Oyun

PES İçin eMilli Takım Seçmeleri Başladı

TFF (Türkiye Futbol Federasyonu), ülkemizi Konami tarafından geliştirilen ve EA Sports şirketi tarafından düzenlenen Pro Evolution Soccer (PES) oyunlarında temsil etmeye hazırlanıyor. Milli formayı e-futbol kategorisinde giymeye hak kazanacak olan oyuncuların belirleneceği bir turnuva düzenleniyor.

Doğrudan Türkiye Futbol Federasyonu kurumu tarafından düzenlenecek olan seçmelerde 2020-2021 sezonunda UEFA’nın düzenleyeceği eEuro 2020 turnuvalarında ülkemizi temsil edecek oyuncular arıyor. Bu oyuncular turnuva da galibiyetlerinin yanı sıra diğer özelliklerine bakılacağı iddia ediliyor.

PES İçin eMilli Takım Seçmeleri Başladı
PES İçin eMilli Takım Seçmeleri Başladı

TFF, eMilli Takımımızı Seçecek

Türkiye’de ikamet etmekte olan PES oyununda kendisine ve konsoluna güvenen herkesin katılımına açık olan seçmelere katılmak için https://battlefy.com/fy adlı web sitesi üzerinden seçmelere kayıt olmak mümkündür. Başvuruda bulunan oyuncular, elemelerde turnuva ağacındaki rakipleri ile teke tek eşleşiyor ve elemeler sonucunda PES için 4’er oyuncu, Milli Takım forması giymeye hak kazanıyor.

Pro Evolution Soccer  oyununda Milli Takımımız; eEuro 2020 grup elemelerinde başarılı olur ise, ülkemizi İngiltere ülkesinde düzenlenecek olan turnuvada temsil etme gururunu yaşayabilecektir.

PES İçin eMilli Takım Seçmeleri Başladı
PES İçin eMilli Takım Seçmeleri Başladı

Pro Evolution Soccer Oyun İçin eMilli Takım Seçmeleri Takvimi

 • 1. TUR
  25 Aralık  – Başvuru ve Kayıtların Başlangıcı
  3 Ocak  – Son Başvuru Tarihi
  4 Ocak  – Eşleşme Duyurularının Yapılması
  5 Ocak  – Seçmelerin Başlaması
  6 Ocak  – Seçmelerin Bitişi
  7 Ocak  – İlk Tur Seçmelerinden Büyük Finale kalan adayların belirlenmesi
 • 2. TUR
  11 Ocak  – Başvuru ve Kayıtların Başlangıcı
  17 Ocak  – Son Başvuru Tarihi
  18 Ocak  – Eşleşme Duyurularının Yapılması
  19 Ocak  – Seçmelerin Başlaması
  20 Ocak  – Seçmelerin Bitişi
  21 Ocak  – İkinci Tur Seçmelerinden Büyük Finale kalan adayların belirlenmesi
 • Büyük Final
  26-27 Ocak – Büyük Final
  27 Ocak – PES 21 Milli Takım oyuncularının belirlenmesi

Son olarak Kupa Vestel PUBG mobil şampiyonu belli oldu. Güncel turnuvaları takip etmek istiyorsanız diğer haberlerimize bakabilirsiniz

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu