Güncel

Paycell’de Kripto Para Alım Satımı Yapabiliyorsunuz

Paycell’de Kripto Para alım satımı yapabiliyorsunuz. Kripto paralar herkesin ilgiyle takip ettiği bir sektör haline geldi. Dolandırıcılar da bu fırsattan faydalanmak istiyor. Kripto para alım yapabileceğiniz çok fazla site bulunuyor. Peki bu sitelerin hangisi güvenli?

Paycell'de Kripto Para Alım Satımı Ne Anlama Geliyor?
Paycell’de Kripto Para Alım Satımı Ne Anlama Geliyor?

Kullanıcılar tarafından güvenli bulunan 10 site;

  1. Binance
  2. Thodex
  3. Coinbase Pro
  4. Bitfinex
  5. Bitstamp
  6. Kraken
  7. Kucoin
  8. CEX.IO
  9. Paribu
  10. BTCTURK

Kripto para alım satan yapan kullanıcılar bu sitelerde işlem yapıyor ve bu işleri yapmak isteyen insanlara da bu siteleri öneriyor. Sadece insanlar değil kurumsal şirketler ve özel şirketler de kripto para alım satışları ile yakından ilgileniyor.

İlk girişimi Tesla yaptı. Tesla artık kripto para ile ödeme alabileceğini açıklamıştı. Tesla dışında ülkemizde ise Beşiktaş kripto para ile sponsorluk anlaşması yapan dünyadaki ilk futbol kulübü oldu. Beşiktaş o zaman değeri 1.3 milyon Dolar olan 42 adet Bitcoin aldı. Şu an güncel değeri 2 milyon Dolar oldu.

Paycell’de Kripto Para Alım Satım Haberi Neden Bu kadar Önemli?

Türkiye kripto para alım satım işleri ile en çok uğraşan 4. ülke ayrıca Türkiye Avrupa ülkelerinde ilk sırada yer alıyor. Ülkemizde çoğu kişinin kripto para ile ilgilenmesi üzerine devletin bu işten para kazananlardan vergi alacağı iddiaları atılmıştı. İleriki tarihlerde bu iddialara yanıt verecek açıklamaların yapılması bekleniyor.

Paycell'de Kripto Para Alım Satımı Yapabiliyorsunuz
Paycell’de Kripto Para Alım Satımı Yapabiliyorsunuz

Turkcell’in uygulaması olan Paycell’in yeni güncelleme ile kripto para alım satımı yapması bu sektör ile uğraşan kişileri sevindirdi. Çünkü Turkcell’in çoğunluk hissesi Türkiye Varlık Fonu’na ait ve Türkiye Varlık Fonu devlete bünyesinde olan bir kurum.

Paycell’de kripto para alım satım işlerini yapılması devletin kripto para konusuna olumlu yaklaştığı anlamına geliyor. Turkcell şu anlık değeri yüksek olan kripto paralarla işlem yapsa da ileride diğer kripto paralarla da işlem yapılacağı düşünülüyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu