Güncel

PhotoRoom Google Play Store’a Geldi

Fransız girişim şirketi PhotoRoom uygulamasını 17 Aralık 2020 tarihi itibariyle Android piyasasına sürdü. PhotoRoom google play store’da son derece basit bir konsepte sahip, seçtiğiniz fotoğraftan arka planı kaldırarak başka bir arka plan seçmenize olanak tanıyor. Ayrıca fotoğrafta ince ayar yapmayı bitirdikten sonra fotoğrafı kaydederek, başka bir uygulamada açabiliyorsunuz.

Photoroom Android Kullanıcılarına Sunuldu
PhotoRoom Android Kullanıcılarına Sunuldu
PhotoRoom Google Play Store'a Geldi
PhotoRoom Google Play Store’a Geldi

PhotoRoom Uygulamasını Diğer Uygulamalardan Ayıran Özellikler?

PhotoRoom, sahne arkasında bir fotoğraftaki nesneleri tanımlamak için makine öğrenimi modellerini kullanıyor. Böylece uygulamanın vizyonu arka planları kaldırmanın ötesine geçiyor. Fotoğraf düzenlemede açık ara lider olan Photoshop, onlarca yıl önce tasarlandı. Photoshop uygulamasını profesyonel olarak kullanmak istiyorsanız, dik bir öğrenme eğrisi var. Katmanları, katman maskelerini, kanalları vb. anlamak ve yönetmek gerekli.

PhotoRoom, Photoshop’un metaforlarını ve arayüz öğelerini tembel bir şekilde ödünç almayan mobil öncelikli bir fotoğraf düzenleme uygulaması oluşturmayı hedefliyor. PhotoRoom uygulaması ağırlıklı olarak şablonlara dayanırken, resimlerinizi nesneler ekleyerek, onları hareket ettirerek, bazı gölge ekleyerek ve öğeleri ayrı ayrı düzenleyerek değiştirebiliyorsunuz. Görüntü kompozisyonu ise % 100 kullanıcıya bağlıdır.

PhotoRoom Google Play Store
PhotoRoom Google Play Store’da 4.4 Yıldız Aldı

PhotoRoom ve benzeri fotoğraf ve video düzenlemeyi farklı yollardan ele alan başka uygulamalarda da bulunuyor. Görsel sosyal ağları kullanarak büyüyen bir nesil kullanıcılar, artık bu fotoğraf düzenleme uygulamalarının da sınırlarını zorluyor. PhotoRoom ve benzeri uygulamaları ilk kullandığınızda basit görünüyor. Ancak onlarla neler yapabileceğinizi öğrendiğinizde ise bir ton derinlik sunuyor. Böylece akıllı telefonların içerik tüketiminin ötesinde harika bilgisayarlar olabileceği de kanıtlanıyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu