Güncel

Paribu Çöktü

Türkiyede’ki en popüler kripto para borsalarından bir tanesi olan Paribu çöktü. Bitcoin’in rekor üzerine rekor kırdığı bu günlerde yaşanan sorun nedeniyle büyük endişe duyan kullanıcılar Paribu’ya ulaşmaya çalıştı ve tepki gösterdiler. Gelen tepkilere tepkisiz kalmayan Paribu yetkilileri de Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada servis sağlayıcı kaynaklı sorunlar yaşandığını ve bunu gidermek için çalıştıklarını belirttiler. Yapılan bu açıklamanın kullanıcıları tatmin etmediği belirtilirken bir çok kullanıcının başka bir borsaya geçmeyi düşündüğü ifade ediliyor.

16:53’te Sorunun Çözüldüğü Açıklandı

Paribu Çöktü
Paribu Çöktü

Paribu yetkililerinin ilk açıklaması 16.31’de yapılmıştı. Kullanıcılar açıklamanın yapıldığı saatlerde ciddi erişim sorunları yaşıyordu. Saat 16.53’te bir açıklama daha yapan yetkililer kullanıcılardan özür dileyerek sistemin düzeltildiğini belirttiler. Bu seferde zarar eden kullanıcılar zararın karşılanmasını talep etti. Fakat bu konu hakkında bir açıklama yapılmadı.

Benzer Bir Sorun BTCTurk’te De Yaşandı

Paribuda sorun yaşanırken benzer bir olay bir diğer kripto para borsası BtcTurk’te de yaşandı. Konu hakkında resmi açıklama yapan yetkililer borsada yaşanan dalgalanmalar nedeniyle sistemlerin büyük zorluklar yaşandığını belirterek küresel pazarların takip edilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Her iki borsa kullanıcıları da ciddi zararlar ettiklerini ve borsalara olanın güvenin kırıldığını söylediler.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu