Güncel

Petal Maps Harita servisi AppGallery’de Kullanıma Sunuldu

Çinli teknoloji firması Huawei, yaklaşık bir ay önce duyurmuş olduğu harita uygulaması Petal Maps Harita servisi’nin mobil sürümünü, AppGallery uygulama mağazasın’da yayınladı. An itibari ile beta sürüm olarak piyasaya sunulan uygulama, sadece EMUI 11’le çalışan modellerde kararlı sürüm olarak kullanılıyor.

AppGallery‘de yer alan bilgiye göre Petal Maps Harita Servisi, 140’ın üstünde ülkede kullanılabiliyor. Ayrıca Türkiye de bu ülkeler arasında bulunuyor. Türk kullanıcıların yorumlarına baktığımızda ise uygulamanın şu an için Türkçe dil desteğine sahip olmadığını görünüyor. Peki, Huawei‘nin Google Haritalar‘a rakip olarak geliştirdiği Petal Harita Servisi, kullanıcılara neler sunuyor?

Petal Maps Harita servisi AppGallery'de Kullanıma Sunuldu
Petal Harita servisi AppGallery’de Kullanıma Sunuldu

Petal Maps Harita Servisi’nin Özellikleri

Huawei tarafından açıklanan veriye göre Petal Maps Harita Servisi, 2 veya 3 boyutlu görüntüler sunabiliyor. Kullanıcılar, bu uygulamayı kullanarak gezintiler yapıyor, yeni yerler keşfediyor. Ayrıca incelenmek istenen bir lokasyon, harita üzerinden de aranıyor.

Huawei, Petal Haritalar‘ın belirli lokasyonlarda anlık trafik verisi sağladığını, bununla birlikte de alternatif rotalar oluşturduğunu ifade ediyor. Elbette bu durum, Petal Maps Servisi’nin navigasyon amacıyla da kullanılabildiğinin bir göstergesi.

Petal Maps Harita servisi’nin, Google Haritalar'dan eksiği yok gibi
Petal Harita servisi’nin, Google Haritalar’dan eksiği yok gibi

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu