın konumunuzu algılaması için uygulamayı açtığınızda konum servislerini açmayı ihmal etmeyiniz.

Go To The Moon

Uygulamanın yaratıcılarının uyarılarını da dikkate alarak, telefonunuzu kendi güvenlik cihazınıza dönüştürebilirsiniz. Uygulamayla ilgili daha fazla bilgi almak ve uygulamayı indirmek için aşağıdaki ikona tıklayabilirsiniz.

Panik Düğmesi
Google Play Store

Daha fazla yeni uygulama keşfetmek istiyorsanız aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsiniz:

  1. FindFlix: Netflix’i Daha Keyifli Hale Getiren Uygulama
  2. Mobile Live Dominoes Game: Düşünerek Eğlenmek İsteyenler İçin

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu