Netflix

Pele’nin Hikayesi Netflix Ekranlarında

Pele’nin hikayesi Netflix ekranlarında yayınlanmaya başlıyor. Netflix’in binlerce içeriği bulunuyor ve bu içeriklerinin hepsini hizmet verdiği tüm ülkelerde paylaşmıyor. Netflix Türkiye’de yayınlanmayan bir çok dizi ve film bulunuyor.

Pele'nin Hikayesi Netflix Ekranlarında
Pele’nin Hikayesi Netflix Ekranlarında

Netflix platformunda yayınlanan içeriklerin bir kısmını kendisi üretiyor. Bu tür içeriklere Netflix’in orijinal içerikleri ismi veriliyor. Yapımcılığını kendi üstlenmediği filmleri de bulunuyor. Yapımcılığını üstlenmediği içerikler o ülkede sevilen filmler ya da diziler oluyor. Bu içerikleri tekrardan izleyicilerin beğenisine sunuyor.

Netflix bu sayede platformunda binlerce içeriği barındırıyor. Netflix kullanıcıları da binlerce içeriğin içinde hangi içeriği izleyeceğine bazen karar veremiyor. Netflix’te kullanıcılarına yardımcı olmak için içerikleri kategorilere ayırdı. En çok ilgi çeken tür aksiyonken en az ilgi çeken tür spor oldu.

Netflix’te spor kategorisini zenginleştirmek amacıyla yeni içerikler eklemeyi planlıyor. Bu karardan sonra ilk olarak Pele’nin hayatını anlatan belgeseli platformunda yayınlamaya karar verdi.

Taçsız Kral Pele’nin Hikayesi Netflix ile Tekrardan İzleyicinin Beğenisine Sunuluyor

Taçsız Kral lakabı ülkemizde Metin Oktay ile özdeşleşse de dünya da bu lakap Pele’ye ait. Pele olmak kolay değil. Yeteneğinizin dışında savaşçı bir ruha sahip olmanız gerekiyor. Tüm olumsuzluklara rağmen vazgeçmemeniz gerekiyor. Sadece siz değil bunu yanınızdakilerle başarmanız gerekiyor.

Pele'nin Hikayesi Netflix ile Tekrardan İzleyicinin Beğenisine Sunuluyor
Pele’nin Hikayesi Netflix ile Tekrardan İzleyicinin Beğenisine Sunuluyor

Bu sözler ile Pele’nin sadece futbol öncesi hayatına ışık tutabiliyorsunuz. Kazandığı şampiyonluklara ya da oynadığı futbolu anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Pele milli takımlar düzeyinde en büyük turnuva olan Dünya Kupası mücadelelerinde gösterdiği başarılar ile tüm dünya da tanınan bir futbolcu oldu. Milli takımı ile kazandığı başarılar ile ülkesindeki çoğu olumsuz olayı durdu.

Pele’nin ülkesi için uğraşları, Drogba’nın iç savaşı bitiren konuşması ”Futbol asla sadece futbol değildir.” sözünün kıymetini bir kez daha ortaya koyuyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu