Güncel

Park Ji Hoon Call U Up Listelerde Zirveye Oynuyor

Park Ji Hoon Call U Up ile olağanüstü bir başarı yakalayarak büyük popülaritesini kanıtladı. Şarkıcı, UNIVERSE Music serisinin bir parçası olan son single ile çeşitli müzik listelerine hükmetti. IZ*ONE’ın DD-DANCE isimli UNIVERSE Music perde yükselticisinin ardından, sıradaki Park Ji Hoon’un sevgili solist Lee Hi ve müzisyen Primary’nin yer aldığı Call U Up şarkısı var.

Park Ji Hoon Call U Up
Park Ji Hoon Call U Up Yayınlandı

Park Ji Hoon Call U Up ile Nerelerde Zirvede?

Marchv4 ile piyasaya sürülen parça, anında sekiz küresel çizelgenin en üst noktasına girdi. Önemli bir şekilde, Genie ve Bugs’ın gerçek zamanlı listelerinde sırasıyla 3. ve 13. sırada yer aldı. Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra Call U Up çeşitli ülkelerde iTunes Listelerine hakim oldu. En İyi Single Şarkı listesinde Vietnam’da 2., Filipinler ve Tayland’da 4., Malezya’da 7. ve Endonezya’da 8.sırada yer aldı. Bu arada pop şarkısı Vietnam’da 2., Hong Kong’da 5., Tayvan ve Türkiye’de 7. sırada yer alarak En İyi K-pop Şarkısı listesinde zirveye ulaştı.

UNIVERSE Twitter

Yayınlandıktan hemen sonra, çok sayıda kapak videosu çevrimiçi olarak yüklendi. Parçanın hayranları “Ses kombinasyonları çok iyi”, “Sinerji patlıyor” şeklinde yorumlarda bulundu. Call U Up (Feat. Lee Hi) (Prod. Primary) snythpop tabanlı orta tempolu bir pop türüdür. Park Ji Hoon’un yumuşak romantik sesi, Lee Hi’nin büyüleyici vokalleri ve aşık olmaya yeni başlayanların kalp atışlarını gerçekçi bir şekilde ifade eden sözleriyle dinleyicilerin duygularını harekete geçiriyor. Ayrıca prodüktör-müzisyen Primary, şarkının yapımından sorumluydu.

UNIVERSE’nin orijinal müzik içerisi UNIVERSE Music serisi, Ocak ayında IZ*ONE’dan DD-DANCE, Şubat ayında Jo Sumu ve Rain’den Guardians (Universe) ve Mart ayında ise Park Ji Hoon Call U Up yayınlandı. Böylelikle gelecekte UNIVERSE Music için yeni bir müzik türü sunacak bir sonraki sanatçıdan beklentiler artıyor. Bu arada Call U Up için müzik videosu yalnızca UNIVERSE uygulaması aracılığıyla görüntülenebiliyor. Ek konsept fotoğrafları ve kamera arkası görüntülere de uygulama üzerinden ulaşılabiliyor.

Kaynak
HELLOKPOP

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu