Güncel

PARETO Android Telefonları Tehdit Ediyor

PARETO Android telefonları akıllı televizyonlara çeviriyor. Teknoloji çağının en önemli problemi virüs yazılımlar oluyor. Virüs yazılımları engellemek için bir çok çalışma yapılıyor fakat %100 engelleyen bir çalışma bulunamadı. Özellikle ucu açık olan Android sisteminden daha fark edilmeyen milyonlarca yazılım bulunuyor. Bazıları güvenlik şirketleri tarafından bulunup insanları uyarmaya çalışıyor. Fakat bu açıklamalar pek yeterli olmuyor.

PARETO Android Telefonları Tehdit Ediyor
PARETO Android Telefonları Tehdit Ediyor

Yaptıkları son çalışma da akıllı telefonları televizyona çeviren kötü bir yazılım tespit ettiler. Bu yazılımın PARETO isimli kötü bir yazılım olduğu şirket tarafından açıklandı. Şirket insana ait ismini verdiği kampanya da insanları mağdur edecek yazılımları tespit etmek için çalışmalar yürütüyor. HumanSecurity’de teknoloji çağının en büyük sorunu karşısında tüm insanları uyaracak ve bu uyarıları tüm insanlar açıklamak için 2012 yılında bir kampanya başlattı.

PARETO Android Telefonları Televizyona Çeviriyor

HumanSecurity insana ait kampanyası ile başlattığı çalışmalar sonucunda binlerce insanı mağdur eden PARETO isimli kötü bir yazılım buldu. Bu yazılımlar bazı uygulamaların içinde bulunuyor. İnsanlar bu uygulamaları indirdiği zaman telefonları akıllı televizyona dönüşüyor. İnsanlar kötü yazılım içeren 30 tane uygulamalardan birini indirdiği zaman telefonlarında hiç durmadan reklamlar çıkıyor. Bu reklamlardan kurtulmak için uygulamayı silmeleri gerekiyor.

PARETO Android Telefonları Televizyona Çeviriyor
PARETO Android Telefonları Televizyona Çeviriyor

Şirket 30 uygulamanın 9 tanesinin Play Store’da yer aldığını da açıkladı. Bu uygulamalar arasında popüler olan uygulamada yer alıyor;

  • 100 bin indirilme yapılan Flash Night
  • 50 bin indirilme yapılan Save The Ballons
  • 10 bin indirilme Light Torch SOS
  • 10 bin indirilme Hale Ball King
  • Bin indirilme Mobile Screen Recorder
  • Bin indirilme Sling Puck 3D Challenge gibi popüler uygulamalar yer aldı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu